Postów: 892
28
Dołączył: 19.11.2011
(02.03.2012, 18:16)Kasik napisał(a): No to kamień z serca....
Jak do środy nie przyjdą do nas, to jedziemy po nie 
Dzięki ........ i za wskazówkę z mchem 
mech-to bardzo ważne, albo jakaś inna roślinka drobnolistna, i pamiętaj żeby ich nie przeziębić podczas transportu a do baniaka wprowadzać jak ryby (15min w akwa w worku, potem szklanka wody z akwa do worka i po 15min krewecie delikatnie do Twojego baniaka)
Postów: 43
3
Dołączył: 11.02.2012
Tak tak ..... tak robiłam i neonkami i z otoskami....
Postów: 28
3
Dołączył: 08.06.2012
glonojad ( zbrojnik niebieski ) - szyby (gloony)
kiryski ,otoski - żwir / podłoże
60 L :
8 gupików
8 neonów innesa
4 kiryski.
Szukasz pomocy akwarystycznej pisz-GG 43460581
WiktoriA
Postów: 3
0
Dołączył: 13.06.2012
I jeszcze jedno, najważniejsze- trzeba wybierać "młodzieżową" ekipę sprzątającą. Im starsza ryba, tym mniej je.
Postów: 436
19
Dołączył: 04.11.2010
(09.06.2012, 08:30)Askbow napisał(a): glonojad ( zbrojnik niebieski ) - szyby (glony)
Ehh, zbrojniki jedzą glony tylko jak są małe i to nie wszystkie glony, potem jak są dorosłe to prawie w cale ich nie ruszają. Lepiej jest sobie odpuścić zbrojnika jako sprzątaczkę i zatrudnić otoski.
Najlepsza strona z filmami i serialami -->
kinozajawka.pl
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
(09.06.2012, 08:30)Askbow napisał(a): glonojad ( zbrojnik niebieski ) - szyby (gloony)
kiryski ,otoski - żwir / podłoże
Glonojad- Glonojad syjamski jak już.
Postów: 27
3
Dołączył: 24.02.2012
WItam.
Pytanie tyczy otoskow lub kosiarki i ile sztuk.
AKWA 112 l.
obsada paletki parka zeber , 3x kakadu, dno 3x kirysy, piskorek i bocja.
Obawiam sie ze otoska moze zjesc zebra, co o tym myslicie??
Dlatego moze wieksza była by kosiarka zamiast otoska.
Glonojady raczej odpadaja bo za duze rosna
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2012, 23:37 {2} przez
Demsi.)
Postów: 76
6
Dołączył: 10.05.2012
Zebry nie za duże na 110l i bocje i PELTKI!? A i zebry nie zjedzą otosków więc możesz ich mieć stadko tzn z 8 sztuk, bo kosiarki to raczej za duże rosną ale w ogóle to wsadź tam i gibicepsa skoro zebry i paletki tam upychasz to raczej nie zrobi Ci to różnicy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2012, 23:50 {2} przez
K@@MIL.)
Postów: 2
0
Dołączył: 27.10.2012
Zdecydowanie kiryski, świetnie czyszczą dno, ale dobre są też otoski-w dodatku są tanie.
Platki i glonojady czyszczą glony, ale glonojady nieraz wymagają tak specyficznych warunków, że od dawna ich nie hoduję. Ostatni żył mi w akwarium ok. 6 godzin.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2012, 12:15 {2} przez
Kiełż.)
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a): Zdecydowanie kiryski, świetnie czyszczą dno,
A mi się wydaje, że raczej jedzą pokarm, który opadł na dno. Niczego nie czyszczą.
(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a): ale dobre są też otoski-w dodatku są tanie.
Tjaaa... Otoski są tanie... Nie jedzą glonów nitkowatych, ani pędzelkowatych.
(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a): Platki i glonojady czyszczą glony, ale glonojady nieraz wymagają tak specyficznych warunków, że od dawna ich nie hoduję.
To bardzo ciekawa teoria...
(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a): Ostatni żył mi w akwarium ok. 6 godzin.
Jest się czym chwalić.