• 6 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ekipa sprzątająca, ryby czyszczące akwarium

(02.03.2012, 18:16)Kasik napisał(a):  No to kamień z serca....

Jak do środy nie przyjdą do nas, to jedziemy po nie Smile

Dzięki ........ i za wskazówkę z mchem Wink
mech-to bardzo ważne, albo jakaś inna roślinka drobnolistna, i pamiętaj żeby ich nie przeziębić podczas transportu a do baniaka wprowadzać jak ryby (15min w akwa w worku, potem szklanka wody z akwa do worka i po 15min krewecie delikatnie do Twojego baniaka)

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

Tak tak ..... tak robiłam i neonkami i z otoskami....

glonojad ( zbrojnik niebieski ) - szyby (gloony)
kiryski ,otoski - żwir / podłoże

60 L :
8 gupików
8 neonów innesa
4 kiryski.
Szukasz pomocy akwarystycznej pisz-GG 43460581
WiktoriA

I jeszcze jedno, najważniejsze- trzeba wybierać "młodzieżową" ekipę sprzątającą. Im starsza ryba, tym mniej je.

(09.06.2012, 08:30)Askbow napisał(a):  glonojad ( zbrojnik niebieski ) - szyby (glony)

Ehh, zbrojniki jedzą glony tylko jak są małe i to nie wszystkie glony, potem jak są dorosłe to prawie w cale ich nie ruszają. Lepiej jest sobie odpuścić zbrojnika jako sprzątaczkę i zatrudnić otoski.

Najlepsza strona z filmami i serialami -->kinozajawka.pl

(09.06.2012, 08:30)Askbow napisał(a):  glonojad ( zbrojnik niebieski ) - szyby (gloony)
kiryski ,otoski - żwir / podłoże
Glonojad- Glonojad syjamski jak już.

WItam.
Pytanie tyczy otoskow lub kosiarki i ile sztuk.
AKWA 112 l.
obsada paletki parka zeber , 3x kakadu, dno 3x kirysy, piskorek i bocja.

Obawiam sie ze otoska moze zjesc zebra, co o tym myslicie??
Dlatego moze wieksza była by kosiarka zamiast otoska.
Glonojady raczej odpadaja bo za duze rosna

Zebry nie za duże na 110l i bocje i PELTKI!? A i zebry nie zjedzą otosków więc możesz ich mieć stadko tzn z 8 sztuk, bo kosiarki to raczej za duże rosną ale w ogóle to wsadź tam i gibicepsa skoro zebry i paletki tam upychasz to raczej nie zrobi Ci to różnicy.

Zdecydowanie kiryski, świetnie czyszczą dno, ale dobre są też otoski-w dodatku są tanie.
Platki i glonojady czyszczą glony, ale glonojady nieraz wymagają tak specyficznych warunków, że od dawna ich nie hoduję. Ostatni żył mi w akwarium ok. 6 godzin.

(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a):  Zdecydowanie kiryski, świetnie czyszczą dno,
A mi się wydaje, że raczej jedzą pokarm, który opadł na dno. Niczego nie czyszczą.

(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a):  ale dobre są też otoski-w dodatku są tanie.
Tjaaa... Otoski są tanie... Nie jedzą glonów nitkowatych, ani pędzelkowatych.

(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a):  Platki i glonojady czyszczą glony, ale glonojady nieraz wymagają tak specyficznych warunków, że od dawna ich nie hoduję.
To bardzo ciekawa teoria...

(27.10.2012, 12:12)Kiełż napisał(a):  Ostatni żył mi w akwarium ok. 6 godzin.
Jest się czym chwalić.


Skocz do: