Postów: 779
29
Dołączył: 30.04.2009
Chodzi prawdopodobnie o bezwładność, czyli to, że z pewnymi opóźnieniami są pokazywane wyniki i nie do końca dokładne.
Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl
805L
Postów: 41
2
Dołączył: 02.11.2009
toomeka@wp.pl napisał(a):Saturator-a Ty jak kalibrowałeś ?
3promile-jak kłamie to czemu to oczko bo nie rozumiem.
Z doświadczenia wiem że kalibracji on nie wymaga. Stosowałem KH 4 i to na to wychodzi co na wodzie z akwarium.
Wiecie na jakiej zasadzie to urządzenie działa? (kto chce mogę rozjaśnić pokrótce
Po części jest tak jak napisał victus:
Chodzi o bezwładność.
Na tą niby niedokładność, składa się parę rzeczy, między innymi ten czasowy poślizg którego i tak nie da się dokładnie co do minuty określić bo zależy to od temperatury i ciśnienia resoru powietrznego wewnątrz urządzenia oddziaływającego pośrednio między wodą z akwarium a wodą z odczynnikiem w urządzeniu.
To znaczy.
powietrze zamknięte w urządzeniu jest pośrednikiem (przekaźnikiem PH) między wodą w akwarium a odczynnikiem.
Różnie ludzie mają zdanie na jego temat. Jak dla mnie jego margines dokładności jest wystarczający aby nie przedawkować co2 i aby nie było go za mało.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.04.2010, 22:20 {2} przez
saturator.)
Postów: 513
17
Dołączył: 11.09.2009
toomeka@wp.pl napisał(a):Saturator-a Ty jak kalibrowałeś ?
3promile-jak kłamie to czemu to oczko bo nie rozumiem.
Kłamie wtedy, gdy kalibruje sie zgodnie z zaleceniami producenta.
krzychu777 masz rację. KH 4 - maj mistejk.
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Witam jak w temacie.
Mam pytanie czy kupując reduktor z dwoma zegarami (pewnie to nie ma znaczenia) jak go dokręcam do butli musi on być w pionie czyli zegary do góry?
Chcę zmniejszyć wymiar całkowity butli z dokręconym reduktorem (wysokość) więc czy mogę zamontować reduktor do góry nogami (zegarami w dół).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2010, 13:54 {2} przez
toomeka@wp.pl.)
Postów: 138
16
Dołączył: 01.03.2009
Mam taki problem jak w temacie, zakupiłem butle 1,5kg i reduktor, kiedy chce przykręcić reduktor to nakrętka mi wpada do końca zaworu, kupiłem druki reduktor, z mniejszym gwintem, i to samo ale gdy mierzę gwint to przy butli na zaworze jest 22mm na drugim reduktorze gwint wewnętrzny ma 22mm, więc czegoś tu nie rozumiem, albo jestem taki tępy i źle mierze, albo nie wiem
Postów: 651
22
Dołączył: 18.05.2008
Daj fotki zaworu i reduktora
Młode ampularie do oddania !!!
Postów: 138
16
Dołączył: 01.03.2009

to jest ten drugi co kupiłem
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Logiczne jest, że mając na gwincie zewnętrznym 22cm i na wewnętrznym 22cm to tak będzie. Gwint wewnętrzny powinien być mniejszy lub zewnętrzny większy.
Dlaczego?
Otóż gwint ma zwoje, które powinny się zazębiać a w Twoim przypadku tak nie jest bo jak ma się coś zazębiać skoro jest tej samej średnicy?
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Witam.
Mam pytanie czy zakupując coś takiego
http://www.allegro.pl/item1040287513_pro...alosc.html
Nie robię błędu?
Chodzi mi o odpowiedzi czy ten regulator będzie wystarczający czy lepiej kupić reduktor (jak reduktor to w czym będzie lepszy). Zamierzam jeszcze dołączyć do zestawu
http://www.allegro.pl/item1034374493_pre...mozzi.html
Co pewnie zwiększy mi precyzję podawania CO2.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2010, 13:07 {2} przez
toomeka@wp.pl.)
Postów: 138
16
Dołączył: 01.03.2009
Ja na twoim miejscu kupił bym reduktor, za tą kasę kupisz dobry reduktor a to nie wiadomo co to jest