Postów: 92
41
Dołączył: 29.12.2008
Planuję zakup pokrywy aluminiowej do mojego akwarium 300l 120x50x50. Znalazłem w zasadzie 2 - bardzo proszę o opinię która wg Was będzie lepsza i bardziej praktyczna? Może ktoś ma takie pokrywy - jak się sprawują w codziennym użytkowaniu?
Oto linki tych 2 pokryw:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietl...-4816.html
http://www.zoolight.pl/product-pol-25-PO...20x50.html
Postów: 667
12
Dołączył: 05.03.2010
Nie szkoda kasy?
To ma byc akwarium roslinne?
Postów: 92
41
Dołączył: 29.12.2008
Akwarium Malawi - potrzebne dobre oświetlenie. Przerabiałem już motyw ze zwykłą plastikowa pokrywą WROMAK i nigdy więcej! Ładna jest - ale w ogóle nie praktyczna! Każde co tygodniowe podmiany wody wiązały się z zdejmowaniem pokrywy i na nowo ustawianiem wszystkich węży. Wole zapłacić więcej i mieć komfort pełnego dostępu do akwarium bez zdejmowania pokrywy.
Postów: 667
12
Dołączył: 05.03.2010
Zeby nie chcialo sie pokrywy zdjac raz na tydzien to juz leniosto, przeciez w tej pokrywie jest miejsce na 4 swietlowki? W Malawi swiatlo ma byc slabe a dobre...
Postów: 92
41
Dołączył: 29.12.2008
Wierzcie mi, że jeśli ma się akwarium roślinne i dużo różnych wężyków, to każda taka podmiana to sporo ustawiania potem. Że już nie wspomnę, że środek jest cały mokry i non stop się skrapla kiedy zdejmuje! Wole sobie tego oszczędzić!
Postów: 250
29
Dołączył: 30.10.2009
Chcesz sobie tego oszczędzić to kup to
http://allegro.pl/zestaw-oswietlenia-hqi...13254.html
a nie kolejną pokrywę


Nie zebym twierdził że są złe, ale jak bym miał zapłacić tyle za pokrywę to wolał bym kupić HQI
Oczywiście decyzja należy do Ciebie ja tylko podsunąłem inne rozwiązanie tego problemu
Postów: 92
41
Dołączył: 29.12.2008
Poza funkcją praktyczną pokrywa ma jeszcze pełnić funkcję wizualną! A HGI tez kosztuje 400zł min. Poza tym w MALAWI nie trzeba takiego mocnego światła jakie daje HGI
Postów: 327
1
Dołączył: 23.11.2008
(01.11.2010, 21:47)RuLeZz napisał(a): Zeby nie chcialo sie pokrywy zdjac raz na tydzien to juz leniosto, przeciez w tej pokrywie jest miejsce na 4 swietlowki? W Malawi swiatlo ma byc slabe a dobre...
W akwarium typu Malawi,światło może być i 1W/l,ważne,żeby miało powyżej 10 000K
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2010, 23:06 {2} przez
Patrykolo14.)
Postów: 250
29
Dołączył: 30.10.2009
A no chyba ze tak

W takim razie ta pierwsza chyba spokojnie Ci wystarczy., ale w zestawie który Ci podałem zawsze można wprowadzić rozwiązanie włączania i wyłączania każdej lampy osobno i wtedy masz całkowity dostęp do baniaczka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2010, 22:14 {2} przez
greg3or.)