Postów: 937
3
Dołączył: 21.11.2008
(30.12.2010, 20:49)KORNEL napisał(a): jak tą roślinę przyciąć....?? Wypuści nowe pędy po przycięciu.?
Przytnij ją normalnie w miejscu w których chcesz,tylko w międzywęźlu.
-.-'
Postów: 430
23
Dołączył: 08.11.2010
(31.12.2010, 10:04)Seoo napisał(a): (30.12.2010, 20:49)KORNEL napisał(a): jak tą roślinę przyciąć....?? Wypuści nowe pędy po przycięciu.?
Przytnij ją normalnie w miejscu w których chcesz,tylko w międzywęźlu.
w międzywęzlu czyli gdzie.?
Postów: 937
3
Dołączył: 21.11.2008
Postów: 937
22
Dołączył: 28.12.2010
O dzięki, dobra porada, bo sam planuję to zrobić jutro albo pojutrze, a mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli zrobię tak z Kabombą to na pewno potem będzie potem rosnąć dalej >?
Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!
Postów: 937
3
Dołączył: 21.11.2008
Jak będziesz miał odpowiednie warunki,to nie zgnije, jeśli o to Ci chodzi. Trzeba podcinać bo zostaną same łodygi bez liści.
Zwłaszcza wtedy gdy rośliny były niedawno posadzone...
-.-'
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2010, 15:39 {2} przez
Seoo.)
Postów: 70
8
Dołączył: 01.11.2010
Postów: 430
23
Dołączył: 08.11.2010
Może byś napisał co to za roślina i kiedy ją przyciąłeś z twojej informacji nic nie wynika podaj szczegóły.
Postów: 603
56
Dołączył: 24.04.2009
Witam.
Czy wąkrotce białogłowej można przyciąć korzenie zwisające w wodzie? Wypuściła ich sporo, nie wygląda to zbyt dobrze.
Postów: 136
22
Dołączył: 29.10.2010
Przyłączam się do pytania wyżej, i dodaję nowe a dokładnie chodzi mi o kabombę jak się ją przycina. Bo z tego co znalazłem i czytałem to tak naprawdę nic się nie dowiedziałem konkretnego.
Proszę o pomoc bo już mi z akwarium wychodzi
Postów: 937
22
Dołączył: 28.12.2010
Przytnij ją w połowie jej długości pomiędzy liśćmi, ale bliżej liścia dolnego z przycinanej części, czyli w tym miejscu jak na rysunku powyżej. Przycięcie w połowie wysokości lub nawet niżej, zapobiegnie obumieraniu dołu i spowoduje ładniejszy wygląd rośliny

Ściętą część wsadź do ziemi po kilku dniach zacznie rosnąć
Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2011, 23:27 {2} przez
Malutki.)