CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium -
lica - 13.03.2006
Witam interesuje mnie Reduktor do co2
Moze ktoś coś zaproponuje??
zastanawiam się nad kupnem owego
http://www.allegro.pl/item91005273_fabrycznie_nowy_reduktor_co2_12miesiecy_gwarancji.html
dajcie znać co sądzicie
Dziekuje
A może w nazwie tematu zwrzeć część poruszanego przez Ciebie zagadnienia ? - heh mam lepszy dzień i zmieniam nazwe z witam na widoczna a nie usuwam tematu - BenY
Reduktor co2 -
PorannaRosa - 14.03.2006
Testowano go na holenderskich:
http://www.holenderskie.pl/art.php?go=68
Mój zestaw CO2- może komuś pomoże. -
Patyk - 27.04.2006
Witam. W tym poście napiszę jak założyłem w swoim akwarium zestaw CO2 składający się z butli ciśnieniowej, reduktora, licznika bąbelków, zaworka przeciwzwrotnego i dyfuzora. Może konuś ten post się przyda, ja dość długo zbierałem potrzebne informacje żeby dobrze założyć instalację CO2, a teraz wydaje się to banalne.
Butlę z reduktorem kupiem na allegro. Jest to butla 1,5 kg z legalizacją do 2015 roku. Reduktor z rotamerem i zaworem iglicowym (bardzo dokładnie można ustawić potrzebna ilość CO2 i ładnie trzyma ten przepływ). Licznik bąbelków zrobiłem z zestawu do kroplówki (kupiłem go w aptece). W sklepie z narzędziami kupiłem 3 zaciski, Dyfuzor z allegro
1. Nabitą butlę ustawiamy w miejscu docelowym (koniecznie w pozycji pionowej). Przykręcamy reduktor (pamiętamy aby wszystkie zawory były pozakręcane) i na reduktor nakładamy odpowiedni wąż ciśnieniowy. Łączenie węża z reduktorem wzmacniamy zaciskiem. Następnie przygotowujemy licznik bąbelków. Bierzemy zestaw do kroplówki, który z jednej strony zakończony jest ostrym plastikiem, z drugiej wężykiem. Wężyk odcinamy ok 1 cm za kroplomierzem. Przez ten wężyk do kroplomierza nalewamy wodę (ok połowę kroplomierza) i mamy gotowy licznik bąbelków. Licznik bąbelków łączymy z wężem ciśnieniowym i uszczelniamy silikonem. Licznik musi być zamontowany plastikiem do dołu, tak aby nie wylewała sie woda. Musi on być zamocowany w pozycji pionowej. Drugi koniec licznika łączymy z odpowiednim wężem ciśnieniowym i uszczelniamy silikonem. Ten wężyk łączymy następnie z zaworkiem (pamiętajmy zamontować w dobrą stronę

) i za zaworkiem następny wężyk który łączymy z dyfuzorem. Każde łączenia dobrze jest uszczelnić zaciskiem lub silikonem.
To jest mój zestaw, możecie napisać co myślicie

pozdrawiam
Mój zestaw CO2- może komuś pomoże. -
BenY - 28.04.2006
Jka zobacze jakies fotki, to napisze co mysle - poki co noo + za inwencje.
Mój zestaw CO2- może komuś pomoże. -
Patyk - 17.05.2006
Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcia.
To jest całość:
Połączenie reduktora z wężem:
Kroplomierz:
Pozdrawiam
Zestawy CO2 - ocena, opinie, pytania -
ps3 - 09.07.2008
Witam
Zaczynam przygode z akwarium ale mam kase na start i chce aby moje akwarium był dosyc dobre wiec che zainwestowac w sprzet CO2
Czy ten zestaw jest wart ceny?
http://www.allegro.pl/item393007259__komplet_butla_butle_co2_reduktor_.html
jak kupiłbym podobny zestaw co musiałbym jeszcze dokupic ?
czy zaworek dławiacy musze dokupic?
http://www.allegro.pl/item392397902_zaworek_camozzi_do_dokladnej_regulacji_co2.html
jakąś uszczelke jeszcze wypatrzyłem dokupic to ? ( gdzie sie ja montuje?)
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Sera_uszczelka_do_cisnieniowej_butli_CO2__25_49___4648
i jeszcze wezyk jaki ma byc rozmiar 4 czy 6mm ? do reduktora jaki rozmiar zazwyczaj sie kupuje ?
http://www.akwarystyka.sklep.pl/JBL_Proflora_CO2_wezyk_4_6mm_3m__25_49___4161
czekam na wasza pomoc
Pozdrawiam
RE: Zestaw CO2 (amator) -
andrzejkowac - 09.07.2008
Zestaw dobry wężyk to raczej powinien pasować zwykły akwarystyczny
Zaworek precyzyjny zalecany ale przy odrobinie cierpliwości można się obejść . Jeszcze potrzeba jakiś dyfuzor nap.
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Eheim_Professionel_dyfuzor_CO2__25_49___366
http://www.akwarystyka.sklep.pl/JBL_CO2_Vario_Dyfuzor__25_49___368
który lepszy to nie powiem mam tylko ten pierwszy
RE: Zestaw CO2 (amator) -
Godleś - 09.07.2008
a jakie masz akwarium jak małe to lepiej bimbrownie, na tym forum jest o niej pełno

, takie zestawy to do dużych akwarii
RE: Zestaw CO2 (amator) -
ps3 - 10.07.2008
Godleś napisał(a):a jakie masz akwarium jak małe to lepiej bimbrownie, na tym forum jest o niej pełno
, takie zestawy to do dużych akwarii 
uuu mam własnie malutkie akwarium około 100L ale bibrownica jest "nie stabilna" kupie jednak butle czytałem ludzie mowia ze warto
andrzejkowac - wezme ten dyfuzor pierwszy ale jeszcze poszukam gdzie indziej
witam
Mam butle kupiłem podobna zamontowałem reduktor mam problem z ustawieniem , dziwnie to działa jak zrobic aby CO 2 jak najwolniej ulatniało sie z butli ? jak delikatnie odkrece ten kurek który jest zamontowany w butli to jest dobrze tyle tylko ze takie ulatnianie trwa zaledwie minute i nagle przestaje wylatywac CO2 , potrafie ustawic tak aby byly takie "strzaly" ulatniania ale nie potrafie ustawic tak aby CO2 ciagle sie ulatniał z jak najmneijsza mocą ulatniania mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisałem ,
Czy zaworek regulacyjny powinien rozwiazac problem?
Pozdrawiam
CO2 Elektrozawór -
ps3 - 13.07.2008
Wtam
Co musze dokupic aby zamontowac bezposrednio elektrozawor do reduktora plus zaworek dławiacy jakies przejściówki pewnie? Gdzie moge to kupic szukałem w sklepach internetowych nie znalazłem.
Reduktor mam taki
http://www.allegro.pl/item391987777_reduktor_butlowy_mini_dwu_zegarowy_co2_argon_f_vat.html
a elektrozawor planuje kupic ten (jakiego typu kupic A czy B?)
http://www.allegro.pl/item395071995_elektrozawor_230v_230v_3_5w_.html
Zaworek taki mam
http://www.allegro.pl/item397966491_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_szybkozlaczki.html
Podaje zdjecie reduktora z zamontowanym elektrozaworem i z chyba z dwoma zaworkami dławiacymi ( to zdjecie znalazłem w necie jak widac na zdjeciu mam taki sam reduktor i o taki montaz mi chodzi tylko ze chce zamontowac jeden zaworek dławiacy)
Bede wdzieczny za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam