Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pokrywa do akwarium 300l - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: Pokrywa do akwarium 300l (/showthread.php?tid=23141)



Pokrywa do akwarium 300l - mirsto - 01.11.2010

Planuję zakup pokrywy aluminiowej do mojego akwarium 300l 120x50x50. Znalazłem w zasadzie 2 - bardzo proszę o opinię która wg Was będzie lepsza i bardziej praktyczna? Może ktoś ma takie pokrywy - jak się sprawują w codziennym użytkowaniu?
Oto linki tych 2 pokryw:

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/pokrywy-oswietleniowe/120-dlugosci/pokrywa-aluminiowa-prostokatna-120x50cm-2x30wwybierz-kolor-p-4816.html

http://www.zoolight.pl/product-pol-25-POKRYWA-ALUMINIOWA-CZARNA-120x50.html


RE: Pokrywa do akwarium 300l - RuLeZz - 01.11.2010

Nie szkoda kasy?
To ma byc akwarium roslinne?


RE: Pokrywa do akwarium 300l - mirsto - 01.11.2010

Akwarium Malawi - potrzebne dobre oświetlenie. Przerabiałem już motyw ze zwykłą plastikowa pokrywą WROMAK i nigdy więcej! Ładna jest - ale w ogóle nie praktyczna! Każde co tygodniowe podmiany wody wiązały się z zdejmowaniem pokrywy i na nowo ustawianiem wszystkich węży. Wole zapłacić więcej i mieć komfort pełnego dostępu do akwarium bez zdejmowania pokrywy.


RE: Pokrywa do akwarium 300l - RuLeZz - 01.11.2010

Zeby nie chcialo sie pokrywy zdjac raz na tydzien to juz leniosto, przeciez w tej pokrywie jest miejsce na 4 swietlowki? W Malawi swiatlo ma byc slabe a dobre...


RE: Pokrywa do akwarium 300l - mirsto - 01.11.2010

Wierzcie mi, że jeśli ma się akwarium roślinne i dużo różnych wężyków, to każda taka podmiana to sporo ustawiania potem. Że już nie wspomnę, że środek jest cały mokry i non stop się skrapla kiedy zdejmuje! Wole sobie tego oszczędzić!


RE: Pokrywa do akwarium 300l - greg3or - 01.11.2010

Chcesz sobie tego oszczędzić to kup to

http://allegro.pl/zestaw-oswietlenia-hqi-2x70w-zarniki-poznan-i1292113254.html

a nie kolejną pokrywę WinkWink
Nie zebym twierdził że są złe, ale jak bym miał zapłacić tyle za pokrywę to wolał bym kupić HQI
Oczywiście decyzja należy do Ciebie ja tylko podsunąłem inne rozwiązanie tego problemu Smile


RE: Pokrywa do akwarium 300l - mirsto - 01.11.2010

Poza funkcją praktyczną pokrywa ma jeszcze pełnić funkcję wizualną! A HGI tez kosztuje 400zł min. Poza tym w MALAWI nie trzeba takiego mocnego światła jakie daje HGI


RE: Pokrywa do akwarium 300l - Patrykolo14 - 01.11.2010

(01.11.2010, 21:47)RuLeZz napisał(a):  Zeby nie chcialo sie pokrywy zdjac raz na tydzien to juz leniosto, przeciez w tej pokrywie jest miejsce na 4 swietlowki? W Malawi swiatlo ma byc slabe a dobre...

W akwarium typu Malawi,światło może być i 1W/l,ważne,żeby miało powyżej 10 000K Wink


RE: Pokrywa do akwarium 300l - greg3or - 01.11.2010

A no chyba ze tak Smile W takim razie ta pierwsza chyba spokojnie Ci wystarczy., ale w zestawie który Ci podałem zawsze można wprowadzić rozwiązanie włączania i wyłączania każdej lampy osobno i wtedy masz całkowity dostęp do baniaczka