• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!

Podaj parametry wody.

Po co ci bakterie codziennie?

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG

pH 7,2
GH 13
KH 5
FE 0,1
NO2 0
NO3 1

Czytałem, że mętna woda może być przyczyną niedojrzałego zbiornika, więc profilaktycznie daję 5ml bakterii dziennie.

Wczoraj zrobiłem mały upgrade kubła tj:

1 koszyk większe oczko gąbka + wata pod gąbką
2 koszyk ceramika + gąbka z drobnym oczkiem
3 koszyk ceramika + gąbka z drobnym oczkiem
Wszystko oczywiście dokładnie płukane.
czytałem, że CO2 w połączeniu ze skałkami wytwarza w wodzie trudno rozpuszczalne coś tam. Może tu tkwił problem. Wyjąłem skały, okaże się czy to to powodowało mętną wodę...

Niestety to nie wina kamieni, woda nadal wygląda jak zupa. Załączam zdjęcia, może ktoś miał coś podobnego i będzie mógł rozszyfrować po zdjęciach.


Załączone pliki Miniatury
       

wyjąłeś skałki wczoraj i gdyby one spowodowały zmętnienie to myślisz, że na drugi dzień było by cacy ?
I wyjątkowo zgodzę się też z Basteq'iem, że niepotrzebnie dajesz tyle bakterii.
Proponuję mniej chaotycznych poczynań, wyjąłeś kamienie, pomału podmieniaj wodę i obserwuj.
według mnie to jest wina niedojrzałego zbiornika, masz sporo ryb i ciężko będzie zmienić stan wody.
karmiąc ryby dostarczasz pożywienia dla drobnoustrojów. Ja raz, przy takim "przyspieszonym" starcie przez miesiąc miałem zmętnienie wody w baniaku.

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

(13.12.2011, 01:04)top2107 napisał(a):  wyjąłeś skałki wczoraj i gdyby one spowodowały zmętnienie to myślisz, że na drugi dzień było by cacy ?
I wyjątkowo zgodzę się też z Basteq'iem, że niepotrzebnie dajesz tyle bakterii.
Proponuję mniej chaotycznych poczynań, wyjąłeś kamienie, pomału podmieniaj wodę i obserwuj.
według mnie to jest wina niedojrzałego zbiornika, masz sporo ryb i ciężko będzie zmienić stan wody.
karmiąc ryby dostarczasz pożywienia dla drobnoustrojów. Ja raz, przy takim "przyspieszonym" starcie przez miesiąc miałem zmętnienie wody w baniaku.

Baniak dojrzewał 3 tygodnie bez ryb. Nie mówię, że byłoby cacy ale przynajmniej woda by nie mętniała bardziej a to jednak się dzieje.

(13.12.2011, 10:55)shorty napisał(a):  Baniak dojrzewał 3 tygodnie bez ryb. Nie mówię, że byłoby cacy ale przynajmniej woda by nie mętniała bardziej a to jednak się dzieje.

Każdy proces zachodzący w przyrodzie posiada mniejszy lub większy "poślizg", więc wyhamowywanie takowego musi trochę trwać, dobrze jeżeli da się ten poślizg oszacować. W twoim przypadku nie jest to raczej możliwe, więc trzeba by trochę cierpliwości. Proponuję nie dodawać żadnej chemii, ograniczyć karmienie (można nawet przeprowadzić głodówkę) i następne ruchy wykonywać, jak się nic nie zmieni, tak powiedzmy po tygodniu

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

Witam...mam pytanie, od kilku dni mam akwarium, woda filtrowała sie 2 dni zanim wpusciłam rybki...co mam zrobic?
ta woda jest mnadal mętna...

Akwarium powinno byc odstane 3 tyg przed wpuszczeniem ryb

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG

ahaa...to nie wiedziałam. ale mam nadziejej ze nic sie nie stanie

(21.12.2011, 19:55)idziemynaryby napisał(a):  ahaa...to nie wiedziałam. ale mam nadziejej ze nic sie nie stanie

Własnie się stało i miej tylko nadzieje żeby ryby nie padły

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG


Skocz do: