• 11 Głosów - 3.36 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie ryby ( i nie tylko ryby) do 20l - 40l zbiornika?

Witam serdecznie. jakiś czas temu moja znajoma za wszelką cenę chciała pozbyć się swojego akwarium, a razem z nim trzech gupików-2 samce i samiczka. Los rybek był przesądzony (najpewniej toaleta), więc długo nie myśląc powiedziałam, że je przygarnę. Przecież nawet takie maleństwa trzeba ratować prawda? Smile No i zaczęło się. Akwarium ma około 30-35 litrów. Czytałam jak powinno się mniej więcej postępować z akwarium, ale mam pewne wątpliwości. Mianowicie:

Akwarium kiedy je przejęłam miało wsypany kolorowy żwirek i nie miało grzałki. Grzałkę z termostatem kupiłam, mam filtr z pompką (przejęty więc nie znam nazwy ani typu), wymieniłam żwirek na naturalny, takie drobne kamyczki zakupione w sklepie akwarystycznym. Doradzono mi kupno glonojada więc i on znalazł się w akwarium. Czytałam, że gupiki lubią się chować w roślinkach więc i je dokupiłam. I takie figurki w których mogą pływać i chować się. No i nakleiłam im tło imitujące dno jeziora lub czegoś w tym stylu. Smile Ostatnio rybki się rozmnożyły. Nie wiedziałam, że samiczka spodziewa się potomstwa bo nie miałam z tym wcześniej do czynienia. Pobiegłam kupić kotnik i odłowiłam te które przetrwały. No i tu zaczynają się schody. Maleństwa już wypuściłam do reszty i jest ich około 10-12 (nie dałam rady się doliczyć dokładnie). Mają około 1,5 cm. To już jest tłok. A na dodatek moi znajomi uraczyli mnie dwoma neonkami i dwoma danio czerwonymi. Cóż było począć? Rybki po pewnym czasie wpuściłam do akwarium. Zadomowiły się i nie prowadzą bójek z resztą. W sklepie akwarystycznym powiedzieli, ze przyjmą małe kiedy dorosną na tyle by mogli się sprzedać.

I rodzi się moje pytanie. czy rybkom nie zaszkodzi bardzo to, że jest ich tyle? I czy kiedy małe znikną a zostaną danio, neonki i dorosłe gupiki czy coś tam jeszcze można będzie dodać? Zbieram na większy lirtarz ale z racji tego, że studiuję jest mi ciężko coś odłożyć Smile

Z góry dziękuję za odpowiedź Smile

Naonki powinnaś oddać to rybki stadne, na danio sie nie znam za bardzo, ale to też chyba ryby stadne więc powinnaś oddać te rodzaje. W takim litrażu to chyba pozostałabym przy gupikach ale zafundowałabym sobie ich więcej niż 3 Wink

Hmm.. A gdybym te dwa danio zamieniła na dwa lub trzy neonki? Żeby było im raźniej? Nie chciałabym ograniczać się do jednego gatunku. Smile Lecz jeśli to będzie konieczne to trudno...

Poczytaj w internecie na temat nanoakwarystyki. Na specjalistycznych stronach znajdziesz sporo informacji na temat hodowli rybek w małych zbiornikach. Pozdrawiam Smile

Zapodaj zdjęcie akwarium bo coś mnie się wydaje że katastrofa ekologiczna Wink
Pierwsze co musisz zrobić to oddać wszystkie ryby.
A później restart zgodnie z radami bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)

Witam. Jestem początkującym akwarystą i mam problem. Kupiłem akwarium 30l i do tego parę rybek. Nie wiedziałem że akwarium ma dojrzeć. Po miesiącu już parę rybek zdechło a moja wiedza się powiększyła. Teraz mam :
-5 Neonek innesia "czy jakoś tak".
-1 Brzanka Afrykańska.
-2 Mieczyki "te z czarnymi ogonami" samiec , samica.
-4 Danio pręgowane.
-4 Głupiki , 2 samce , 2 samice i 4 w rodniku.
-1 Kiryska.
-1 Molinezje Czarną.
Moje pytanie brzmi. Czy ta liczba jest odpowiednia do 30l akwarium ? Jeśli tak to ile rybek mogę dokupić ? Jeśli nie to jakie rybki muszę oddać i na jakie się przestawić ?

Musisz oddać:
1 Brzanka Afrykańska
2 Mieczyki "te z czarnymi ogonami" samiec , samica.
4 Danio pręgowane.
1 Molinezje Czarną
1 Kiryska.
Na rybki powyżej masz z małe akwarium.
5 Neonek innesa lub 4 Głupiki

Zostaje:
5 neonów innesa lub 4 gupiki. Z tym, że gupików kupił/a byś jeszcze ze 2 ale za to same samce możesz trzymać,b o w innym przypadku będą się rozmnażać jak króliki.
Na dno możesz dać krewetki, np. red cherry.

Najlepsza strona z filmami i serialami -->kinozajawka.pl

Witam mam w planach zakup ok 23l-30l akwarium.
Oczywiście z pełnym wyposażeniem.
Jaką obsade polecacie.?
Zastanawiam sie nad krewetkami.

Połączone
Pytasz o obsadę i nie piszesz od razu, że coś już w akwarium pływa?
Czy poza giętkozębem masz tam coś jeszcze?
Skoro dopiero planujesz zakup, to gdzie pływa giętkoząb?
Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
pytanie bez podania informacji o zbiorniku -10%
100% = ban
Kejdi

54l-taki sobie
12l-Giętkoząb kulasek

Możesz z krewetkami trzymać tu kilka gupików endlera/pawie oczko, ewentualnie dać bojka ale nie wiadomo jak będzie reagował na krewetki.

Tak tle że mam ręciste Giętkozeba żaglopłetwego.

54l-taki sobie
12l-Giętkoząb kulasek


Skocz do: