Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Sprzęt w akwarium (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Temat: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium (/showthread.php?tid=2001)

CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - lica - 13.03.2006 21:42

Witam interesuje mnie Reduktor do co2
Moze ktoś coś zaproponuje??
zastanawiam się nad kupnem owego http://www.allegro.pl/item91005273_fabrycznie_nowy_reduktor_co2_12miesiecy_gwarancji.html

dajcie znać co sądzicie
Dziekuje

A może w nazwie tematu zwrzeć część poruszanego przez Ciebie zagadnienia ? - heh mam lepszy dzień i zmieniam nazwe z witam na widoczna a nie usuwam tematu - BenY

Reduktor co2 - PorannaRosa - 14.03.2006 11:08

Testowano go na holenderskich: http://www.holenderskie.pl/art.php?go=68

Mój zestaw CO2- może komuś pomoże. - Patyk - 27.04.2006 11:54

Witam. W tym poście napiszę jak założyłem w swoim akwarium zestaw CO2 składający się z butli ciśnieniowej, reduktora, licznika bąbelków, zaworka przeciwzwrotnego i dyfuzora. Może konuś ten post się przyda, ja dość długo zbierałem potrzebne informacje żeby dobrze założyć instalację CO2, a teraz wydaje się to banalne.
Butlę z reduktorem kupiem na allegro. Jest to butla 1,5 kg z legalizacją do 2015 roku. Reduktor z rotamerem i zaworem iglicowym (bardzo dokładnie można ustawić potrzebna ilość CO2 i ładnie trzyma ten przepływ). Licznik bąbelków zrobiłem z zestawu do kroplówki (kupiłem go w aptece). W sklepie z narzędziami kupiłem 3 zaciski, Dyfuzor z allegro
1. Nabitą butlę ustawiamy w miejscu docelowym (koniecznie w pozycji pionowej). Przykręcamy reduktor (pamiętamy aby wszystkie zawory były pozakręcane) i na reduktor nakładamy odpowiedni wąż ciśnieniowy. Łączenie węża z reduktorem wzmacniamy zaciskiem. Następnie przygotowujemy licznik bąbelków. Bierzemy zestaw do kroplówki, który z jednej strony zakończony jest ostrym plastikiem, z drugiej wężykiem. Wężyk odcinamy ok 1 cm za kroplomierzem. Przez ten wężyk do kroplomierza nalewamy wodę (ok połowę kroplomierza) i mamy gotowy licznik bąbelków. Licznik bąbelków łączymy z wężem ciśnieniowym i uszczelniamy silikonem. Licznik musi być zamontowany plastikiem do dołu, tak aby nie wylewała sie woda. Musi on być zamocowany w pozycji pionowej. Drugi koniec licznika łączymy z odpowiednim wężem ciśnieniowym i uszczelniamy silikonem. Ten wężyk łączymy następnie z zaworkiem (pamiętajmy zamontować w dobrą stronęWink) i za zaworkiem następny wężyk który łączymy z dyfuzorem. Każde łączenia dobrze jest uszczelnić zaciskiem lub silikonem.
To jest mój zestaw, możecie napisać co myślicie Wink
pozdrawiam

Mój zestaw CO2- może komuś pomoże. - BenY - 28.04.2006 00:01

Jka zobacze jakies fotki, to napisze co mysle - poki co noo + za inwencje.

Mój zestaw CO2- może komuś pomoże. - Patyk - 17.05.2006 17:12

Tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcia.

To jest całość:

Połączenie reduktora z wężem:

Kroplomierz:

Pozdrawiam

Zestawy CO2 - ocena, opinie, pytania - ps3 - 09.07.2008 19:50

Witam
Zaczynam przygode z akwarium ale mam kase na start i chce aby moje akwarium był dosyc dobre wiec che zainwestowac w sprzet CO2

Czy ten zestaw jest wart ceny?

http://www.allegro.pl/item393007259__komplet_butla_butle_co2_reduktor_.html

jak kupiłbym podobny zestaw co musiałbym jeszcze dokupic ?
czy zaworek dławiacy musze dokupic?
http://www.allegro.pl/item392397902_zaworek_camozzi_do_dokladnej_regulacji_co2.html

jakąś uszczelke jeszcze wypatrzyłem dokupic to ? ( gdzie sie ja montuje?)
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Sera_uszczelka_do_cisnieniowej_butli_CO2__25_49___4648

i jeszcze wezyk jaki ma byc rozmiar 4 czy 6mm ? do reduktora jaki rozmiar zazwyczaj sie kupuje ?
http://www.akwarystyka.sklep.pl/JBL_Proflora_CO2_wezyk_4_6mm_3m__25_49___4161

czekam na wasza pomoc
Pozdrawiam

RE: Zestaw CO2 (amator) - andrzejkowac - 09.07.2008 21:48

Zestaw dobry wężyk to raczej powinien pasować zwykły akwarystyczny
Zaworek precyzyjny zalecany ale przy odrobinie cierpliwości można się obejść . Jeszcze potrzeba jakiś dyfuzor nap.
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Eheim_Professionel_dyfuzor_CO2__25_49___366
http://www.akwarystyka.sklep.pl/JBL_CO2_Vario_Dyfuzor__25_49___368
który lepszy to nie powiem mam tylko ten pierwszy

RE: Zestaw CO2 (amator) - Godleś - 09.07.2008 23:35

a jakie masz akwarium jak małe to lepiej bimbrownie, na tym forum jest o niej pełno Tongue, takie zestawy to do dużych akwarii Smile

RE: Zestaw CO2 (amator) - ps3 - 10.07.2008 11:54

Godleś napisał(a):a jakie masz akwarium jak małe to lepiej bimbrownie, na tym forum jest o niej pełno Tongue, takie zestawy to do dużych akwarii Smile

uuu mam własnie malutkie akwarium około 100L ale bibrownica jest "nie stabilna" kupie jednak butle czytałem ludzie mowia ze warto

andrzejkowac - wezme ten dyfuzor pierwszy ale jeszcze poszukam gdzie indziej

witam
Mam butle kupiłem podobna zamontowałem reduktor mam problem z ustawieniem , dziwnie to działa jak zrobic aby CO 2 jak najwolniej ulatniało sie z butli ? jak delikatnie odkrece ten kurek który jest zamontowany w butli to jest dobrze tyle tylko ze takie ulatnianie trwa zaledwie minute i nagle przestaje wylatywac CO2 , potrafie ustawic tak aby byly takie "strzaly" ulatniania ale nie potrafie ustawic tak aby CO2 ciagle sie ulatniał z jak najmneijsza mocą ulatniania mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisałem ,
Czy zaworek regulacyjny powinien rozwiazac problem?
Pozdrawiam

CO2 Elektrozawór - ps3 - 13.07.2008 01:27

Wtam

Co musze dokupic aby zamontowac bezposrednio elektrozawor do reduktora plus zaworek dławiacy jakies przejściówki pewnie? Gdzie moge to kupic szukałem w sklepach internetowych nie znalazłem.

Reduktor mam taki
http://www.allegro.pl/item391987777_reduktor_butlowy_mini_dwu_zegarowy_co2_argon_f_vat.html

a elektrozawor planuje kupic ten (jakiego typu kupic A czy B?)
http://www.allegro.pl/item395071995_elektrozawor_230v_230v_3_5w_.html

Zaworek taki mam
http://www.allegro.pl/item397966491_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_szybkozlaczki.html

Podaje zdjecie reduktora z zamontowanym elektrozaworem i z chyba z dwoma zaworkami dławiacymi ( to zdjecie znalazłem w necie jak widac na zdjeciu mam taki sam reduktor i o taki montaz mi chodzi tylko ze chce zamontowac jeden zaworek dławiacy)

Bede wdzieczny za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 13.07.2008 09:56

elektrozawór wcale bym nie zakładał na twoim miejscu dał bym se spokój z nim bo potrafi prawić figle.bez niego tez jest ok.reduktor i zaworek ok.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 13.07.2008 14:25

maniuch napisał(a):elektrozawór wcale bym nie zakładał na twoim miejscu dał bym se spokój z nim bo potrafi prawić figle.bez niego tez jest ok.reduktor i zaworek ok.

mozesz napisac jakie figle moze sprawiac elektrozawor?
jak bym jednak chciał zamontowac to co musze kupic? jakies przejsciówki ? moze ktos podac link do sklepu w ktorym moge to dostac?

teraz patrzyłam na moj zestaw Co2 bo juz jest podłaczony i troche mnie niepokoi ze po właczeniu po paru godzianch cały reduktor jest mokry i zimy skrapla sie woda z niego czy to jest normalne zjawisko czy żle jest przykrecony redukor?

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 13.07.2008 18:58

żle dokręciłeś ulatnia się co2,sprawdz dobrze szczelność.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 13.07.2008 20:22

maniuch napisał(a):żle dokręciłeś ulatnia się co2,sprawdz dobrze szczelność.

ok.

a co z tym polaczeniem elektrozaworu ? bo narazie uzywam bez tego
Czy ktoś w koncu napisze jak bezposrednio doczepic elektrozawor do reduktora ??

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 13.07.2008 21:05

coś takiego styka ci?
http://aquaset.pl/uploads/pdf_oferta/3.pdf
albo jak chcesz to jutro w stawie ci fotki jak to jest podłączone w szafce wszystko(jak to wygląda podłączone)

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 14.07.2008 14:44

maniuch napisał(a):coś takiego styka ci?
albo jak chcesz to jutro w stawie ci fotki jak to jest podłączone w szafce wszystko(jak to wygląda podłączone)

kurcze chyba mam butle jakas lipna i reduktor , jak wczoraj podawałem Co2 na tym pierwszym wskażniku gdzie sa przedziałki 50,100,150,200 (BAR) wskazówka pokazywała lekko ponizej 50 a dzis po właczeniu wskazówka zaczeła opadac z 50 do prkatycznie do zera ale mimo to nadal idze Co2 na tym drugim wskazniku gdzie sa przedziłaki 5, 10 , 15 itd ustawiłem jak najmniej chyba jest cos okolo 0,5 . Dodam ze kurek zamontowany w butli odkreciłem na maxa a reguluje przepływ tym szarym na reduktorze.
W jaki spsob moge poznac ze czas na ponowne napełnienie butli?

co do montowania elektorazowu to chodzi mi o to co zaznaczyłem na zdjeciu :

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 14.07.2008 14:48

ps3 napisał(a):
maniuch napisał(a):coś takiego styka ci?

kurcze chyba mam butle jakas lipna i reduktor , jak wczoraj podawałem Co2 na tym pierwszym wskażniku gdzie sa przedziałki 50,100,150,200 (BAR) wskazówka pokazywała lekko ponizej 50 a dzis po właczeniu wskazówka zaczeła opadac z 50 do prkatycznie do zera ale mimo to nadal idze Co2 na tym drugim wskazniku gdzie sa przedziłaki 5, 10 , 15 itd ustawiłem jak najmniej chyba jest cos okolo 0,5 . Dodam ze kurek zamontowany w butli odkreciłem na maxa a reguluje przepływ tym szarym na reduktorze.
W jaki spsob moge poznac ze czas na ponowne napełnienie butli?

co do montowania elektorazowu to chodzi mi o to co zaznaczyłem na zdjeciu :

no to podałem ci link tam właśnie wszystko jest pokazane i opisane.spoko.co2 od nabicia styka na długo zważ ją za jakieś 3 miesiące i zobacz ile waży pusta butla ,a ile z gazem.opis powinien być na butli.trzeba ważyć.zegary to rużnie pokazują ja bym ci proponował ,abyś się nie sugerował nimi.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 14.07.2008 14:58

kurcze przed chwila skonczyło mi sie Co2 nie moge uwiezyc przeciez kupiłem nowa 2 dni temu , nawet odkreciłem reduktor by sprawdzic puźniej odkreciłem tez zawor ktory jest umocowany na butli i nic nie leci , a moze sie zapowietrzyła czy cos w tym stylu? pomozcie jestem poczatkujacy nie mam o tym zielonego pojecia
Czy butla była moze żle nabita?

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 14.07.2008 15:03

ps3 napisał(a):kurcze przed chwila skonczyło mi sie Co2 nie moge uwiezyc przeciez kupiłem nowa 2 dni temu , nawet odkreciłem reduktor by sprawdzic puźniej odkreciłem tez zawor ktory jest umocowany na butli i nic nie leci , a moze sie zapowietrzyła czy cos w tym stylu? pomozcie jestem poczatkujacy nie mam o tym zielonego pojecia
Czy butla była moze żle nabita?
zdeimij reduktor i odkręć butle.jeśli nic nie leci to znaczy ,że ,właśnie ,żle ci mogli nagić,albo i uciekło bokiem jak pisałeś wcześnij ,że jest biały szron na niej.mogłeś ,żle założyć reduktor i reszte wcześniej i uciekło po prostu.nabicie kosztuje góra do 20zł.spoko bez nerw.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 14.07.2008 18:04

ok juz mam nabita butle ale te nabicie wygladała conajmniej dziwnie odbyło sie to w taki sposób , facet wział bardzo duza butle nastpnie przykrecił do niej i do mojej taka zrobiona własnej roboty rurke metalowa ktora była zakonczona srubami po obu stronach ( nie było zadnych liczników, zadnego reduktora w jego butli) odkrecił moja póżniej swoja poczekał kilka sekund i zakrecił obie i koniec nabijania wyczuwam w tym amatorke zapłaciłem tylko 10 zł :-)

co do montowania elektrozaworu to tam pisze ze zamiast choinki na wezyk w reduktorze bedzie gwint zewnetrzny z nawinietym teflonem czyli musze odkrecic z reduktora "chonike" i zamontowac gwint zewnetrzny tak? gdzie moge go kupic?

jest problem po nabiciu znowu zainstalowałem Co2 w akwarium teraz patrzałem i reduktor był znowu mokry i zimny ( nie było białego szronu) nie wiem co jest czemu robi sie mokry to normalne jest ?

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 14.07.2008 19:15

Widzisz sam sobie utrudniasz życie nakręć na butlę reduktor(musi mieć uszczelkę po między tam ,a tym)może ci się gaz ulatniać właśnie przez nie szczelność reduktora i butli.musi być uszczelka.dlatego jest zimna i mokra.sprawdz szczelność po dokręceniu pianą z mydła czy z czegoś(będziesz widział gdzie uchodzi gaz).musi ci gdzieś uciekać.a z tym elektrozaworem to ja na twoim miejscu bym se dał spokój bo to dziadostwo najmniej potrzebne to takiego zestawu.blokuje dopływ co2 do akwa,żle pokazuje na reduktorze,wszystko to przez to.ja bym se nie komplikował roboty i nie wkurzał sie tylko tego wcale nie mątował,bez tego lepiej działa.mój kumpel ma ten elektrozawór i też narzeka.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 14.07.2008 19:40

maniuch napisał(a):Widzisz sam sobie utrudniasz życie nakręć na butlę reduktor(musi mieć uszczelkę po między tam ,a tym)może ci się gaz ulatniać właśnie przez nie szczelność reduktora i butli.musi być uszczelka.dlatego jest zimna i mokra.sprawdz szczelność po dokręceniu pianą z mydła czy z czegoś(będziesz widział gdzie uchodzi gaz).musi ci gdzieś uciekać.a z tym elektrozaworem to ja na twoim miejscu bym se dał spokój bo to dziadostwo najmniej potrzebne to takiego zestawu.blokuje dopływ co2 do akwa,żle pokazuje na reduktorze,wszystko to przez to.ja bym se nie komplikował roboty i nie wkurzał sie tylko tego wcale nie mątował,bez tego lepiej działa.mój kumpel ma ten elektrozawór i też narzeka.

Jaka uszczelke mam zamontowac taka?
http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-slodkowodna-technika-co2-ct94/sera-uszczelka-do-butli-gazowej-cisnieniowej-co2_101888.html

bo ja przykreciłem reduktor nie montujac zadnej uszczelki a ty zamontowałem jakas uszczelke ?

ja narazie uzywam zestawik CO2 bez elektorozaworu ale jednak zamontuje bo nie chce podawac cały czas CO2 np w nocy i jeszcze chce wyprobowac takie sekwencyjne podawanie CO2 tzn 4 razy na dobe po 40 min cos w tym stylu

Pozdr.

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 14.07.2008 19:49

Jak nie dawałeś uszczelki to masz odp.na pytanie czemu miałeś pustą butle wcześniej.uciekł wszystek gaz.musisz dać uszczelkę bo znów ci ucieknie gaz.podawanie sekwencyjne się nie opłaca .napiszę ci krótko jak chcesz mieć ładne rośliny to co2 musi chodzić non stop.3 bombelki ustaw na 1 sek.w nocy też .mój kolega ma tak zrobione jak ty chcesz z tym elektrozaworem i daje co2 tylko w dzień w nocy nie.wiesz jak jego rośliny wyglądają ?jak wraki roślin nic nie chce rosnąć ma wodę z filtra oświetlenie pod akwa roślinne i lipa.co2 musi chodzi non stop,albo będzie lipa nie rośliny zobaczysz sam zresztą.ja piszę ci tak bo wiem ,że to dobre.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 14.07.2008 20:12

ok pomysle nad tym moze rzeczywisce elektorozawor jest nie potrzebny ale mam jeszcze takie pytanie czy nie zaszkodzi mi CO2 jak bedzie cały czas podawane bo akwarium mam w pokoju w którym spie,

i co do tej uszczelki to ona musi byc w tym miescu gdzie zaznaczyłem na obrazku ? czy w srodku reduktora? (zaznaczyłem zólta strzałka , to nie jest moj zestaw)

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 14.07.2008 20:17

tak podawaj 2,3 bombelki na sek.cały czas.uszczelka tak powinna tam być gdzie zaznaczyłeś tylko w środku ,jak jest na nią miejsce w dzióbku butli to w butli.,albo w końcówce reduktora.musisz zobaczyć w którym miejscu powinna być i tam ją daj .jedna wystarczy.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 14.07.2008 20:47

ok a co z ta szkodliwoscia CO2 , nie zaszkodzi mi jak bedzie Co2 cały czas odkrecone ?

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 14.07.2008 21:10

ps3 napisał(a):ok a co z ta szkodliwoscia CO2 , nie zaszkodzi mi jak bedzie Co2 cały czas odkrecone ?

jeśli nie masz małego pokoju i pozamykanych w kółko okien i dzwi to raczej nie.dlatego sprawdz porządnie szczelność po dokręceniu wszystkiego.podłącz dobrze,albo niech sprawdzi ci to ktoś kto ma pojęcie o takich rzeczach i będzie ok.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 16.07.2008 14:31

Witam

Sprawdzałem piana gdzie moze uciekac Co2 nie mogłem znalezc strasznie ciezko ale chyba jednak znalazłem
Ucieka mi przez ta dziurke na reduktorze (zaznaczyłem na zdjeciu strzałka)

co mam zrobic teraz?

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 16.07.2008 14:50

no to nie dobrze,ja bym proponował wymienić to na inny reduktor bo z tego to lipa będzie.albo zanieś do kogoś co się łapie w takich rzeczach może coś ci zaradzi.nie warto teraz podłączać tego bo znów ci ucieknie co2.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 16.07.2008 15:00

maniuch napisał(a):no to nie dobrze,ja bym proponował wymienić to na inny reduktor bo z tego to lipa będzie.albo zanieś do kogoś co się łapie w takich rzeczach może coś ci zaradzi.nie warto teraz podłączać tego bo znów ci ucieknie co2.

przed chwila wszystko po dokrecałem w tym moim reduktorze zobacze moze bedzie lepiej , jak nie to odkrece i zobacze co tam w sordku jest pokombinuje sam bo nie mam zadnego znajomego ktory by sie na tym znał

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 16.07.2008 15:05

jak uważasz.może coś jest tam poluzowane,albo nie szczelne.poskręcaj dobrze i sprawdz czy się nie ulatnia.
masz foto jak si,e to wszystko podłącza.kumpel tak ma.kopiowanie i rozpowszechnianie fot zabronione.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 16.07.2008 16:13

maniuch napisał(a):jak uważasz.może coś jest tam poluzowane,albo nie szczelne.poskręcaj dobrze i sprawdz czy się nie ulatnia.
masz foto jak si,e to wszystko podłącza.kumpel tak ma.kopiowanie i rozpowszechnianie fot zabronione.

fajnie to wzystko zrobił twoj kumpel nieżły zestawik , widze ze ma elektorzawor z tych lepszych co kosztuja ponad 200zł , ale tam jedngo nie czaje za bardzo ale to pozneij o to zapytam

Co do mojego reduktora niestety nadal ucieka Co2 reduktor był mokry i zimy
podaje fotke zaznaczyłem obszar gdzie robi sie mokry ( reduktor nie robi sie cały mokry tzn przy tym połaczeniu z butla jest Ok nie ma tam zadnej wody tylko w tym obszarze jest gdzie zaznaczyłem)

Odkreciłem przednia konstrukcje reduktora ( zaznaczyłem stzrałka)
W sordku jest : malutka metalowa wkładka ktora widac jak sie przykreca ten siwy kurek od reduktora poznej sprezyna nastepnie plastikowa podkładka? i jest znowu metalowa okrągła wkładka wieksza kształt wklesły i ta wkładka nie wiem czy taka ma byc ona ma wgniecenie na kancie . .
Ciezko to opisac bede miał aparat za 2 dni to zrobie zdjecia wszystkiego co tam sie znajduje.

Pozdr

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 16.07.2008 16:29

wszystko wszystkim ,ale nie może robić się mokry .musi być wszystko suchutkie.jest coś tam nie szczelne.albo ić do jakiegoś zakładu co mają jakieś butle(mechanik samochodowy,coś w tym stylu) ,z tym reduktorem powinni ci pomóc z tym.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 16.07.2008 17:05

maniuch napisał(a):wszystko wszystkim ,ale nie może robić się mokry .musi być wszystko suchutkie.jest coś tam nie szczelne.albo ić do jakiegoś zakładu co mają jakieś butle(mechanik samochodowy,coś w tym stylu) ,z tym reduktorem powinni ci pomóc z tym.

a ta dziurka w tym reduktorze pełni jakas funkcje? moze ja zakleic poxipolem?

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 16.07.2008 17:17

nie ta dziurka to co innego.kurna nie wiem już sam.było w tym zestawie szybko złącze ?
nie możesz go wymienić?albo ten reduktor nie jest do co2 tylko do czego innego i dla tego się ulatnia,i tak może być.
polecam taki reduktor na 100% dobry.

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 16.07.2008 17:33

maniuch napisał(a):nie ta dziurka to co innego.kurna nie wiem już sam.było w tym zestawie szybko złącze ?
nie możesz go wymienić?albo ten reduktor nie jest do co2 tylko do czego innego i dla tego się ulatnia,i tak może być.

niebylo w zestawie szybkozłacza

tak wiem patrzałem na reduktory ale musiałbym sprzedac ten nie moge go raczej wymienic

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 16.07.2008 17:36

ps3 napisał(a):
maniuch napisał(a):nie ta dziurka to co innego.kurna nie wiem już sam.było w tym zestawie szybko złącze ?

niebylo w zestawie szybkozłacza

tak wiem patrzałem na reduktory ale musiałbym sprzedac ten nie moge go raczej wymienic

to zrób jak ci pisałem wcześniej ,idz do jakiegoś zakładu co mogą mieć jakieś butle i poproś,żeby ci sprawdzili ten reduktor.na pewno ci pomogą.bo wiesz tak to możemy gdybać lepiej jak zobaczy to ktoś kto ma pojęcie o tym.spawacz,mechanik,blacharz itd.pomogą ci.

i jak tam kolego poradziłeś sobie z tym reduktorem?

RE: CO2 Elektrozawór - ps3 - 18.07.2008 14:19

Butle na nowo napełniona. Wczoraj napisałem do pewnego sprzedawcy ze mam problem z reduktorem odpisał ze najczęściej, Co2 ulatnia się sie z niedokręconego zaworku bezpieczeństwa i tak w moim przypadku chyba było. Dokręciłem ten zaworek i wszystko gra jak dotychczas, butle miałem włączona cała noc reduktor nie zrobił sie mokry ciśnienie jest takie, jakie było, czyli 50 bar nic nie spadło
Ogólnie to błąd zrobiłem ze nie dokręciłem wszystkiego w reduktorze tylko te największe śruby.

Wiec jak narazie jest ok dzieki za pomoc troche cie pognebiłem tymi moimi pytaniami Tongue
Pozdr

RE: CO2 Elektrozawór - maniuch - 18.07.2008 16:34

ps3 napisał(a):Butle na nowo napełniona. Wczoraj napisałem do pewnego sprzedawcy ze mam problem z reduktorem odpisał ze najczęściej, Co2 ulatnia się sie z niedokręconego zaworku bezpieczeństwa i tak w moim przypadku chyba było. Dokręciłem ten zaworek i wszystko gra jak dotychczas, butle miałem włączona cała noc reduktor nie zrobił sie mokry ciśnienie jest takie, jakie było, czyli 50 bar nic nie spadło
Ogólnie to błąd zrobiłem ze nie dokręciłem wszystkiego w reduktorze tylko te największe śruby.

Wiec jak narazie jest ok dzieki za pomoc troche cie pognebiłem tymi moimi pytaniami Tongue
Pozdr

Mówiłem ,że dojdziesz do ładu z tym,to dobrze że ci działa.spoko kolego.Smile

RE: Zestaw CO2 (amator) - peter10 - 05.08.2008 13:32

Nie chcem zakładać nowego tematu
Mam pytanie o CO2 znalazłem sobie na allegro takie coś:

http://www.allegro.pl/item406836904__zestaw_co2_standard_.html
http://www.allegro.pl/item407828365__butla_co2_2l_.html

I tu jest moje pytanie czy to wszystko co powinno być???
Oświetlenie będzie 3x30W 1x12W 1x16W wystarczy??

RE: Zestaw CO2 (amator) - strojter - 05.08.2008 14:11

Tak, wystarczy.Podawaj 1 bąbel na sekundę(chyba,że zwiększysz liczbę roślin)Tylko w dzień

RE: Zestaw CO2 (amator) - peter10 - 05.08.2008 14:57

I ostatnie pytanie jak to podłączyć do siebie?? najlepiej jakby ktoś to miał i wstawił fotki tego Smile

RE: Zestaw CO2 (amator) - andrzejkowac - 05.08.2008 17:39

ps3 napisał(a):
Godleś napisał(a):a jakie masz akwarium jak małe to lepiej bimbrownie, na tym forum jest o niej pełno Tongue, takie zestawy to do dużych akwarii Smile

uuu mam własnie malutkie akwarium około 100L ale bibrownica jest "nie stabilna" kupie jednak butle czytałem ludzie mowia ze warto

andrzejkowac - wezme ten dyfuzor pierwszy ale jeszcze poszukam gdzie indziej

witam
Mam butle kupiłem podobna zamontowałem reduktor mam problem z ustawieniem , dziwnie to działa jak zrobic aby CO 2 jak najwolniej ulatniało sie z butli ? jak delikatnie odkrece ten kurek który jest zamontowany w butli to jest dobrze tyle tylko ze takie ulatnianie trwa zaledwie minute i nagle przestaje wylatywac CO2 , potrafie ustawic tak aby byly takie "strzaly" ulatniania ale nie potrafie ustawic tak aby CO2 ciagle sie ulatniał z jak najmneijsza mocą ulatniania mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisałem ,
Czy zaworek regulacyjny powinien rozwiazac problem?
Pozdrawiam
Trochę się pogubiłem ,mozesz pokazać jaki tam masz reduktor .Przy regulacji ilości gazu butlę otwierasz na maks a regulujesz reduktorem lub dodatkowo zaworkiem precyzyjnym .

RE: Zestaw CO2 (amator) - peter10 - 11.08.2008 21:42

Już nic nie kapuje

Czy trzeba kupić reduktor?? (on jest potrzebny??)
http://www.allegro.pl/item414307627__reduktor_co2_szybkozlaczka_poradnik_.html

Czy wystarczy tylko zaworek do regulacji??
http://www.allegro.pl/item392397902_zaworek_camozzi_do_dokladnej_regulacji_co2.html

Już mam zamiar zamówić

Butle
http://www.allegro.pl/item416015392__butla_co2_2l_.html
zaworek
http://www.allegro.pl/item412366379_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html
i dyfuzor
http://www.allegro.pl/item410115158__szklany_dyfuzor_co2_tylko_20mm_srednicy_.html

te trzy żeczy wystarczą żeby wszystko działało? jak nie to napiszcie co jest jeszcze potrzbne bo jestem zielony
proszę o odpowiedzi tylko tych osób co mają butle albo się w tym orientują Wink
Ps. zależy mi na czasie

RE: Zestaw CO2 (amator) - andrzejkowac - 12.08.2008 20:16

Nie widziałem jeszcze zestawu bez reduktora sam zaworek nie jest wstanie działać ciśnienie z butli jak już założyłbyś wężyk rozerwie ci węże . Reduktor dławi cisnienie gazu na bardzo małe nadające się do zastosowań akwarystycznych a zaworek tylko do regulacji ilości babelków .
Po kolei idąc od butli masz: reduktor ,zaworek precyzyjny, zaworek zwrotny ,dyfuzor .

Jakiś zestawik CO2 - Greg284 - 26.08.2008 19:40

Witam
Zamierzam kupić do akwarium 72l jakiś zestaw CO2 otóż bimbrownia coś mi nie wychodzi Smile Raz chodzi a raz nie, nie wiem o co chodzi. W każdym bądz razie postanowiłem że kupuje zestaw. Myślałem o tym http://allegro.pl/item423472735_zestaw_co2_standard.html ale specjalistą nie jestem i proszę was o doradzenie. Rolleyes

RE: Jakiś zestawik CO2 - P@WEŁ - 26.08.2008 19:56

hmm ten jest raczej profesionalny już ma te wszystkie zawory i reduktory.

RE: Jakiś zestawik CO2 - witek112 - 26.08.2008 20:37

z tego zestawu wynika że jusz masz butle bo on nie zawiera butli ,za takie pieniadze to możesz kupic cały zestaw
butla z reduktorem lub osobno i taniej ci wyjdzie węzyk dokupisz w sklepie akwarystycznym ,a dyfuzor samemu można zrobic bez problemu[/align]

RE: Jakiś zestawik CO2 - P@WEŁ - 26.08.2008 20:39

Mi się wydaje że tam butla tez jest ;

RE: Jakiś zestawik CO2 - witek112 - 26.08.2008 20:44

przeczytaj pod 8 pozycją gdyby byłą tam butla to było by dużo chętnych za takie pieniądze

RE: Jakiś zestawik CO2 - maniuch - 26.08.2008 20:44

ten zestaw jest bez butli,jest ok.ja bym go brał na twoim miejscu dokup tylko butle do tego.zawsze możesz zadzwonić zanim zamówisz.

RE: Jakiś zestawik CO2 - P@WEŁ - 26.08.2008 20:47

nom pewnie macie racje.

RE: Jakiś zestawik CO2 - witek112 - 26.08.2008 20:49

moim zdaniem się nie opłaca ale to nie moje pieniadze ,licząc ten zestaw 150 dotego butla 100 daje nam 250 zl a można taniej kupic

RE: Jakiś zestawik CO2 - maniuch - 26.08.2008 20:51

jak dobrze poszuka to na pewno go to nie wyniesie 250zł butle nie s,ą drogie.trzeba tylko poszukać.ale oczywiście jak uważa.

RE: Jakiś zestawik CO2 - andrzejkowac - 26.08.2008 21:16

zestaw jak zestaw jeśli chodzi o oszczędność to można zrobić zestaw minimum czyli
butla -przeróbka z gaśnicy można zapytać w okolicznych punktach naprawy czy nie mają zbędnej nadającej się do zrobienia ja trafiłem taką za 50zł 2kg
reduktor- tu wiele się nie oszczędzi .
zaworek precyzyjny- przy odrobinie cierpliwości można się obyć i regulować reduktorem upierdliwe ale możliwe
zaworek zwrotny -zwykły z akwarystycznego starczy i kosztuje grosze .
licznik babelków dyfuzor i zaworek zwrotny -występują takie gotowe zestawy posiadające wszystko w jednym
wężyki wystarczą zwykłe z sklepu zoo .
Taki zestaw na początek starczy i nic nie stoi na przeszkodzie żeby uzupełnić go o resztę elementów , sam jadę tak już od 1,6 roku i daję sobie radę .

RE: Jakiś zestawik CO2 - Greg284 - 26.08.2008 21:45

dzięki za odpowiedzi, zastanowię się nad tym co napisaliście

RE: Jakiś zestawik CO2 - Greg284 - 26.08.2008 22:51

Właśnie przeglądałem oferty sklepów i znalazłem to http://plexidas.livenet.pl/catalog/index.php/cPath/36_53 Z tego co mi wiadomo sklep godny zaufania a to chyba najważniejsze. Co o tym sądzicie?? Aha i na ile tak srednio starczają takie butle??

RE: Jakiś zestawik CO2 - witek112 - 29.08.2008 11:55

jesli dalej chcesz kupic zobacz tu
http://allegro.pl/show_item.php?item=426495514

CO2 - hibi102 - 27.10.2008 19:24

Planuję założyć akwa ok45-60l roślinne i chcę dać tam co2.
mogę kupić butle albo 500ml albo 1,5l którą polecacie?
jeszcze jak dobrze dawkować co2 prosił bym o dokładny opis bo jestem kompletnie zielony co do tegoTongue
to moję pierwsze podejście do akwa roślinnego więc te pierwsze próby tylko z takim mniejszym akwa.Big Grin

RE: CO2 - bumboo - 27.10.2008 19:33

Pooglądaj sobie, bo nie chce mi się pisać

System co2

http://www.youtube.com/watch?v=GoQcZksstt8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=8MSjVe4ynjQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-4cTyXU3pT0&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=ZEKsdQ5qp4o&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mIRf3Ck46Ik&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=QmVy0_Kvd8Y&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ETmT69pDeV0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=bg7fleqhM9w&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oXmjTLjoOdw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ip6qXa0RteU&feature=related

RE: CO2 - strojter - 27.10.2008 19:36

Weź 1,5kg.Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze reduktora, zaworka p-zwrotnego, licznika bąbelków, weżyków PU oraz jakiegoś dyfuzora.Dawkę ustalasz sobie sam, ponieważ każde akwa jest inne.Ja zaczynam od 1b/3s, ale w miarę postępu czasu będę zwiększał, myśle do ok.1b/s.

RE: CO2 - andrzejkowac - 27.10.2008 21:08

strojter napisał(a):Weź 1,5kg.Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze reduktora, zaworka p-zwrotnego, licznika bąbelków, weżyków PU oraz jakiegoś dyfuzora.Dawkę ustalasz sobie sam, ponieważ każde akwa jest inne.Ja zaczynam od 1b/3s, ale w miarę postępu czasu będę zwiększał, myśle do ok.1b/s.
Najpierw to kolega potrzebuje światło .

RE: CO2 - strojter - 27.10.2008 21:11

No tak, zapomniałem wspomnieć ale pytał się mnie na pw o moje 2x24w, więc zakładam, że światło będzie miał mocne

RE: CO2 - hibi102 - 28.10.2008 08:51

właśnie zamówiłem butle 1,5kg.a te inne części to z czasem dokupie. oświetlenie będe miał 2x20w więc chyba starczy a zbiornik 54l już też kupiony.

RE: CO2 - hibi102 - 28.10.2008 09:09

maniuch chyba nie doczytałeś mojego posta inne części dokupie.Big Grin

CO2 i 54l? - faja - 18.11.2008 21:50

Chciałabym zainstalować bimbrownie w moim akwa, aby roślinkom było dobrze, bo mam ich sporo.
Mam 54l
3 molinezje
2 welonki (no cóż nie oddam)
8 neonkow inessa
zbrojniczka Zdzisława Wink

jarzeniówka 15W
filter Hailea HL-BT 400
no i grzalka Hailea Cb 8300

Butla będzie ok?

(a może macie lepszy pomysł na utrzymanie moich roślinek w zdrowiu przy tych fatalnych welonkach?)

RE: CO2 i 54l? - strojter - 18.11.2008 21:54

oddaj welony, zbrojniki i molinezje.Co2 pry takim świetle nie ma sensu.Poleciłbym Ci dokupienie 24w t5

RE: CO2 i 54l? - mati_432 - 18.11.2008 21:56

dodaj lepsze swiatło i przetestuj bimbrownie i zobaczysz czy kupowac butle

RE: CO2 i 54l? - Kamil_eq - 18.11.2008 22:07

Ja bym nie kupował butli to takiego litrażu roślinki przy dobrym świetle będą ci ładnie rosły ja w swoim 120 nie używam co2 a roślinki ładnie rosną ale zrobisz co chcesz Smile ^^

RE: CO2 i 54l? - strojter - 18.11.2008 22:13

To zależy też jakie rośliny.Bo np. uprawa didiplisa bez co2 to porażka.

RE: CO2 i 54l? - Kamil_eq - 18.11.2008 22:17

Wydaje mi sie Faina raczej żadnych bardziej wymagających roślin nie trzyma jeżeli jest początkującym chyba że jej takie w sklepie poradzili ale nic nie sugeruje niech sie sama wypowie ^^

RE: CO2 i 54l? - strojter - 18.11.2008 22:24

No na razie nie, ale dlaczego nie ma spróbować holendra?Ale trzeba pczekać aż powie co chce osiągnąc

RE: CO2 i 54l? - maja - 18.11.2008 22:27

faja napisał(a):(a może macie lepszy pomysł na utrzymanie moich roślinek w zdrowiu przy tych fatalnych welonkach?)
Mamy lepsze pomysły, kolega strojter właśnie je przedstawił
strojter napisał(a):oddaj welony, zbrojniki i molinezje.
A potem dołóż światła i zrób bimbrownię.

RE: CO2 i 54l? - faja - 18.11.2008 22:37

Nie to nie możliwe z tym oddaniem. nie proponujcie takich rzeczy bo to i tak jest wiadomo, ze nikt swoich ryb oddawać nie będzie. a zwłaszcza że mam je już rok Wink. a z roślinami to chce osiągnąć po prostu ładne nie gnijące liście, a do tej pory to były tak na pograniczu ale to już z wina niedoinformowania.

Rośliny mam szybko rosnące, aby ustabilizować nowe akwa.Żabienice jakieś tam te z igłami Tongue i jakąś japońską trawkę.Dużo ich ale nie pamiętam nazw.Mam tez takie roślinki których nikt nie trzyma a ja bym chciała dowieść ze się da Wink wyglądaja jak doniczkowe takie z twardymi liśćmi...

A i zapomniałam ze będę oklejać przykrywę taśmą lustrzana.

No po prostu to akwa było w komplecie i teraz probóję je ulepszyć, ale z czasem <kasa>

RE: CO2 i 54l? - strojter - 18.11.2008 22:55

Jak się chce to wszstko jest możliwe.Oddaj te rybki dla ich dobra.

RE: CO2 i 54l? - faja - 19.11.2008 16:11

koniec tematu...

CO2 w akwarium 60l pytanie - lech71 - 29.11.2008 20:26

Witam. Chciałbym się zapytać czy ten zestaw byłby dobry: JBL Bio CO2 100 Vario, bo chciałbym żeby moje roślinki miały dobrze,a drugie pytanie to czy jak zacznie się podawać rośliną CO2 to trzeba stale czy można przerwać.Smile

RE: CO2 w akwarium 60l pytanie - bumboo - 29.11.2008 20:55

lech71 napisał(a):Witam. Chciałbym się zapytać czy ten zestaw byłby dobry: JBL Bio CO2 100 Vario, bo chciałbym żeby moje roślinki miały dobrze,a drugie pytanie to czy jak zacznie się podawać rośliną CO2 to trzeba stale czy można przerwać.Smile

Kolego mała uwaga, jak idziesz do lekarza to pytasz panie doktorze czy to coś w moim brzuchu co połknąłem wyjdzie z kałem. Nie wiem daj mi link do urządzenia a ocenię czy wystarczy. Mam wieczór spędzić na szukaniu aby Ci pomóc. Bardzo ułatwił byś odpowiedz dając wszystkie możliwe materiały.

RE: CO2 w akwarium 60l pytanie - KrzysztofOt - 29.11.2008 21:01

nie mam doświadczenia z co2 ale mi to wygląda na taką zwykłą bimbrownie . to chyba taniej wyjdzie zrobić samemu

RE: CO2 w akwarium 60l pytanie - lech71 - 29.11.2008 21:33

bumboo napisał(a):
lech71 napisał(a):Witam. Chciałbym się zapytać czy ten zestaw byłby dobry: JBL Bio CO2 100 Vario, bo chciałbym żeby moje roślinki miały dobrze,a drugie pytanie to czy jak zacznie się podawać rośliną CO2 to trzeba stale czy można przerwać.Smile

Kolego mała uwaga, jak idziesz do lekarza to pytasz panie doktorze czy to coś w moim brzuchu co połknąłem wyjdzie z kałem. Nie wiem daj mi link do urządzenia a ocenię czy wystarczy. Mam wieczór spędzić na szukaniu aby Ci pomóc. Bardzo ułatwił byś odpowiedz dając wszystkie możliwe materiały.

zalazłem to wsklepie glonojad pod chasłem technika co2 sory że tak ale z komputerem jestem na bakier

RE: CO2 w akwarium 60l pytanie - maja - 29.11.2008 22:23

Kiedyś tego użyłam (z dyfuzora korzystam do dzisiaj). Nie mam nic do zarzucenia temu produktowi i faktycznie w 60-litrowym akwarium działał nieprzerwanie przez półtora miesiąca. Jedyną jego wadą jest cena. Bimbrownia wychodzi kilkakrotnie taniej.
Jeśli już decydujemy się na CO2 to z reguły najpierw instalujemy odpowiednią ilość oświetlenia i wtedy CO2 podajemy ciągle w celu zapewnienia dobrego wzrostu roślin. Można oczywiście przerwać dozowanie CO2 ale trzeba wtedy również zmodyfikować nawożenie i liczyć się z wolniejszym wzrostem roślin.

RE: CO2 w akwarium 60l pytanie - lech71 - 29.11.2008 22:53

maja napisał(a):Kiedyś tego użyłam (z dyfuzora korzystam do dzisiaj). Nie mam nic do zarzucenia temu produktowi i faktycznie w 60-litrowym akwarium działał nieprzerwanie przez półtora miesiąca. Jedyną jego wadą jest cena. Bimbrownia wychodzi kilkakrotnie taniej.
Jeśli już decydujemy się na CO2 to z reguły najpierw instalujemy odpowiednią ilość oświetlenia i wtedy CO2 podajemy ciągle w celu zapewnienia dobrego wzrostu roślin. Można oczywiście przerwać dozowanie CO2 ale trzeba wtedy również zmodyfikować nawożenie i liczyć się z wolniejszym wzrostem roślin.

dziękuje za konkretną odpowiedz.

zestaw Ferplast CO2 energy - proszę o instrukcje obsługi - brylu82 - 05.12.2008 08:43

Witam!
Słuchajcie , otrzymało mi sie w prezencie zestaw Ferplast CO2 energy classic. Niestety w zestawie nie ma instrukcji (jakiś wybrakowany mi sie trafił) Wiecie może co i jak? za tydzień rusza mój baniaczek po kilku latach przerwy. Czy ten zestaw wystarczy na 240l? i czy lepiej dokupić do niego standardowa butle co2 z reduktorem?
Pozdrawiam Smile

Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 21.12.2008 01:22

Witam (rośliny 3 żabienice-15cm ok 6l iści, lotos tygrysi ok. 20cm 6 liści, mech jawajski-niewielka garść) -takie rośliny kupiłem w sklepie

Chciałem się dowiedzieć, czy na takie akwarium wystarczy nawożenie co2 metodą z niskosprężonej butli co2 ("taki większy dezodorant"), którą wypełniam dzwon dyfuzyjny(dzwon mam kupiony w sklepie jest wielkości szklanki). Jeżeli tak to taki dzwon wystarczy raz dziennie napełnić - rano, czy trzeba uważać żeby na noc był pusty (wypełniony wodą a nie gazem), jak szybko powinien z niego rozpuszczać się gaz do akwarium , czy można taką butlę zastąpić domową bimbrownią - jeżeli tak to w jakiej ilości wytworzyć zacier, czy może lepiej przejść na dyfuzor w formie jakiejś kostki, która by go rozpuszczała na małe bąbelki a może podłączyć do filtra wewnętrznego zamiast wężyka, który doprowadza do filtra wodę?, czy warto kupować testy ph,kh itd.
Bardzo byłbym wdzięczny jeżeli ktoś ma w tym przypadku inną sprawdzoną metodę, żeby nią podzielił się. Chętnie przyjmę jakieś wskazówki odnośnie tego tematu.
Pozdrawiam!

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - wadrian - 21.12.2008 10:18

Witam na forum,

Jeśli myślisz o podawaniu CO2 w akwarium najpierw napisz jakie masz oświetlenie. Podawanie CO2 przy słaby oświetleniu mija się z sensem.
Te aerozole z CO2 to lipa, nie warto. Chyba nie wierzysz że napełnienie dzwonu wystarczy dla akwarium o 150 l pojemności.
Przy tak dużym akwarium może nawet bimbrownia mieć problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości CO2 wtedy tylko butla.
Poszukaj na forum takich pytań było setki.
Parametry wody są ważne, ale napisz coś więcej co masz w akwarium: ryby, rośliny.

Pozdrawiam

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Tarkus - 21.12.2008 11:03

Rośliny do życia potrzebują CO2. Zwykle w wodzie jest go za mało, dlatego podawanie tego gazu jest potrzebne. Nie ma co podawać przepisów metodą "na oko". Jest łatwy sposób na obliczenie zawartości CO2 w wodzie.
Istnieje zależność między pH i twardością węglanową (KH) a ilością dwutlenku węgla. W necie jest sporo kalkulatorków obliczających to.
Wystarczy mierzyć pH i KH a ze wzoru obliczysz stężenie CO2. Jeśli prowadzisz np. dziennik w Excelu (ja tak robię) to dodaj kolumnę z pomiarem CO2 i jako zawartość wstaw coś takiego: =(3*E2*10^(7-C2)), gdzie 'E' to kolumna z zapisem pH a 'C' kolumna z zapisem KH.
Jak widać ze wzoru początkowo CO2 łatwo się rozpuszcza a w miarę zwiększania stężenia w wodzie coraz trudniej. Dotarcie do stężenia optymalnego dla roślin, czyli 20-25 ppm przy pomocy dzwonu i małej butelki nie jest łatwe. A już na pewno przekroczenie bezpiecznego poziomu dla ryb staje się niemożliwe. Dlatego według mnie można dzwon mieć napełniony przez całą dobę, bez szkody dla ryb.
Mało tego, stężenie CO2 rośnie powoli i po wznowieniu podawania upływa godzina lub więcej zanim osiągnie optymalny poziom. Natomiast rośliny po włączeniu oświetlenia potrzebują go natychmiast. Powstaje zatem rano deficyt tego gazu, co za tym idzie wahania pH i jest to gorsze rozwiązanie niż podawanie dwutlenku węgla całą dobę.
Mój wywód odnosi się do instalacji niskociśnieniowych typu dzwon czy bimbrownia. Posiadacze wysokociśnieniowej aparatury z elektrozaworami i wydajnymi dyfuzorami ustawiają program z wyłączeniem na kilka godzin w nocy.

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 21.12.2008 12:58

Po pierwsze dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Mam akwarium brutto 150 litrów, w tej chwili mam oświetlenie 4 świetlówki łącznie 82 W i chcę z boku dołożyć jedną świetlówkę 18 W. Z tego co czytam wnioskuje że najlepiej by było mieć dzwon( + jeszcze założyłbym bimbrownie podłączoną do filtra wewnętrznego - z tym że tą bimbrownie wyłączałbym na noc.

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Tarkus - 21.12.2008 13:05

100W oświetlenia na taką pojemność to dużo.
Tu się już zaczyna żonglowanie z nawozami i dawkowaniem CO2 bo wchodzisz w intensywną uprawę roślinek, a także glonów Smile

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 21.12.2008 16:49

ale glony nie korzystają specjalnie z co2 bardziej "rośliny" prawda?

Butla CO2 - MaLiBu - 06.01.2009 21:58

Jaka polecacie butle co2 do akwarium 112l??

RE: Butla CO2 - strojter - 06.01.2009 22:02

Wielkość zależy od Ciebie.Jak kupisz mało to będziesz częściej nabijał.Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze do tego osprzęt.

RE: Butla CO2 - MaLiBu - 06.01.2009 22:04

akwarium mam od stycznia mam tam filtr aquaszut 750 turbo,grzalke 100w z termostatem i oswietlenie 2x 18w

RE: Butla CO2 - strojter - 06.01.2009 22:10

Chodziło mi o to, że żeby dawkować Co2 z butli potrzebujesz jeszcze reduktora, licznika bąbelków, zaworka p-zwrotnego i dyfuzora.Jaki masz litraż, bo jeżeli 112l, to kupowanie butli przy tym świetle nie ma sensu.

RE: Butla CO2 - MaLiBu - 06.01.2009 22:14

Dlaczego nie ma sensu??? za duże/małe oświetlenie???

A czy wystarczyły by tabletki CO2 Tabs-plus

RE: Butla CO2 - Dariusz192 - 06.01.2009 22:16

Za małe przy 112L do holędra będziesz potrzebował około 65 W

RE: Butla CO2 - strojter - 06.01.2009 22:16

Za mało światła.Rośliny nie będą miały "siły"by pobierać Co2 i zagazujesz rybki.

RE: Butla CO2 - tomyszek - 07.01.2009 19:34

Moze lepiej dac bimbrownie. Zacier zmienisz raz na tydzien, a rośliny tez potrafia bąbelkowac, lepsze to niz od razu tracic kupe pieniedzy. Daj jeszcze 1x18W + Co2 i zobaczysz rezultaty.

Ferplast CO2 - Dariusz192 - 28.01.2009 13:48

Mam pytanie czy ten zestaw jest samobsługowy tz. butla jest pod ciśnieniem i sama wypuszcza gaz czy trzeba samemu naciskać, , czy butlę się wymienia co miesiąc na nową i ile ta wymiana kosztuję i tak ogólnie co myślicie o tym sprzęcie?
http://www.okazje.info.pl/okazje/sport-i-hobby/ferplast-zestaw-co2-energy-classic.html

CO2 fertilization system - KamilWielki - 28.01.2009 20:00

Chcę zakupić akwarium 300l(roślinne) i chcę mieć tam CO2.
I czy CO2 fertilization system będzie dobry do tego akwarium?
Czy jest wart swojej ceny?

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 08.02.2009 18:28

Może komuś się to przyda eksperymentowałem z CO2 w swoim akwarium i oto moje rezultaty:
1. Dzwon z butlą niskociśnieniową to całkowite nieporozumienie, albo ma to jakiś wpływ na malutkie akwaria, albo w sklepach "roluje się" początkujących akwarystów.(cena-tanie 140 zł na rok)
2. Bimbrownia wytwarza odpowiednią ilość CO2, ale jest bardzo problematyczna. Działa nierównomiernie na początku intensywnie aż do braku reakcji. Trzeba tak naprawdę co tydzień zmieniać zacier. Bardzo często trzeba sprawdzać poziom CO2 w akwa bo bimbrownia jest niestabilna-występują tu wahania pH. Poza tym b. jest nieestetyczna. Tak na prawdę nie ma do niej dobrego dyfuzora - "szklane fajki" wymagają dużego ciśnienia i podłączając do nich b. możemy rozszczelnić układ. Powinno się również wyłączać b. na noc. Jeżeli ktoś pisze, że nie musi bo poziom CO2 wieczorem nie przekracza dopuszczalnego to na pewno w dzień ma niedobór.
Wydaję mi się, że wielu początkujących akwarystów często błędnie stwierdza przyczynę wzrostu swoich roślin (drogie testy akwarystyczne).Nierzadko to niewymagające rośliny "dają radę" sobie same.(cena-bardzo tanie ok 30 zł na rok)
3. Obecnie jestem na etapie stosowania butli, na razie wydaje się być to najlepsze rozwiązanie.(cena bardzo drogie z wygodnym elektrozaworem ok 400 zł na rok)
Na 10 lat 1. 120*10(nie liczę dyfuzora)+20=1220zł
2. 23*100(nie liczę dyfuzora)+7=237zł
3. 10 * 10 +400 = 500zł
Uważaj na błędy ortograficzne.

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - sirmafiozo - 10.02.2009 18:34

ja ma bimbrownie i podłączam ją pod filtr napowietrzający. ok. 1 h rano i 1 h wieczorem no i jak mam czas to w południe też na 1 h. akwa 40 L oświetlenie 12 h

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 12.02.2009 21:12

Mam pytanie odnośnie dawkowania CO2.
Posiadam butlę z całym osprzętem i zastanawiam się ile bąbelków na sekundę dozować do akwarium 150l. Tydzień temu zrobiłem restart zbiornika i na razie oświetlenie włączam na(od dzisiaj) 6,5h (na początku było 5,5h) i zastanawiam się przez jaki czas ma działać nawożenie CO2, tak jak oświetlenie, dłużej, krócej.

RE: CO2 Elektrozawór - Dariusz192 - 12.02.2009 22:06

maniuch napisał(a):Jak nie dawałeś uszczelki to masz odp.na pytanie czemu miałeś pustą butle wcześniej.uciekł wszystek gaz.musisz dać uszczelkę bo znów ci ucieknie gaz.podawanie sekwencyjne się nie opłaca .napiszę ci krótko jak chcesz mieć ładne rośliny to co2 musi chodzić non stop.3 bombelki ustaw na 1 sek.w nocy też .mój kolega ma tak zrobione jak ty chcesz z tym elektrozaworem i daje co2 tylko w dzień w nocy nie.wiesz jak jego rośliny wyglądają ?jak wraki roślin nic nie chce rosnąć ma wodę z filtra oświetlenie pod akwa roślinne i lipa.co2 musi chodzi non stop,albo będzie lipa nie rośliny zobaczysz sam zresztą.ja piszę ci tak bo wiem ,że to dobre.

Witam, ma pytania:
1. Nie szkodzi to rybą?
2. Jaki to ma sęs w n0cy gdy rośliny wtedy oddają CO2?
3. Nie wystarczy np. godzinę przed świtem dozować i wyłączać po zgaszeniu światła?

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - KrzysztofOt - 13.02.2009 20:19

CO2 ma chodzić 24/dobe

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - chwami - 13.02.2009 20:30

CO2 na ogół powinno chodzić tyle, ile oświetlenie.

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - KrzysztofOt - 13.02.2009 21:06

kolego a jak masz bimbrownie to jak chcesz ją wyłączyć moinm zdaniem 24/dobe

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 13.02.2009 21:09

Ja mam butlę i nie ma problemu żeby odłączyć dopływ CO2, czyli ma działać tak długo jak oświetlenie?

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - chwami - 13.02.2009 21:42

KrzysztofOt, przecież było wyżej napisane, że kolega ma butlę.
Najlepiej żeby działało tak długo jak światło.

Swoją drogą, bimbrownię również można 'wyłączyć' Smile

RE: Akwarium 150 litrów - CO2 - Dariusz192 - 13.02.2009 21:53

Oczywiście, że bimbrownie można wyłączać to bardzo prostę.

Typy zaworów w butli co2. - tiger_zaby - 07.03.2009 18:39

Witam w związku z tym, iż za jakiś czas prawdopodobnie uruchomię co2 i nie chcę robić błędów jak miało to miejsce przy zakładaniu baniakaSad mam pytanie. Butlę chcę kupić przez allegro, lecz jest problem z identyfikacją zaworu. Sprzedający nie wie jaki ma zawór, a sprzedawca w sklepie twierdzi iż po rzuceniu okiem można bez problemu rozróżnić.

Czym wizualnie różnią się zawory w butli co2(najlepiej proszę zdjęcia do porównania)?

Może dodam, iż zawory nazwijmy to "starego typu" mają pewien defekt, który powodował nieszczelność. Ponoć jest tam a) jakaś rurka w samym zaworze lub b) wychodząca z zaworu i wchodząca do butli (dokładnie nie pamiętam, mówił tak sprzedawca). Natomiast w zaworach nowego typu tego problemu nie ma (nowy zawór kosztuje 50 zł netto).

Jeżeli ktoś ma zdjęcia szczegółowe owych typów proszę o wstawienie.
Będę wdzięczny za zdjęcia (jeżeli nikt się nie orientuje) z bliskiej odległości.

RE: Typy zaworów w butli co2. - andrzejkowac - 07.03.2009 21:27

Tu chyba chodzi koledze o zawór od gaśnicy .Taki zaworek jest z rurką i trzeba go wymienić na zwykły do butli gazowych .Daj fotkę butli z widocznym zaworem to Ci powiem czy pasuje .

RE: Typy zaworów w butli co2. - tiger_zaby - 07.03.2009 21:33

Chodzi mi o zawór z tej aukcji http://allegro.pl/item570435603_butla_co2_6_kg_akwarium_piwo_migomat.html
Dzięki za szybką odpowiedź.

RE: Typy zaworów w butli co2. - andrzejkowac - 08.03.2009 10:37

Mam pewne wątpliwości na butlach z którymi mam do czynienia występują nieco inne zawory podejrzewam że to jakaś gaśnica starego typu .Całkowicie pewien nie jestem nie spotkałem nigdy takiego zaworu na butlach Co2. Ten zawór z pewnością będzie pasował
http://www.allegro.pl/item565504467_zawor_co2_dc_super_jakosc_najtaniej.html
Możesz kupić tą butlę i przerobić nie będzie z tym problemu .

RE: Typy zaworów w butli co2. - tiger_zaby - 08.03.2009 10:53

Wielkie dzięki za odpowiedź teraz wiem co i jak, pozdrawiam. Ale co do 100% pewności to jak się wykręci zawór to będzie tam ta rurka widoczna (jeżeli jest to zły) tak.

RE: Typy zaworów w butli co2. - andrzejkowac - 08.03.2009 11:16

Podejrzewam że problem leży w średnicy gwintu , na gaśnicy chyba jest inny i nie pasuje do reduktora .

50l akwa + CO2/Bimbrownia ?? - Poldek - 10.03.2009 09:59

Witam mam pytanie czy do 50 litrowego akwarium jest duża potrzeba zastosowania bimbrowni? Mam 4 rośliny:
- Kabomba
- Moczarka
- jedna niska i wąskolistna
- jeszcze taka w kształcie "piłki"

Posadzone zostały jakieś 2 dni temu i ta wąskolistna ma przebarwienia na liściach. podłoże jest wraz z nawozem oraz woda jest nawożona preparatem Planta Gainer ferro+
Czy można sprawdzić poziom CO2 w akwarium?

Z góry THX za pomoc

RE: 50l akwa + CO2? - strojter - 10.03.2009 15:14

Jakie masz oświetlenie?Co2 można sprawdzić testem na Co2 lub wyliczyć(są do tego tabele) z kh i ph

RE: 50l akwa + CO2? - Poldek - 10.03.2009 17:18

Flora-Glo T8 15W
Na dniach zamontuje odbłyśniki.

RE: 50l akwa + CO2/Bimbrownia ?? - shadow2828 - 10.03.2009 18:33

Co2 ma sens tylko przy sporej ilości światła czyli jakieś 0,5 W na litr wody . Przy tej ilości światła proces fotosyntezy jest wydajniejszy. I rośnie zapotrzebowanie roślin na Co2 . Przy 4 roślinkach wydaje Mi się to mało potrzebne . Z nawozami tez bym nie szalał bo łatwo o glony . Dawkuj ostrożnie i obserwuj co się dzieje . Lepiej dać mniej na początku i stopniowo zwiększać jak przeholować.

RE: 50l akwa + CO2/Bimbrownia ?? - maja - 10.03.2009 20:55

I odstaw PG Ferro, to nie jest nawóz na aktualne warunki twojego zbiornika - skończy się glonami.

RE: 50l akwa + CO2/Bimbrownia ?? - Poldek - 11.03.2009 17:18

Ok dzięki za rade. Dam znać o postępach, które pewnie pokażą się za kilka dniBig Grin

RE: 50l akwa + CO2/Bimbrownia ?? - Poldek - 17.03.2009 11:24

To znowu jaTongue sagittari odciołem zwiędłe liście. Jednak nie widać u niej poprawy. Jak długo trzeba czekać aby zauważyć efekty?? przyrostu masy?, soczystego zielonego koloru na liściach?
Mam zamiar kupić deszczownię.??

CO2 pytanie - Bartek23 - 26.03.2009 21:44

Witam! Mam zamiar kupić zestaw sery CO2 Start. Mam do was pytanie, czy wogóle się opłaca coś takiego kupować ? Czy będzie widać poprawę we wzroście i bujności roślin oraz ich kolorycie. Moje akwarium to 63l, widoczne na zdjęciu.

RE: CO2 pytanie - Searcher - 26.03.2009 22:06

Bartek23 napisał(a):Witam! Mam zamiar kupić zestaw sery CO2 Start. Mam do was pytanie, czy wogóle się opłaca coś takiego kupować ? Czy będzie widać poprawę we wzroście i bujności roślin oraz ich kolorycie. Moje akwarium to 63l, widoczne na zdjęciu.

Zrób kolego bimbrownie, przesadź roślinki, bo posadziłeś je odwrotnie niż powinno sięSmile Wysokie przy tylnej ścianie, najniższe przy przedniej.

Jakie masz tam oświetlenie? CO2 ma sens gdy dobrze świecisz i zapewniasz roślinkom wszystko inne, czyli nawozisz i badasz NO3.

RE: CO2 pytanie - viper1989 - 26.03.2009 23:37

Searcher napisał(a):
Bartek23 napisał(a):Witam! Mam zamiar kupić zestaw sery CO2 Start. Mam do was pytanie, czy wogóle się opłaca coś takiego kupować ? Czy będzie widać poprawę we wzroście i bujności roślin oraz ich kolorycie. Moje akwarium to 63l, widoczne na zdjęciu.

Zrób kolego bimbrownie, przesadź roślinki, bo posadziłeś je odwrotnie niż powinno sięSmile Wysokie przy tylnej ścianie, najniższe przy przedniej.

Jakie masz tam oświetlenie? CO2 ma sens gdy dobrze świecisz i zapewniasz roślinkom wszystko inne, czyli nawozisz i badasz NO3.

a jak zbadać NO3?

RE: 50l akwa + CO2/Bimbrownia ?? - viper1989 - 27.03.2009 00:12

po co Ci deszczownia...
ja na Twoim miejscu bym załozył co2 ,byś częściej widział ten soczysty kolor
roślin.Z nawozami nie szalej w tak malym akwa,moze pare ml nawozu żelazowego albo kulki torfowo-gliniane pod rośliny.
i tak a propos ta roślina "piłka" to gałęzatkaSmile

RE: CO2 pytanie - alekp - 27.03.2009 07:48

Testem ze sklepu. No i jeszcze jakie masz oświetlenie? Powinno być około 0,5WATT na 1 litr. Jeśli jest mniej to CO2 nie będzie dobrym rozwiązaniem. Tak jak pisał Searcher zrób bimbrownie bo taniej wyjdzie. W Internecie jest pełno stron z opisem jak to zrobić.

RE: CO2 pytanie - Bartek23 - 27.03.2009 13:38

Nawożenie: Sera Floredepot ( podłoże) , Sera Florena ( płyn co tydz 5ml),
Oświetlenie: 1x15W Flora Sun.
Mam nadzieje że to pomoże wam w ocenie mojego przygotowania akwa dla roślinSmile

RE: CO2 pytanie - Searcher - 27.03.2009 13:52

Bartek23 napisał(a):Nawożenie: Sera Floredepot ( podłoże) , Sera Florena ( płyn co tydz 5ml),
Oświetlenie: 1x15W Flora Sun.
Mam nadzieje że to pomoże wam w ocenie mojego przygotowania akwa dla roślinSmile

Nawozisz na wyczucie, tu nie można się przyczepić, ale oświetlenie to masz lipne, aby spełnić minimum, musisz wstawić drugą taką świetlóweczkę.

Tak więc najpierw zwiększasz oświetlenie, a później stawiasz bimbrownieSmile skutek będzie widoczny.

RE: CO2 pytanie - alekp - 27.03.2009 15:29

Przydałaby się druga świetlówka. Potem CO2 i będzie superWink Powodzenia

JBL Bio CO2 - dobryorion - 25.04.2009 18:42

witam

zainteresowałam się wzbogaceniem mojego 112l akwarium w CO2
Jak na razie mam tabletki z Sery,które wrzuca się do dyfuzora-niestety starczają tylko na kilka godzin.Kupiłam dzisiaj butlę z CO2 1000ml z firmy Plantis.Ale z doświadczeia wiem, że one mało dają.Z bimbrownią próbowałam,zarówno na drożdże jak i sodę z kwaskiem;w obu przypadkach poniosłam klęskę.Może źle dozowałam CO2, może gaz nie rozpuszczał się dobrze w wodzie, ciągle wskazywało na jego niedobór.Ostatnio znalazłam w sklepie wysyłkowym taki produkt:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Proflora_BioCO2_Component_1_butla__25_49___4144

ale także taki:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Proflora_Bio_CO2_100__25_49___4143
oraz:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_Bio_CO2_100_Vario__25_49___4142
Mam dylemat.Nie wiem czy kupować tą butlę(25 zł) czy tylko wytwornicę(46 zł).O zestawie nie myślę, ponieważ już posiadam dyfuzor na 100l.

Chciałam się tylko dowiedzieć czy do tej wytwornicy trzeba coś dokupować i który produkt wybrać?

RE: JBL Bio CO2 - strojter - 25.04.2009 18:47

http://www.zooplus.pl/shop/rybki/rosliny_akwariowe_nawozy/nawoz_roslin/easy_life_profito/61534 lepiej kup sobie to.Sprawdzone i może zastąpić butlę.

RE: JBL Bio CO2 - dobryorion - 25.04.2009 19:06

Ale czy ten preparat wystarczy?Bo nie napisałam wcześniej,że walczę (bezskutecznie) z krasnorostami,dlatego postanowiałam zasilić wodę w CO2.W baniaku jest 0,5W/L.W szafkach mam nieużywane preparaty:
płynne(PlantaActiv makroelementy i mikroelementy,Planta Gainer Ferro+ i macro,Tetra Plant PlantaMin,Zoolek Biotorfin)
w kulkach(Filtus Fe2+)

których boję się użyć,żeby glony nie dostały kopa i całkiem mi roślin nie wykończyły.Chciałabym spróbować dodać do wody dwutlenek węgla i czy ten preparat Easy-Life go zastąpi?

Wlasnej roboty system CO2 - Peter1974 - 03.07.2009 00:18

Rozglądałem się ostatnio za systemem nawożenia CO2. Widząc ceny postanowiłem pokombinować. Udało mi się ograniczyć koszt do ca. 230-240 PLN. Może komuś się przyda....
Jak to zrobiłem:
1. Poszedłem do sklepu ze sprzętem spawalniczym i nabyłem butlę CO2 (już napełnioną), tzw. kilówkę. Koszt 92 PLN w Krakowie
2. W tym samym sklepie kupiłem reduktor mini do argonu/CO2 z rotametrem (właściwe chciałem mini dwustopniowy ale nie było a mnie nie chciało się czekać na dostawę). Cena 80 PLN (dwustopniowy miał być troszkę droższy).
3. Kolejna wizyta w Castoramie - 2,5 m rurki igielitowej 2,80/metr, razem 7 PLN
4. Sklep akwarystyczny - 2 przyssawki do utrzymania rurki - 5 PLN
5. Ostatnia wizyta w sklepie ze szkłem laboratoryjnym - sączek ze spiekiem G3 o średnicy 3 cm. Cena 41 PLN

Do tego 2 godziny jazdy po mieście i 20 minut montażu / ustawiania / regulacji systemu...

Działa nieźle. Aktualnie szukam szklarza w Krakowie, który mógłby wykonać drobną modyfikację sączka (tj. dorobić wygiętą rurkę do sączka). Z tym (szklarzem) będzie największy problem.

Wydaje mi się, że w porównaniu do sprzętu tzw. uznanych firm mój wynik "kosztowy" jest całkiem niezły Tongue

RE: Wlasnej roboty system CO2 - tiger_zaby - 18.07.2009 13:00

Hmm.

Przykładowo,

- zestaw co2 http://allegro.pl/item685655562_zestaw_co2_standard.html -172 zł,

- butla 1,5 kg - 120 zł,

z przesyłkami wychodzi 292 zł,

A u Ciebie w zestawie nie widzę licznika bąbelków oraz zaworka precyzyjnego co kosztuje,

- zaworek precyzyjny http://allegro.pl/item691175996_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html - 40 zł,
- szklany licznik bąbelków - 15 zł,

przesyłka od jednego sprzedawcy 8 zł, w sumie 63 zł.

Czyli gotowy zestaw powiedzmy 292, a twój gdyby dokupić licznik z zaworkiem to wychodzi 225 Twój zakup oraz 63 zł (moje dodane) daje razem 288 zł.

Oczywiście można obyć się bez zaworka precyzyjnego, licznika bąbelków oraz zaworka przeciwzwrotnego.

W tym przypadku, którym ja podałem różnicy cenowej praktycznie nie ma (dodać cena paliwa i jazdy po krakowie), ale należy pamiętać iż główną oszczędność znaleźć można na cenie samej butli.

Ja mam zestaw, który podałem w linku a butle mam 2 po 6kg (jedna na sprzedaż).

Powiedź jak na razie po krótkim użytkowaniu butli, czy obyłeś się bez zaworka precyzyjnego i przeciwzwrotnego oraz licznika bąbelków?

Nie masz problemów z regulacją podawania gazu?

RE: Wlasnej roboty system CO2 - bomboszek - 18.07.2009 16:24

Peter1974 napisał(a):Rozglądałem się ostatnio za systemem nawożenia CO2. Widząc ceny postanowiłem pokombinować. Udało mi się ograniczyć koszt do ca. 230-240 PLN. Może komuś się przyda....
Jak to zrobiłem:
1. Poszedłem do sklepu ze sprzętem spawalniczym i nabyłem butlę CO2 (już napełnioną), tzw. kilówkę. Koszt 92 PLN w Krakowie
2. W tym samym sklepie kupiłem reduktor mini do argonu/CO2 z rotametrem (właściwe chciałem mini dwustopniowy ale nie było a mnie nie chciało się czekać na dostawę). Cena 80 PLN (dwustopniowy miał być troszkę droższy).
3. Kolejna wizyta w Castoramie - 2,5 m rurki igielitowej 2,80/metr, razem 7 PLN
4. Sklep akwarystyczny - 2 przyssawki do utrzymania rurki - 5 PLN
5. Ostatnia wizyta w sklepie ze szkłem laboratoryjnym - sączek ze spiekiem G3 o średnicy 3 cm. Cena 41 PLN

Do tego 2 godziny jazdy po mieście i 20 minut montażu / ustawiania / regulacji systemu...

Działa nieźle. Aktualnie szukam szklarza w Krakowie, który mógłby wykonać drobną modyfikację sączka (tj. dorobić wygiętą rurkę do sączka). Z tym (szklarzem) będzie największy problem.

Wydaje mi się, że w porównaniu do sprzętu tzw. uznanych firm mój wynik "kosztowy" jest całkiem niezły Tongue

Hahaha .
Wiesz co to dział DIY (DO it yourself- zró to sam, a nie kup i "złóż")

JBL Profora CO2 vario Reaktor - remikx - 14.08.2009 17:55

Wiam

Mam pytanie odnośnie JBL Profora CO2 vario Reaktor
http://www.allegro.pl/item711638751_jbl_vario_reaktor_rewelacyjny_dyfuzor_co2.html

Co o tym sądzicie jakie macie opinie i czy on się nadaje do 112 L .
Wyczytałem że jest nie potrzebny jest odrębny licznik pęcherzyków i pompa proszę mi opisać jak ktoś wie oco w tym chodzi bo nigdzie nie mogę odszukać odpowiedzi na necie .

Aqua Medic CO2 complet - rumburak - 11.09.2009 03:40

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem zestawu co2. Nie czaję bazy za bardzo bo w ogóle zaczynam dopiero przygodę z akwarium.
Mam pytanie co do jakości tego zestawu:
http://www.sklep.ekert.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=22_77_78&products_id=388.
Proszę o uwagi czy jest to warte uwagi, czy może coś innego by się dało wybrać, czy może składać zestaw z części się bardziej opłaca?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

RE: Aqua Medic CO2 complet - victus - 11.09.2009 06:55

Jeżeli dopiero zaczynasz to ja bym się wstrzymał z CO2 póki co...
Co do CO2 są o wiele tańsze i lepsze produty za niższą cenę, kupowanie w sklepach się tym wyróżnia (nawet w internetwych), że masz przebitke w porównaniu na allegro 30-50zł, ja zauważyłem to przy swoim reduktorze, który kupiłem za 200zł z aqua-artu...

RE: Aqua Medic CO2 complet - rumburak - 11.09.2009 13:08

victus napisał(a):Jeżeli dopiero zaczynasz to ja bym się wstrzymał z CO2 póki co...

No nie mam doświadczenia, ale roślinki, które posadzę tego chyba nie zrozumiejąBig Grin. Problem z tym, że mieszkam w Anglii, a tu wszystko drogie. Wprawdzie w/w zestaw jest tańszy niż w Polsce +/-690zł, ale jak się zdaje butla jest za mała.
Znalazłem butlę tu http://aquatic-store.co.uk/marine/view/1425 i resztę można zdaje się dobrać tu http://www.aquariumsupermarket.co.uk/index.php?cat=Aquamedic_Co2_Equipment&ActinicSID=9be427a600f42ac818d3cc76972dba9d.
Można prosić o pomoc w doborze?

RE: Aqua Medic CO2 complet - muminek - 11.09.2009 14:52

Butle taniej wychodzi kupić oddzielnie np. w castorami lub z wyposażeniem dla przemysłu "spawacze".
http://www.allegro.pl/item732390496_butla_z_co2_6kg_legalizacja_nabita.html
http://www.allegro.pl/item727275980_reduktor_z_rotemetrem_co2_argon_tig_mig_mag_k_ow.html

co2 - butla, reduktor - co jeszcze i jak podłączyć ? - klaudek421 - 31.10.2009 12:03

:(mam problem,jak podłączyć butlę do akwarium.Posiadam butlę i reduktor; co mi jeszcze brakuje

RE: co2 - butla, reduktor - co jeszcze i jak podłączyć ? - victus - 31.10.2009 13:30

Jeszcze zaworek przeciw zwrotny, zaworek precyzyjny, wąż, dyfuzor i przydałby się jeszcze licznik bąbelek.
Pierw butla, na niej reduktor, potem zaworek przeciw zwrotny lub precyzyjny, później licznik bąbelek i na końcu dyfuzor.

RE: co2 - butla, reduktor - co jeszcze i jak podłączyć ? - klaudek421 - 01.11.2009 00:14

dziękuję za pomocWink

Co2 zestaw - HOLENDER - 10.12.2009 19:00

http://www.allegro.pl/item820204908_jbl_proflora_bio_co2_vario_warszawa.html
co o nim myślicie i czy można o jeszcze raz napełniać?
Ma ktoś może coś takiego?

RE: Co2 zestaw - Krolik85 - 10.12.2009 19:55

podpinam się pod pytanie...

RE: Co2 zestaw - puka - 10.12.2009 19:58

ja też się podpinam

RE: Co2 zestaw - maja - 10.12.2009 20:17

W skład tego zestawu wchodzą dyfuzor, wężyk i dwa komponenty. Pierwszy to butla z pożywką a drugi to proszek (mikroorganizmy + miarka).
Komponenty można dokupić oddzielnie. Pożywka z butli jest wykorzystywana w całości na jeden cykl, proszku starcza na kilka razy.
Za każdym razem musisz więc dokupować komponent 1 czyli butelkę z pożywką (samej pożywki nie sprzedają) Big Grin
Zestaw działa całkiem dobrze ale na dłuższą metę nie jest to opłacalne.

RE: Co2 zestaw - HOLENDER - 10.12.2009 20:26

Mogę na przykład zrobić zacier i korzystać z tego zestawu?

RE: Co2 zestaw - maja - 10.12.2009 20:31

HOLENDER napisał(a):Mogę na przykład zrobić zacier i korzystać z tego zestawu?
Z "zestawu" to za dużo powiedziane Smile
Możesz śmiało korzystać potem z dyfuzora, zacier proponuję zrobić w większej butelce.

RE: Co2 zestaw - andrzejkowac - 10.12.2009 20:50

wychodzi że to taka profesjonalnie zrobiona bimbrownia

RE: Co2 zestaw - HOLENDER - 10.12.2009 20:54

Nie no jak tak to się nie opłaca za bardzo lepiej zrobić samemu dziękuje za odpowiedziSmile

RE: Co2 zestaw - OKO50 - 13.12.2009 15:19

Producent pisze, że CO2 w JBLu starcza na 45 dni, sama butla z pożywką kosztuje około 24pln - na pewno wychodzi taniej od SERY na tabletki, bo tam 20 sztuk kosztuje około 20pln.
Ten zestaw ma jakąś regulację, czy puszcza się i leci cały czas?

RE: Co2 zestaw - maja - 13.12.2009 16:49

OKO50 napisał(a):Producent pisze, że CO2 w JBLu starcza na 45 dni
Faktycznie na tyle starcza. Ale ilość wytworzonego CO2 pokrywa zapotrzebowanie zbiornika do max. 100l.
OKO50 napisał(a):Ten zestaw ma jakąś regulację, czy puszcza się i leci cały czas?
Nie ma regulacji, gaz jest podawany w systemie ciągłym (tak jak w tradycyjnej bimbrowni).

RE: Co2 zestaw - OKO50 - 13.12.2009 17:53

Cytat:Nie ma regulacji, gaz jest podawany w systemie ciągłym (tak jak w tradycyjnej bimbrowni).
Czyli nasycenie w 50L będzie znacznie większe niż w 100L? Teraz pytanie czy np. w moim zbiorniku 65L nasycenie nie będzie za duże, chodzi mi o to czy można było by spokojnie bimbrownie zostawić bez mierzenia.
Opcja tego JBLa wydaje mi się interesująca, ze względu na małe rozmiary

RE: Co2 zestaw - maja - 13.12.2009 18:37

OKO50 napisał(a):Teraz pytanie czy np. w moim zbiorniku 65L nasycenie nie będzie za duże, chodzi mi o to czy można było by spokojnie bimbrownie zostawić bez mierzenia.
Spokoju nikt ci nie zagwarantujeBig Grin
Rozpuszczalność CO2 zależy od kilku czynników, przede wszystkim od twardości węglanowej wody.
Jeśli nie masz bardzo miękkiej wody to chyba możesz spać spokojnie.
Gdyby się jednak okazało, że przy takiej ciągłej podaży masz za dużo CO2 w zbiorniku możesz to nieco regulować zwiększając ruch wody w akwarium.

Zestaw co2 - ptaku2020 - 25.12.2009 20:59

Mam zamiar kupić butle co2 do akwarium.Mam pytanie czy taki zestaw instalacyjny bez butli będzie dobry ?

http://www.allegro.pl/item853321210_zestaw_co2_standard.html

Jestem w tym zielony,więc zwracam się do was o opinie i ewentualne inne oferty

RE: Zestaw co2 - victus - 25.12.2009 21:34

No w końcu zdecydowałeś się Big Grin Bimbrownia dała się we znaki? Big Grin
Taki zestaw jest dobry, ale po co przepłacać Smile na szklanym liczniku bąbelków i zaworku przeciw zwrotnym można oszczędzić już te 40zł. O ile dobrze pamiętam masz chyba akwarium 112L więc wystarczy jakiś mniejszy dyfuzorek, DIY (kostka lipowa + strzykawka), kolejne (na oko) 40zł a efekt podobny, jak nie lepszy przy kostceSmile Z tego zestawu co pokazałeś może być wężyk i reduktor no i ten zaworek precyzyjny Smile a ta szybkozłączka? Też pewnie sprzedający każe sobie za nią nieźle płacić Big Grin
pozdrawiam Smile

RE: Zestaw co2 - ptaku2020 - 25.12.2009 22:07

No fakt.Kostkę lipową mam,zaworek przeciwzwrotny też.Reduktor+wężyk+szybkozłączka+zaworek precyzyjny - tego by mi brakowało.Rodzi się jednak pytanie.Czy nie będzie odrobinę drożej jeżeli kupię ten cały zestaw ? Wszystkich części nie znajdę w 1 sklepie na allegro.Transport + ceny produktów,których mi brakuje będą bardzo przybliżone do tych 184zł (z transportem).Mógłbyś rozejrzeć się i znaleźć odpowiednie zamienniki ? Jak powiedziałem wcześniej - kompletnie się na tym nie znam.Bardzo proszę o pomoc.Dzięki

RE: Zestaw co2 - peter10 - 26.12.2009 09:31

Z tego co tam jest na tej aukcji to bym tylko kupił reduktor licznik i dyfuzor nic więcej . Poskładaj sobie osobno wszystko i zbędnych rzeczy nie kupuj. Szkoda kasy chyba że ją masz to śmiało możesz brać .
Kup sobie :
Butlę , reduktor , wężyki , licznik bąbelków (z kroplówki zrób) , zaworek przeciw zwrotny i dyfuzor.

Szybkozłączka do reduktora i Precyzyjny zaworek regulacyjny są tam zbędne .

Ja też się na tym nie znałem lecz sam szukałem , czytałem opinie i to mi wystarczyło , weź się za lekturę trochę.

RE: Zestaw co2 - victus - 26.12.2009 10:35

peter10 napisał(a):to bym tylko kupił reduktor licznik i dyfuzor nic więcej

Licznik tez niepotrzebny, lepsza wspomniana przez Ciebie kroplówka - kosztuje 1zł w aptece.

http://www.allegro.pl/item859412437_reduktor_co2_z_dwoma_zegarami_co2_do_kazdej_butli.html

http://www.allegro.pl/item859367187_wezyk_pu_6x4_do_co2_na_metry_akwarium_roslin.html

http://www.allegro.pl/item859343361_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_szybkozlaczka.html

za ~ 111zł licząc 3m wężyka

http://www.allegro.pl/item865559232_reduktor_co2_z_dwoma_zegarami_szybkozlaczka.html

http://www.allegro.pl/item860978874_wezyk_pu_6x4_do_co2_10_bar.html

http://www.allegro.pl/item860978870_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html

za ~ 122zł licząc 3m wężyka

Oba zestawy przeze mnie zasugerowane posiadają wszystko czego potrzebujesz czyli: reduktor, szybko-złączka, wężyk i zaworek precyzyjny i każdy z zestawów jest u jednego sprzedawcy, także płacisz 1raz koszta przesyłki. Możesz też się rozejrzeć u nas w Trzmielu, z tym, że z tego co widzę obecnie nie mają w ofercie zaworka precyzyjnego.

http://www.allegro.pl/item856545849_reduktor_co2_z_manometrem_nowy_maly_hit.html

http://www.allegro.pl/item856545865_zlaczka_szybkozlaczka_do_reduktora.html

http://www.allegro.pl/item859497859_wezyk_do_co2_najlepszy_pu_6x4mm_kalibrowany.html

za ~ 88zł licząc 3m wężyka bez zaworka precyzyjnego, z tym, że możliwość odbioru osobistego (wrocław) i na pewno na sklepie będą mieli zaworek.
pozdrawiam

Czy mozna stosowac co2 z migomatow? - ruthi7 - 16.01.2010 03:05

Witam!
Pytanie jak w temacie? Czy mozna stosowac butle z co2 (NIE z argonem!!!) do zastosowan akwarystycznych?
Chodzi mniej/wiecej o takie butle:
http://cgi.ebay.co.uk/Co2-Disposable-mig-welding-gas-cylinders-390g-x-3_W0QQitemZ130353874777QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item1e59b24759​

RE: Czy mozna stosowac co2 z migomatow? - bania - 16.01.2010 09:15

co2 to co2 jeśli tylko jest możliwość to podpiąć

RE: Czy mozna stosowac co2 z migomatow? - tiger_zaby - 16.01.2010 09:25

ruthi7 napisał(a):Witam!
Pytanie jak w temacie? Czy mozna stosowac butle z co2 (NIE z argonem!!!) do zastosowan akwarystycznych?
Chodzi mniej/wiecej o takie butle:
http://cgi.ebay.co.uk/Co2-Disposable-mig-welding-gas-cylinders-390g-x-3_W0QQitemZ130353874777QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item1e59b24759​

Kolego a gdzie argon masz w butli z co2?
Raczej pomyliłeś się i chodziło Ci o pominięcie reduktora argonowego, który zmniejsza ciśnienie gazu wychodzącego z butli.
Ta twoja butla raczej jest do paintballa, teraz najważniejsze jest jaki ma gwint (rozmiar) na wyjściu, jeżeli nakręcisz na niego reduktor to jedyną wadą zestawu będzie szybkie zużycie gazu a co za tym idzie częstsze napełnianie. Przejdź się do sklepu ppoż i powinni mieć butle na co2. i wyjdzie w podobnej cenie, bo 1,5 l kosztuje ok 100 zł a starczy zdecydowanie dłużej.

RE: Czy mozna stosowac co2 z migomatow? - ruthi7 - 16.01.2010 10:44

Do migomatów są też butle 80%argon i 20% CO2 lub zbliżone.
Coś takiego: http://cgi.ebay.co.uk/5-x-DISPOSABLE-WELDING-GAS-ARGON-CO2-MIX-390ml_W0QQitemZ120513688455QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item1c0f2c​f387
Ale jak wspomniałem, są też butle z czystym Co2 bez argonu, które są podobno lepsze.
Co do instalacji to właśnie posiadam reduktor na takie butle, jedynie potrzebowałbym zaworu precyzyjnego na szybkozłączkę i instalacja praktycznie gotowa. W necie komplet 3 tych butli jest w cenie jednej w sklepie akwarystycznym... :/
Stąd moje pytanie, czy rozróżnia się co2 powiedzmy do zastosowań "spożywczych" (pub-y do piwa, akwarystyka) i do zastosowań "technicznych" (mogomaty spawalnicze)?
Jak to jest gdy napełniają wam butle w punktach, czy pytają do czego to chcecie?

RE: Czy mozna stosowac co2 z migomatow? - mattoid - 16.01.2010 11:00

Możesz używać gazu technicznego. Nie powinno być żadnych problemów.

RE: Czy mozna stosowac co2 z migomatow? - tiger_zaby - 16.01.2010 12:39

ruthi7 napisał(a):Jak to jest gdy napełniają wam butle w punktach, czy pytają do czego to chcecie?

Ja ostatnio używałem starej gaśnicy (twierdzili że tam był gaz spożywczy), a teraz mam co2 spożywcze, co do technicznego to ???, może techniczny ma jakieś zanieczyszczenia.

Mieszanki co2 z argonem to dla lepszego efektu spawania.

http://www.forum.eakwarystyka.eu/topics41/1234.htm

Chyba jedna chwała w sumie.
Co do zatrucia może i by mogło wystąpić ja używałem gaśnicy od marca i w tamtym tygodniu musiałem ponownie nabić.
Żadnych złych objawów nie było, bo i podmiany 30% tygodniowo.

CO2 co lepsze - weras97 - 08.02.2010 22:56

co jest lepsze do nawożenia co2 Easy-Life EasyCarbo http://allegro.pl/item911726339_easy_life_easycarbo_1000ml_co2_w_plynie_hit.html czy JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor http://www.allegro.pl/item908642397_jbl_bioco2_vario_set_kompletny_zestaw_co2.html

RE: CO2 co lepsze - KrzysztofOt - 08.02.2010 23:00

To drugie wygląda mi na troche bardziej profesjonalną bimbrownie a co zrobisz jak ten komponent się skończy?Proponuje zwykłą bimbrownie

RE: CO2 co lepsze - ptaku2020 - 09.02.2010 00:00

Napisz coś o zbiorniku.Trzeba się zastanowić,czy w ogóle jest sens bawić się w CO2

RE: CO2 co lepsze - weras97 - 09.02.2010 14:50

akwarium proste 63l
parametry
ph-7,5
kh-12*n
gh-12*n
no2 <0,1
no3 <0,2

RE: CO2 co lepsze - Flavia - 09.02.2010 16:43

A nie lepiej samemu zrobić bimbrownię? Po co kasę tracić.

RE: CO2 co lepsze - marcinmolka - 09.02.2010 17:04

Jak ja bym miał kupować takie czary, to wolał bym dołożyć trochę kasy i kupić butle http://allegro.pl/item905796642_butla_co2_1_5_kg_akwarium_lublin.html

RE: CO2 co lepsze - KrzysztofOt - 09.02.2010 18:52

podaj jakiem masz światło bo jak małe to co2 nie ma sensu

RE: CO2 co lepsze - ptaku2020 - 09.02.2010 18:56

weras97 napisał(a):akwarium proste 63l
parametry
ph-7,5
kh-12*n
gh-12*n
no2 <0,1
no3 <0,2

chodziło mi głównie o litraż i oświetlenie ;p

Do takiego akwarium najlepsza będzie bimbrownia/easy carbo.Nie ma się co bawić w butle przy takim litrażu.

RE: CO2 co lepsze - michalloft - 09.02.2010 19:47

Bimbrownia no nie wiem stosowałem długo teraz nie stosuje efekt ten sam,Easy Carbo nie stosowałem ale słyszałem o nim sporo raczej dobrych rzeczy ,np można go stosować w krewetkarium w porównaniu z innymi nawozami.

RE: CO2 co lepsze - weras97 - 09.02.2010 19:48

oświetlenie jest tymczasowo 15w ale planuje niedługo zmienić na większe

RE: CO2 co lepsze - SDD - 09.02.2010 22:10

Na 63L najprościej i najtaniej będzie zrobić bimbrownie. JBL BioCO2 Vario Set kompletny zestaw CO2 z dyfuzorem Vario Reaktor też działa na zasadzie bimbrowni, tylko że płacisz za markę.

RE: CO2 co lepsze - ptaku2020 - 09.02.2010 22:50

Po co ci Co2 przy takim oświetleniu ? 0,23W/L to bardzo,bardzo mało.Postaraj się dołożyć jeszcze 15W i montuj bimbrownię

RE: CO2 co lepsze - weras97 - 13.02.2010 14:17

no pisze że raczej dołoże

RE: CO2 co lepsze - P.Wędkarz - 16.02.2010 22:21

Przy okazji tej bimbrowni to jak ją samemu wykonać?

RE: CO2 co lepsze - KrzysztofOt - 16.02.2010 22:26

obcja szukaj !

dobór zestawu co2 - KrzysztofOt - 21.02.2010 17:44

Witam. Dziś dokonałem zakupu butli do co2 1,5kg co jeszcze muszę kupić, żeby skompletować cały zestaw, oczywiście reduktor myślę o takim http://www.allegro.pl/item920347056_reduktor_z_rotametrem_co2_argon_mig_tig_akwarium.html
i co jeszcze? Zbiornik ma 60l profil.

Wątek przeniesiony do właściwego działu tematycznego.
maja

RE: dobór zestawu co2 - ptaku2020 - 21.02.2010 18:51

Wężyk PU,zaworek przeciwzwrotny i precyzyjny,licznik bąbelków,szybkozłączka do reduktora no i dyfuzor jakiś

RE: dobór zestawu co2 - sum - 21.02.2010 19:35

Jak zamierzasz podawać CO2 tylko w dzień to jeszcze potrzebny będzie elektrozawór.

RE: dobór zestawu co2 - KrzysztofOt - 21.02.2010 20:57

A możesz bardziej sprecyzować jakie to maję być częśći,zaworek przeciwzwrotny i precyzyjny,licznik bąbelków,szybkozłączka do reduktora no i dyfuzor jakiś
np.czy zaworek przeciwzwrotny plastikowy czy nie,jaki licznik babelków, jaki dyfuzor itd

RE: dobór zestawu co2 - peter10 - 21.02.2010 21:46

sum napisał(a):Jak zamierzasz podawać CO2 tylko w dzień to jeszcze potrzebny będzie elektrozawór.

A to butli nie zakręcisz jak masz reduktor??

KrzysztofOt ja miałem przy swojej butli :
reduktor
licznik bąbelków (zestaw od kroplówki)
dyfuzor
wężyk

i nic więcej.
Ilość CO2 redukowałem pokrętłem od reduktora. Reszta była mi zbędna .

RE: dobór zestawu co2 - ptaku2020 - 21.02.2010 23:43

sum napisał(a):potrzebny będzie elektrozawór.

Jak nie ma na co wydawać kasy to tak.Jednak zaworek precyzyjny firmy Camozzi za 30-40zł jest bardzo dobry

peter10 napisał(a):Ilość CO2 redukowałem pokrętłem od reduktora. Reszta była mi zbędna .

Przy małych butlach może się to sprawdzi.Ja mam 6kg butlę i nie odważyłbym się nie stosować zaworka precyzyjnego.

"zaworek przeciwzwrotny plastikowy"

Zdecydowanie nie.Ciśnienie może najzwyczajniej rozsadzić taki plastikowy zaworek.Najlepiej kupić szklany,dołożyć te 5zł i mieć pewność,że wszystko chodzi jak należy.Wszystkich rzeczy szukaj na allegro - sklep Aquario bodajże (z Katowic).Sam u nich kupowałem i jestem zadowolony

RE: dobór zestawu co2 - sum - 22.02.2010 07:30

peter10 napisał(a):
sum napisał(a):Jak zamierzasz podawać CO2 tylko w dzień to jeszcze potrzebny będzie elektrozawór.

A to butli nie zakręcisz jak masz reduktor??

KrzysztofOt ja miałem przy swojej butli :
reduktor
licznik bąbelków (zestaw od kroplówki)
dyfuzor
wężyk

i nic więcej.
Ilość CO2 redukowałem pokrętłem od reduktora. Reszta była mi zbędna .
Pewnie,że butle zakręci,nawet bez reduktoraSmile Tylko czy o to chodzi żeby rano i wieczorem pamiętać o zakręcaniu i odkręcaniu zaworu?Ciekawe czy oświetlenie też zapalasz i gasisz ręcznie,a jak nie to czemu,przecież też tak można.

RE: dobór zestawu co2 - KrzysztofOt - 22.02.2010 16:25

nie moge znaleść tego sklep Aquario

RE: dobór zestawu co2 - ptaku2020 - 22.02.2010 17:08

No tak.Pod inną nazwą jest Wink

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1716576

Proszę bardzo

RE: dobór zestawu co2 - KrzysztofOt - 22.02.2010 20:34

dzięki więc znalazłem coś takiego:
ZAWOREK DŁAWIĄCY: http://allegro.pl/item924547703_zaworek_dlawiacy_co2_szybkozlaczki.html
LICZNIK + ZAWOREK : http://allegro.pl/item924547697_aquario_co2_control_system_licznik_zaworek.html
REDUKTOR z ROTAMETREM : http://allegro.pl/item924547667_reduktor_z_rotametrem_poradnik_gwarancja_24mc.html
WĘŻYK: http://allegro.pl/item924547687_wezyk_pu_6x4_do_co2_10_bar.html
DYFUZOR: http://allegro.pl/item924547691_aquario_szklany_nano_dyfuzor_co2_20mm_nowosc.html
czy to starczy?czy jeszcze coś?

RE: dobór zestawu co2 - ptaku2020 - 22.02.2010 22:00

Wszystko ok gdyby nie to:

KrzysztofOt napisał(a):ZAWOREK DŁAWIĄCY: http://allegro.pl/item924547703_zaworek_dlawiacy_co2_szybkozlaczki.html

Ja bym tego plastiku nie brał.Dopłać te 15zł i kup porządny zaworek

http://allegro.pl/item924547684_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html

Zapomniałeś jeszcze o jednym - szybkozłączka do reduktora:

http://www.allegro.pl/item924547630_zlaczka_szybkozlaczka_do_reduktora.html

Bez tego nie podłączysz wężyka do butli.Możesz oczywiście nagrzewać i wciskać,ale potem jak się butla skończy to baw się z tym.Na dodatek masz małą butlę,więc będziesz co jakiś czas wymieniać Co2

RE: dobór zestawu co2 - KrzysztofOt - 23.02.2010 22:10

Mam jeszcze kilka pytań butla to nie bimbrownia więc czy butle trzeba wyłączać na noc?Jak tak to w jaki sposób to robić czy jedynym wyjściem jest elektrozawór(dość spory wydatek)acha czy butla może być umieszczona na szafie u góry a akwarium na dole i czy butla może być ustawiona pod kątem?

RE: dobór zestawu co2 - ptaku2020 - 23.02.2010 22:30

"czy butle trzeba wyłączać na noc"

Jak masz precyzyjny zaworek przeciwzwrotny lub jak wspomniałeś - elektrozawór to nie trzeba.Sam mam włączone 24/7

"czy butla może być umieszczona na szafie u góry a akwarium na dole"

Nie mam zielonego pojęcia.Jeszcze nie spotkałem się z tym,żeby ktoś trzymał Co2 nad akwarium.

"czy butla może być ustawiona pod kątem? "

Są takie osoby,które kładą butlę.Z tego co wiem jest to bardzo mała ilość "eksperymentatorów".Nie wiem także,jak ma się to do działania butli i ewentualnego niebezpieczeństwa.Najlepiej zostawić wszystko tak jak mają wszyscy.

RE: dobór zestawu co2 - KrzysztofOt - 24.02.2010 13:51

butla nie będzie centralnie nad akwarium tylko z boku ugóry na szafie.Pod akwarium nie ma miejsca bo stoi na takim niskim "stoliku-komodzie "pod tv zboku też nie mam gdzie postawić

Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Ralfi - 15.03.2010 12:38

Hej witam wszystkich! Wczoraj zakupiłem zestaw CO2 firmy Colombo Flora-Grow CO2 Nano Set i chciał bym się dowiedzieć czy ktokolwiek z was używał tego zestawu, a jeśli tak to proszę o opinie na jego temat!

Modernizacja+rozbudowa / CO2+oświetlenie - gadzet007 - 21.03.2010 15:44

Witam.
Chciał bym dołożyć do swojego oczka zestaw CO2 butle juz zdobyłem teraz zastanawiam się nad zakupem zestawu dozującego.
Moja propozycja:

http://www.allegro.pl/item957085926_zestaw_co2_professional.html

Nie wiem czy pojedynczo by nie z kompletował taniej ;/
Następnie co za tym idzie muszę zmodernizować oświetlenie.
Po pierwsze chciał bym zastosować okleinę odblaskową.

http://www.allegro.pl/item959443482_odblysnik_folia_samoprzylepna_50mm.html

Następnie odblaski do świetlówek:

http://www.allegro.pl/item959960030_atti_odblysnik_dla_swietlowki_t8_18w_i_t5_24w.html

Na dzień dzisiejszy posiadam oryginalne świetlówki w klapie i nie mam pojęcie na jakie je zmienić, proszę o jakieś propozycje czy lepszym rozwiązaniem będą PHILIPSY czy jakieś barwne akwariowe neony będą leprze? ? Jakiej mocy powinny być. Czy to wystarczy czy będzie potrzebne dodatkowe oświetlenie do klapy.

Proszę o jakieś propozycje jak się za to zabrać i w jaki sprzęt zainwestować aby posłużył mi jak należy. (najlepiej propozycje z allegro)
Pozdrawiam.

RE: Modernizacja+rozbudowa / CO2+oświetlenie - plemaster - 21.03.2010 16:01

Z co2 to ci nie pomogę bo u mnie jedynie bimbrownia. Co do oświetlenia to powinno być przynajmniej 0,5 W na litr wiec musisz dodać jeszcze raz tyle co masz ja bym ci polecił coś takiego: http://allegro.pl/item951571869_aquael_modul_oswietleniowy_t8_2x_18w_gwar_24m.html#gallery .
Jeśli wstawisz te odbłyśniki to folia za bardzo potrzebna już nie będzie (one dość dobrze otaczają świetlówkę) ale jeśli bardzo chcesz mieć taką folie to zrób sobie ze zwykłej kuchennej folii aluminiowej.
Co do świetlówki to seria GLO jest bardzo fajna...chociaż słyszałem, że Philipsa są równie dobre. Oryginalna świetlówki z twojej pokrywy to pewnie zwykłe budowlanki...jeśli tak to zmieniaj jak najszybciej.

RE: Modernizacja+rozbudowa / CO2+oświetlenie - spin21 - 21.03.2010 20:40

Jeśli chodzi o ten zestaw CO2 to moim zdaniem sie nie opłaca.
Po co ci jest potrzebny jakiś elektrozawór?
Ten super hiper mega czuły zaworek to pic na wode.
Podstawa to czuły reduktor.

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - robson205 - 10.04.2010 18:55

Ralfi napisał(a):Hej witam wszystkich! Wczoraj zakupiłem zestaw CO2 firmy Colombo Flora-Grow CO2 Nano Set i chciał bym się dowiedzieć czy ktokolwiek z was używał tego zestawu, a jeśli tak to proszę o opinie na jego temat!

Witam nie używałem ale możesz powiedziec ile to kosztowalo i gdzie to kupiłeś

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Prezes-Artek - 10.04.2010 22:28

Butla 95g trochę mała da się podłączyć jakąś większą? też jestem ciekaw ceny.

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Krewetka. - 10.04.2010 22:54

Ja także nie używałam.
I czekam na odpowiedzi dotyczące pytań powyżej.

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Dawidov150 - 10.04.2010 23:33

Wow! Nie no a co to za nowy wynalazek dorwałeś? Daj znać Ci się sprawdza no i cenę oczywiście.

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - bies5 - 10.04.2010 23:39

Kupione nie na Polskich stronach:
?84.99:
http://www.aquaessentials.co.uk/colombo-floragrow-co2-nano-set-p-3882.html

?84.99:
http://cgi.ebay.co.uk/Colombo-Flora-Grow-CO2-Nano-Set-/270477739072

? 79.95:
http://www.aquadistri.com/en/detail/A5020306/flora-grow-co2-nano-set

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Prezes-Artek - 11.04.2010 10:32

Jeżeli naprawdę tyle kasy to kosztuje to za drogo bo kompletny zestaw z butla 1,5kg lub 2kg kupi się za ok 350zł

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - borysjaworzno - 11.04.2010 10:50

bies5 napisał(a):Kupione nie na Polskich stronach:
?84.99:
http://www.aquaessentials.co.uk/colombo-floragrow-co2-nano-set-p-3882.html

?84.99:
http://cgi.ebay.co.uk/Colombo-Flora-Grow-CO2-Nano-Set-/270477739072

? 79.95:
http://www.aquadistri.com/en/detail/A5020306/flora-grow-co2-nano-set

witam
koszt tych zestawów jest kolosalny. Liczac 80 euro po 3.5zł= ok 280zł
na allegro można kupic taniej lub w podobnej cenie . Z ta butlą może byc problem z ponownym nabiciem.
bulla: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=988233660
reduktor: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=966351118
dyfuzor: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=984546418
+ 2-3 mb przewodu i wyszło taniej lub podobnie
cena ok 220zł + przesyłka
pozdro.

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Krewetka. - 11.04.2010 10:58

borysjaworzno napisał(a):koszt tych zestawów jest kolosalny. Liczac 80 euro po 3.5zł= ok 280zł

Niestety nie stać mnie na tak drogie rzeczy. :/

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - borysjaworzno - 11.04.2010 11:12

Krewetka. napisał(a):
borysjaworzno napisał(a):koszt tych zestawów jest kolosalny. Liczac 80 euro po 3.5zł= ok 280zł

Niestety nie stać mnie na tak drogie rzeczy. :/

witam cię,
w tym zestawie co podałem przykładowo z allegro masz komfort kupowania pojedynczo , nie musisz płacic całosci naraz. Choc masz racje nie jest to tania zabawa!!!
pozdro

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - bies5 - 11.04.2010 11:20

Ja i tak pozostane przy bimbrowni Big Grin

RE: Czy używał ktoś tego zestawu CO2? - Krewetka. - 11.04.2010 11:47

bies5 napisał(a):Ja i tak pozostane przy bimbrowni Big Grin

Ja też Smile Obejdę się i bez CO2, a roślinki i tak ładnie mi rosną.

butla co2 - foxi - 11.04.2010 12:42

Witam. Proszę o pomoc. Chodzi o butlę co2. Czy opłaca się kupić taką butlę :
http://allegro.pl/item986488942_butla_co2_1_5kg_2l_niemiecka_tanio.html
?
co do butli CO2 to jestem 'zielony'
Jak się używa takiej butli ?
Szukałem tematów o takich butlach , i nie znalazłem.
Pozdrawiam

Temat przeniesiono.
maja

RE: butla co2 - toomeka@wp.pl - 11.04.2010 13:35

Cena dobra tylko o ile mi wiadomo powinna mieć poską legalizację bo takto Ci raczej nie nabiją chyba, że ktoś nieuczciwy Smile.

RE: butla co2 - victus - 11.04.2010 14:12

Z takim nabiciem nie ma problemu Wink Cena nie jest nadzwyczaj okazyjna ale się opłaca. Jednak przydałaby się jakaś podstawka, bo butla nie może leżeć podczas używania. Chodzi o to, że membrana w reduktorze się zniszczy. Więc dopytaj sprzedającego czy ma podstawkę, inaczej we własnym zakresie.

RE: butla co2 - peter10 - 11.04.2010 14:12

foxi napisał(a):Witam. Proszę o pomoc. Chodzi o butlę co2. Czy opłaca się kupić taką butlę :
http://allegro.pl/item986488942_butla_co2_1_5kg_2l_niemiecka_tanio.html
?
co do butli CO2 to jestem 'zielony'
Jak się używa takiej butli ?
Szukałem tematów o takich butlach , i nie znalazłem.
Pozdrawiam

Temat przeniesiono.
maja

Butla jest ok . Jeżeli chcesz to dam ci linka do gościa u którego kupiłem taką butlę tylko nową ... ceny ma niskie i daje rabaty.
Jeżeli będziesz zainteresowany to wal na PW lub tutaj .
Butlę podłączasz do reduktora i dajesz do akwarium .

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 16:18

aha dzięki.
Pytałem się tego gościa , ale trzeba jeszcze reduktor do tej butli , a ten reduktor z zegarem z 80 zł ...
peter.Daj , będę wdzięczny

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 16:30

szukam jakiegoś dobrego , taniego zestawu , ze wszystkim.
Nie mam za dużo pieniędzy ...Ale zamiast na słodycze , wolę wydać na zestaw Smile

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 16:36

http://allegro.pl/item981467457_zestaw_co2_standard.html

co sądzicie o tym ?

RE: butla co2 - borysjaworzno - 11.04.2010 16:38

foxi napisał(a):http://allegro.pl/item981467457_zestaw_co2_standard.html

co sądzicie o tym ?

a coś takiego:
licznik babelków : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=989477152
+ 2-3 mb przewodu
koszt ok 230 zł + przesyłka

pozdro.

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 16:48

więc dałeś mi butle 6kg , nie za duża ?
myślałem nad 1,5kg
Więc tylko mi będzie potrzebna butla , reduktor i dyfuzor ? a licznik bąbelków i takie różne dodatki ?
http://allegro.pl/item981467457_zestaw_co2_standard.html
tutaj jest ich dużo 169 zł , ale to chyba bez butli.
kurcze, proszę kogoś zaawansowanego o dokładne informacje.
Co trzeba , czego nie trzeba .

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 16:49

np. takie

http://allegro.pl/item995532135_zestaw_co2.html

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 17:08

proszę o odpowiedź...

RE: butla co2 - borysjaworzno - 11.04.2010 17:56

foxi napisał(a):proszę o odpowiedź...

to co ci podałem wystarczy
licznik babelków : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=989477152
+ 2-3 mb przewodu
koszt ok 230 zł + przesyłka
a ten zestaw co podałes musisz licytowac , jest używany i cena pewnie będzie podobna.
oceń sam i wybierz to co ci odpowiada.
pozdro

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 17:59

ale ja Ci już napisałem że ta butla jest za duża.
Dobra więc będę licytował ten zestaw. Ile dać maksymalnie ?

RE: butla co2 - borysjaworzno - 11.04.2010 18:06

foxi napisał(a):ale ja Ci już napisałem że ta butla jest za duża.
Dobra więc będę licytował ten zestaw. Ile dać maksymalnie ?

nie pacz ze jest duża , nabicie kosztuje ok 25-30 zł czy jest duża czy mała butla. koszt dużej butli jest podobny do małej.

RE: butla co2 - foxi - 11.04.2010 18:10

podtrzymuję moje pytanie , ile dać maksymalnie ?

RE: butla co2 - borysjaworzno - 11.04.2010 18:16

foxi napisał(a):podtrzymuję moje pytanie , ile dać maksymalnie ?

to zalerzy ile możesz przeznaczyc, jak juz się decydujesz na kupno to ja bym wolał nowe i z gwarancją. koszt jak widzisz to ok 230 -300 zł i możliwośc kupna na raty

RE: butla co2 - victus - 11.04.2010 18:18

200zł, poza tym nie pisz postu pod postem tylko edytuj i doklejaj kolejną treść, źle się to czyta i jest to wbrew regulaminowi forum.

CO2 - Reduktor, indykator, generator - pytania toomeka@wp.pl - toomeka@wp.pl - 11.04.2010 18:57

Witam.
Noszę się z myślą założenia CO2 tylko sprawa jest taka.
Nigdy nie korzystałem z tej techniki ale teraz chcę mieć wszystko na tip top.
Mam dwie belki po 2x39W T5 co daje 156W co daje 0,78W/L ale jest opcja bym zrezygnował z jednej świetlówki co da 0,585W/L i moje pytanie jest następujące:
-Czy posiadając akwarium bez pokrywy (styczność lustra wody z powietrzem) i używając jednej lub drugiej opcji oświetlania akwarium jest potrzeba stosowania CO2 ?
Zaznaczę, że nad roślinami jeszcze za dokładnie nie myślałem.

Wszystkie Twoje tematy dotyczące CO2 i sprzętów do jego eksploatacji zostały połączone - proszę nie tworzyć wielu wątków o podobnej tematyce. Wątki zostały zebrane i odpowiednio nazwane - Olek

RE: CO2 w 200l - katecheta22 - 11.04.2010 20:12

toomeka@wp.pl napisał(a):Witam.
Noszę się z myślą założenia CO2 tylko sprawa jest taka.
Nigdy nie korzystałem z tej techniki ale teraz chcę mieć wszystko na tip top.
Mam dwie belki po 2x39W T5 co daje 156W co daje 0,78W/L ale jest opcja bym zrezygnował z jednej świetlówki co da 0,585W/L i moje pytanie jest następujące:
-Czy posiadając akwarium bez pokrywy (styczność lustra wody z powietrzem) i używając jednej lub drugiej opcji oświetlania akwarium jest potrzeba stosowania CO2 ?
Zaznaczę, że nad roślinami jeszcze za dokładnie nie myślałem.

to zależy jakie rośliny jak np.jakieś mchy,nurzańce i moczarki to spokojnie 0.58w wystarczy a jak jakieś bardzo wymagające to myślę że albo 1.78w samo z nawozami albo 0.58w z nawozami i co2

RE: CO2 w 200l - toomeka@wp.pl - 11.04.2010 20:35

Chyba coś pomieszałeś. 0.78W/L i sam nawóz a 0,58 z CO2 ? Z tego co wiem to jedna i druga wartość uprawnia do stosowania CO2 tylko moje pytanie tyczyło się czy otwarte akwarium działa na duży plus i można zaniechać CO2 nawet jak by się miało trochę bardziej wymagające rośliny czy nie. I czy tak można by było zaniechać przy jednej jak i drugiej mocy naświetlenia czy nie.
I co sądzicie o tym.
http://www.allegro.pl/item988441725_zestaw_do_nawozenia_acti_co2_set_300_nowy_fv.html

RE: CO2 w 200l - Prezes-Artek - 11.04.2010 21:08

Drogi i mała butla spokojnie znajdziesz lepiej wyposażony i z większa butla za mniejszą kwotę.

RE: CO2 w 200l - toomeka@wp.pl - 11.04.2010 21:13

Co do ceny tego zestawu to nie jest duża bo taniej w necie nie znalazłem a co do wielkości to nie potrzebuję większej (rozmiar szafki) z uzupełnianiem nie będę miał problemów. Lepiej wyposażony to może jakaś propozycja? He Smile

RE: CO2 w 200l - KrzysztofOt - 11.04.2010 21:19

proponuje poszukać na allegro.Skoro chcesz tylko taką małą butle to tam też znajdziesz.Reszte osprzętu także i napewno wyjdzie ci duzo taniej.

RE: CO2 w 200l - Prezes-Artek - 12.04.2010 10:38

Butla 120zł- http://www.allegro.pl/item987991195_butla_co2_1_5_kg_2l_pelna_nowy_zawor_akwarium.html
Reduktor 60zł- http://www.allegro.pl/item989592125_reduktor_co2_argon_akwarium_tig_dwutlenek_wegla.html
Dyfuzor 40zł- http://www.allegro.pl/item986608097_dyfuzor_co2_dla_profesjonalisty.html
Zawór dławiący 40zł- http://www.allegro.pl/item985313220_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html
Zaworek zwrotny 4zł - http://www.allegro.pl/item989477371_szklany_zawor_przeciwzwrotny_co2.html
Do tego jeszcze wężyk w zależności ile i zestaw jak się patrzy za ok 330zł liczone z przesyłkami albo wszystko w komplecie:
http://www.allegro.pl/item981459175_kompletny_zestaw_co2_standard_nowa_butla.html

RE: CO2 w 200l - toomeka@wp.pl - 12.04.2010 14:51

A może ktoś napisze mi odpowiedź na główny wątek tego tematu bo to mnie najbardziej interesuje.

RE: CO2 w 200l - victus - 12.04.2010 18:30

Tak, konieczne jest dozowanie co2. W zasadzie poprawne jest obliczanie W/L przy netto, które daje bardziej wiarygodne i rzetelne wyniki. Sama duża powierzchnia styku wody z powietrzem nie powoduje tego, że można zaniechać podawanie co2. Powietrze wytwarza zbyt małe ciśnienie i parcie na taflę wody by się mieszało ze sobą w takim stopniu by chociaż częściowo zaspokajało zapotrzebowanie. Także bez co2 ani rusz przy tym oświetleniu Wink

Czym różni się polska butla CO2 od niemieckiej ?Nabijanie w Polsce niemieckiej butli - marcinmolka - 13.04.2010 10:40

Mam takie pytanie czym się rożni butla niemiecka od polskiej? http://www.allegro.pl/item986488942_butla_co2_1_5kg_2l_niemiecka_tanio.html
chodzi mi oto czy nabiją mi w Polsce bez problemu

Nazwa tematu została poprawiona.
Powinna opisywać problem.
Kejdi

RE: butla co2 - Guri - 13.04.2010 11:26

Z tego co się orientuję to musiałbyś ją przemalować a kwestia tego czy nabiją czy nie to chyba zawór.

RE: butla co2 - KrzysztofOt - 13.04.2010 14:45

kolor chyba nie wchodzi w gre musiałbyś zrobić polską legalizacje

RE: butla co2 - Guri - 13.04.2010 14:47

tak na pewno musiał byś ją zalegalizować w Polsce (kolor butli ma znaczenie)

RE: butla co2 - KrzysztofOt - 13.04.2010 15:05

ale przemalować to chyba nie problem

RE: CO2 w 200l - toomeka@wp.pl - 13.04.2010 17:01

Victus
Ciśnienie ja rozumiem, że małe by samo wniknęło CO2 do wody ale jak mam wylot wody skierowany ku powierzchni wody i następuje jej tzw. mielenie to czy to nie spowoduje mieszania się CO2 z powietrza z wodą? Tak gdzieś czytałem, że to jest wystarczające ale nie wiem czy na takiej powierzchni co ja będę miał czy musi być znacznie większa.
Wiesz nie chcę na siłę usłyszeć odpowiedzi, że tak to mi wystarczy ale chcę mieć pewność, że wiesz o czym piszesz.
Pozdrawiam

RE: Czym różni się polska butla CO2 od niemieckiej ?Nabijanie w Polsce niemieckiej butli - toomeka@wp.pl - 13.04.2010 17:14

Problem z tym czy trafisz na nieuczciwego sprzedawcę gazu co Ci ją nabije Smile

RE: CO2 w 200l - victus - 13.04.2010 17:45

Przy LT by wystarczyło, ale przy tym oświetleniu nie. Nie wiem co masz na myśli "mielenie", czy chodzi o to że wylot jest gdzieś w połowie zanurzony a połowa ponad taflą i dosyć mocno "bryzga" czy na zasadzie deszczowni, że mocno natlenia i woda szumi i też tam coś "mieli". W sumie zasada działania podobna, jednak zawartość co2 w powietrzu jest bardzo mała i wg mnie przez takie "mielenie" więcej co2 będzie się z wody wytrącać niż mieszać.
Pewnym można być tylko wiedząc, że każdy kiedyś umrze Wink

Generator CO2 - toomeka@wp.pl - 13.04.2010 18:09

http://www.allegro.pl/item985838813_generator_co2_9w_dla_zbiornikow_80_260l_okazja.html

Czy ktoś miał styczność z tym? Jak tak to proszę o odpowiedzi jak to się sprawuje bo cena niska.

RE: Generator CO2 - ptaku2020 - 13.04.2010 18:42

Jak masz bardzo miękką wodę to możesz kupować.Przy twardej osadza się kamień i nie działa prawidłowo.Nie wiem czy się opłaca,jednak możesz spróbować.Osobiście nie znam osoby,która by to stosowała i nie wiem dokładnie jak chodzi,ale wyczytałem gdzieś tą informację odnośnie twardości wody.Poza tym nie wiesz na ile to starczy a wkłady kosztują ok. 30zł.Lepiej zainwestować w butlę ;]

RE: Generator CO2 - Prezes-Artek - 13.04.2010 19:22

Możesz poczytać tu:
http://www.forum.eakwarystyka.eu/topics14/5109.htm
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=9552&highlight=sonpar
http://www.aquaswiat.pl/viewtopic.php?t=1299
Z tego co poczytałem to wnioskuję, że lepsza butla.

RE: Czym różni się polska butla CO2 od niemieckiej ?Nabijanie w Polsce niemieckiej butli - marcinmolka - 14.04.2010 10:33

Więc chyba nie warto takiej kupować?

RE: Czym różni się polska butla CO2 od niemieckiej ?Nabijanie w Polsce niemieckiej butli - Prezes-Artek - 14.04.2010 10:38

Po wypowiedziach sądzę, że lepiej zrobisz dokładając trochę i kupując butle w Polsce i mieć święty spokój.

RE: Czym różni się polska butla CO2 od niemieckiej ?Nabijanie w Polsce niemieckiej butli - marcinmolka - 15.04.2010 13:26

Zgadzam się z tobą panie Prezes-Artek, i tak zrobię

Zestaw do CO2 - pomoc - Moniuszko - 21.04.2010 21:36

Witam.Mam do Was prośbę o pomoc w doborze zestawy do Co2.
Moje akwa to 112l z dużą ilością roślin i światłem 0,7 na litr.Akwa ma dopiero 3 miesiące ale widzę że bez tego raczej nie będzie rewelacji.Oprócz tego dodaję go w płynie.Poniżej kilka linków może coś z tego mi poradzicie??
Budżet to ok 350zł max.I jest problem bo nie mam miejsca na dużą butlę więc dobrze by było może coś z mniejszych zestawów.Co o tym myślicie?
Dzięki za pomoc.
- http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-nano-akwarium/zestaw-hydor-exclusive-p-5022.html

-http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-nano-akwarium/zestaw-aquaticnature-junior-p-4966.html

-http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-butla/zestaw-opcja5-p-4895.html

Jak macie jakieś inne propozycje to chętnie zobaczę.

RE: Zestaw do CO2 - pomoc - ptaku2020 - 21.04.2010 23:28

Za 350-400zł spokojnie sam złożysz sobie zestaw.Na allegro wszystko kupisz.Ja razem z butla 8kg i całym sprzętem dałem ok 400zł.

RE: Zestaw do CO2 - pomoc - Diabel - 22.04.2010 00:21

Tu masz kpl z fajna malutka butlą :

http://www.allegro.pl/item1004809055_kompletny_zestaw_co2_do_akwarium_butla_1_5kg.html

Pozdro

RE: Zestaw do CO2 - pomoc - Moniuszko - 22.04.2010 08:41

A czy do tego zestawu miałbym jeszcze coś dokupić? (licznik bombelków, itp)
Na ile może starczyc taka butla mniej więceji i czy CO 2 jest niezbędny przy warunkach takich jak pisałem wyżej, czyli 0,7 w światła na litr? Czyli tych małych wymiennych i tańszych zestawów nie polecacie?
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Indykator CO2 - toomeka@wp.pl - 24.04.2010 21:30

Czy ktoś posiada coś takiego?

http://www.allegro.pl/item1004054844_jbl_test_co2_stale_mierzy_stezenie_co2_w_akwa.html

Jak tak proszę o opinie jak się sprawdza. Dziękuję za posty typu- JBL dobra firma więc możesz temu zaufać lub kup sobie sondę PH Smile Proszę wyłącznie o opinie ludzi co mają to. Z góry dzięki

RE: Indykator CO2 - saturator - 24.04.2010 23:43

Mam go od ponad roku. Działa fajnie tylko zmiany PH (zawartość co2) podaje z ok. 2 godzinnym opóźnieniem.
Dzięki niemu, tak wyregulowany mam czas podawania Co2, metodą prób, że Ph jest na stałym poziomie w ciągu 24 godzin.
Tradycyjnych testów paskowych na ph już nie używam a raczej nie używałem już długo. Smile

Wstajesz rano, zerkasz, aha kolor zielonkowaty. ok Wink

RE: Indykator CO2 - 3promile - 25.04.2010 09:02

toomeka@wp.pl napisał(a):Czy ktoś posiada coś takiego?

http://www.allegro.pl/item1004054844_jbl_test_co2_stale_mierzy_stezenie_co2_w_akwa.html

Jak tak proszę o opinie jak się sprawdza. Dziękuję za posty typu- JBL dobra firma więc możesz temu zaufać lub kup sobie sondę PH Smile Proszę wyłącznie o opinie ludzi co mają to. Z góry dzięki

Mam takie cudo. Działa, ale kłamie Wink
Wbrew zaleceniom producenta nie należy go kalibrować przy użyciu wody z akwarium, ale z wodą o KH=5. Wtedy wskazania będą zbliżone do prawdziwego stężenia CO2.

RE: Indykator CO2 - krzychu777 - 25.04.2010 10:29

A nie KH-4 ?

RE: Indykator CO2 - toomeka@wp.pl - 25.04.2010 12:20

Saturator-a Ty jak kalibrowałeś ?
3promile-jak kłamie to czemu to oczko bo nie rozumiem.

RE: Indykator CO2 - victus - 25.04.2010 16:55

Chodzi prawdopodobnie o bezwładność, czyli to, że z pewnymi opóźnieniami są pokazywane wyniki i nie do końca dokładne.

RE: Indykator CO2 - saturator - 25.04.2010 22:10

toomeka@wp.pl napisał(a):Saturator-a Ty jak kalibrowałeś ?
Z doświadczenia wiem że kalibracji on nie wymaga. Stosowałem KH 4 i to na to wychodzi co na wodzie z akwarium.
Wiecie na jakiej zasadzie to urządzenie działa? (kto chce mogę rozjaśnić pokrótce Smile

Po części jest tak jak napisał victus:
Chodzi o bezwładność.
Na tą niby niedokładność, składa się parę rzeczy, między innymi ten czasowy poślizg którego i tak nie da się dokładnie co do minuty określić bo zależy to od temperatury i ciśnienia resoru powietrznego wewnątrz urządzenia oddziaływającego pośrednio między wodą z akwarium a wodą z odczynnikiem w urządzeniu.
To znaczy.
powietrze zamknięte w urządzeniu jest pośrednikiem (przekaźnikiem PH) między wodą w akwarium a odczynnikiem.

Różnie ludzie mają zdanie na jego temat. Jak dla mnie jego margines dokładności jest wystarczający aby nie przedawkować co2 i aby nie było go za mało.

RE: Indykator CO2 - 3promile - 25.04.2010 22:22

toomeka@wp.pl napisał(a):Saturator-a Ty jak kalibrowałeś ?

Kłamie wtedy, gdy kalibruje sie zgodnie z zaleceniami producenta.
krzychu777 masz rację. KH 4 - maj mistejk.

Położenie reduktora względem osi Z do CO2 - toomeka@wp.pl - 10.05.2010 12:36

Witam jak w temacie.
Mam pytanie czy kupując reduktor z dwoma zegarami (pewnie to nie ma znaczenia) jak go dokręcam do butli musi on być w pionie czyli zegary do góry?
Chcę zmniejszyć wymiar całkowity butli z dokręconym reduktorem (wysokość) więc czy mogę zamontować reduktor do góry nogami (zegarami w dół).

Reduktor nie pasuje do butli co2 1.5kg - marcinmolka - 14.05.2010 10:15

Mam taki problem jak w temacie, zakupiłem butle 1,5kg i reduktor, kiedy chce przykręcić reduktor to nakrętka mi wpada do końca zaworu, kupiłem druki reduktor, z mniejszym gwintem, i to samo ale gdy mierzę gwint to przy butli na zaworze jest 22mm na drugim reduktorze gwint wewnętrzny ma 22mm, więc czegoś tu nie rozumiem, albo jestem taki tępy i źle mierze, albo nie wiem

RE: Reduktor nie pasuje do butli co2 1.5kg - andrzejkowac - 14.05.2010 11:39

Daj fotki zaworu i reduktora

RE: Reduktor nie pasuje do butli co2 1.5kg - marcinmolka - 14.05.2010 11:54

to jest ten drugi co kupiłem

RE: Reduktor nie pasuje do butli co2 1.5kg - toomeka@wp.pl - 14.05.2010 22:15

Logiczne jest, że mając na gwincie zewnętrznym 22cm i na wewnętrznym 22cm to tak będzie. Gwint wewnętrzny powinien być mniejszy lub zewnętrzny większy.
Dlaczego?
Otóż gwint ma zwoje, które powinny się zazębiać a w Twoim przypadku tak nie jest bo jak ma się coś zazębiać skoro jest tej samej średnicy? Smile

Regulator CO2 - toomeka@wp.pl - 15.05.2010 13:06

Witam.
Mam pytanie czy zakupując coś takiego

http://www.allegro.pl/item1040287513_prosty_regulator_co2_precyzja_i_wytrzymalosc.html
Nie robię błędu?

Chodzi mi o odpowiedzi czy ten regulator będzie wystarczający czy lepiej kupić reduktor (jak reduktor to w czym będzie lepszy). Zamierzam jeszcze dołączyć do zestawu
http://www.allegro.pl/item1034374493_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html

Co pewnie zwiększy mi precyzję podawania CO2.

RE: Regulator CO2 - marcinmolka - 15.05.2010 13:31

Ja na twoim miejscu kupił bym reduktor, za tą kasę kupisz dobry reduktor a to nie wiadomo co to jest

RE: Regulator CO2 - toomeka@wp.pl - 15.05.2010 13:36

No właśnie chcę wiedzieć bo zależy mi na jak najmniejszej wysokości zestawu (butla-reduktor lub ten regulator). Chodzi mi o różnice bo w reduktorze sama nazwa mówi, że redukuje ciśnienie ale to chyba też (reguluje) i tak myślałem, że ten regulator w połączeniu z tym
http://www.allegro.pl/item1034374493_precyzyjny_zaworek_dlawiacy_co2_camozzi.html
da zamierzony efekt co sam dobry reduktor

RE: Reduktor nie pasuje do butli co2 1.5kg - marcinmolka - 17.05.2010 20:04

Sprawa się wyjaśniła to były reduktory od helu i azotu

RE: Regulator CO2 - marcinmolka - 17.05.2010 20:11

Może być taki reduktor http://www.allegro.pl/item1034382324_reduktor_z_rotametrem_poradnik_gwarancja_24mc.html i tam jest chyba zawór iglicowy i tym regulujesz przepływ co2, i do tego zaworek precyzyjny i będzie git

RE: Regulator CO2 - toomeka@wp.pl - 17.05.2010 20:36

Dzięki wielkie ale nie wiem czy doczytałeś mój poprzednie post. Chodzi mi o jak najmniejszą wysokość zestawu a Ty mi proponujesz jeszcze z (wieżą) rotametrem Smile. Dzięki za chęci już dokonałem wyborów. Jak co zwykłe reduktory można odwracać jak się chce i kupuję zwykły dwuzegarowy do tego butlę co mi w szafkę się zmieści i szafa gra Smile

RE: Zestaw do CO2 - pomoc - soul_hudson - 17.05.2010 21:01

Witam, posiadam butle CO2 z migomata, co jeszcze potrzebuje do tego? Posiadam akwarium 200l.

Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - toomeka@wp.pl - 18.05.2010 18:55

Jak w temacie. Facet mi pisze, że on się nie nadaje ale jest dla mnie wątpliwe gdyż reduktor ma tylko redukować ciśnienie a nie,że akwarystyka czy coś innego. Jak w końcu jest może być czy nie?
Proszę o opinie doświadczonych.

RE: Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - peter10 - 18.05.2010 18:58

Jeszcze chociaż nazwa lub zdjęcie by się przydało, nikt nie jest wróżką . Zaśmiecasz forum ciągłym zakładaniem tych tematów. Kontynuuj w jednym

RE: Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - toomeka@wp.pl - 18.05.2010 19:13

http://www.allegro.pl/item1028008088_reduktor_co2_szybkozlaczka_wroclaw.html

sorka. Jak bym w jednym kontynuował to już dawno by mi nikt w ten temat nie zajrzał a mam nowe pytania na nowe tematy.

RE: Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - peter10 - 18.05.2010 19:16

Mam ten sam reduktor Wink i działa ... tylko moja rada . Kup sobie inny (problemy z odkręcaniem i zakręcaniem).

RE: Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - toomeka@wp.pl - 18.05.2010 19:18

Tylko ja zamierzam zakręcać butlę a nie reduktor. Więc chyba problem z głowy co? Ewentualnie jaki proponujesz dwuzegarowy.

RE: Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - peter10 - 18.05.2010 19:22

Mam ten co podałeś i miałem ten http://www.allegro.pl/item1030671564_reduktor_z_rotametrem_do_co2_najlepszy_wejdz.html , nie ma 2 zegarów ale jest o niebo lepszy. Jeżeli nie zamierzasz go zakręcać to kupuj.

RE: Czy ten reduktor nadaje się do akwarystyki? - toomeka@wp.pl - 18.05.2010 19:26

Właśnie chodzi mi o to by był bez rotametru bo i tak mi się nie przyda gdyż będę miał go odwróconego o 90 lub 180 stopni dla oszczędności wysokości zestawu.

akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - domina35 - 25.05.2010 13:24

Witam!
Chciałabym się Was poradzic:
Mam okazje kupic pokrywe na moje 60L akwarium z oświetleniem 2x24W.
Świetlówki w tej pokrywie to Sylvania aquastar i Sylvania luxline 865.
Czy przy takim oświetleniu konieczne jest podawanie CO2,czy wystarczy jak bede podawac same nawozy?Chodzi mi o to,żeby nie zaczeły się problemy z glonami?Nie planuje akwa roślinnego ale w tej chwili mam duzo roślin w akwarium,które przy standardowym 15W nie rosną specjalnie.

RE: akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - katecheta22 - 25.05.2010 13:48

domina35 napisał(a):Witam!
Chciałabym się Was poradzic:
Mam okazje kupic pokrywe na moje 60L akwarium z oświetleniem 2x24W.
Świetlówki w tej pokrywie to Sylvania aquastar i Sylvania luxline 865.
Czy przy takim oświetleniu konieczne jest podawanie CO2,czy wystarczy jak bede podawac same nawozy?Chodzi mi o to,żeby nie zaczeły się problemy z glonami?Nie planuje akwa roślinnego ale w tej chwili mam duzo roślin w akwarium,które przy standardowym 15W nie rosną specjalnie.

Nigdy nie słyszałem o tym że jak się ma c02 to nie ma się problemów z glonami,nie nie potrzeba ale ja na twoim miejscu kupiłbym tą pokrywę i do tego jakieś wymagające i piękne rośliny i zrobił bimbrownie. Smile

RE: akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - pekin04 - 25.05.2010 14:36

pewnie mowisz o tej pokrywie http://allegro.pl/item1044705715_pokrywa_prosta_oswietleniowa_60x30_2x24w.html

RE: akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - bomboszek - 25.05.2010 14:37

Albo krótko świecić.

RE: akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - domina35 - 25.05.2010 15:08

"Nigdy nie słyszałem o tym że jak się ma c02 to nie ma się problemów z glonami"

Nie o to mi chodziło,że przez stosowanie CO2 nie bedzie problemu z glonami.
Wiem że im silniejsze oświetlenie tym szybsza fotosynteza, zwiększone zapotrzebowanie na makro i mikroelementy oraz CO2.Nawozy moge stosowac natomiast na bimbrowni się nie znami i szczerze mówiąc nawet nie mam miejsca na żadne wynalazki.Chce zmienic oświetlenie poniewaz ta standardowa świetlówka 15W powoduje że akwa wygląda jaskrawo i niezbyt ciekawie.Gdzieś wyczytałam na forum,że powyzej 0,5 W powinno sie CO2 stosowac.U mnie by wyszło 0,8W.
Znalazłam jeszcze cos takiego:

Dlaczego nawożenie CO2 jest tak ważne i niezbędne ?

Rośliny akwariowe podlegają procesom fotosyntezy, kiedy światło pada na ich liście. Jako surowców używają wody i CO2, w ten sposób wytwarzając glukozę, tlen i wodę w drodze fotosyntezy. Rośliny akwariowe zużywają glukozę, by rosnąć i uwalniają tlen, który jest następnie wykorzystywany do oddychania przez ryby i mikroorganizmy. Jeśli chodzi o surowce niezbędne do fotosyntezy, woda występuje w akwarium obficie, natomiast mogą wystąpić deficyty CO2. Podaż CO2 do akwarium odbywa się poprzez dyfuzję bezpośrednio do wody oraz dzięki oddychającym rybom i mikroorganizmom. Jeśli mamy do czynienia z kompozycją, w której jest dużo roślin, poddanych silnemu oświetleniu, szybko absorbują one CO2 na drodze fotosyntezy. Powoduje to wyczerpanie się zasobów CO2 i zahamowuje fotosyntezę roślin. Jeśli taki stan się utrzymuje, rośliny akwariowe nie rosną zdrowo i obficie. W Akwarium Naturalnym prowadzi się nawożenie CO2, aby zapewnić odpowiednie warunki i stymulować fotosyntezę roślin akwariowych. Jeśli w akwarium jest mało roślin albo światło jest słabe, duża podaż CO2 nie ma sensu. Z drugiej strony jeśli całe akwarium jest obsadzone roślinnością i doprowadza się jasne światło, prędzej czy później zasoby CO2 ulegną wyczerpaniu. Aby zapewnić roślinom akwariowym odpowiednią fotosyntezę, należy podawać adekwatną ilość CO2.

Po raz ostatni wklejam w Twój post informację o źródle skopiowanego przez Ciebie tekstu.

http://www.naacademy.pl/Nawozenie-CO2-w-Akwarium-Naturalnym,1,0,0,342.htm
Proszę nie kasować wtrąceń moderatorów.
Kejdi

RE: akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - katecheta22 - 25.05.2010 15:30

domina35 napisał(a):"Nigdy nie słyszałem o tym że jak się ma c02 to nie ma się problemów z glonami"

Nie o to mi chodziło,że przez stosowanie CO2 nie bedzie problemu z glonami.
Wiem że im silniejsze oświetlenie tym szybsza fotosynteza, zwiększone zapotrzebowanie na makro i mikroelementy oraz CO2.Nawozy moge stosowac natomiast na bimbrowni się nie znami i szczerze mówiąc nawet nie mam miejsca na żadne wynalazki.Chce zmienic oświetlenie poniewaz ta standardowa świetlówka 15W powoduje że akwa wygląda jaskrawo i niezbyt ciekawie.Gdzieś wyczytałam na forum,że powyzej 0,5 W powinno sie CO2 stosowac.U mnie by wyszło 0,8W.
Znalazłam jeszcze cos takiego:

Dlaczego nawożenie CO2 jest tak ważne i niezbędne ?

Rośliny akwariowe podlegają procesom fotosyntezy, kiedy światło pada na ich liście. Jako surowców używają wody i CO2, w ten sposób wytwarzając glukozę, tlen i wodę w drodze fotosyntezy. Rośliny akwariowe zużywają glukozę, by rosnąć i uwalniają tlen, który jest następnie wykorzystywany do oddychania przez ryby i mikroorganizmy. Jeśli chodzi o surowce niezbędne do fotosyntezy, woda występuje w akwarium obficie, natomiast mogą wystąpić deficyty CO2. Podaż CO2 do akwarium odbywa się poprzez dyfuzję bezpośrednio do wody oraz dzięki oddychającym rybom i mikroorganizmom. Jeśli mamy do czynienia z kompozycją, w której jest dużo roślin, poddanych silnemu oświetleniu, szybko absorbują one CO2 na drodze fotosyntezy. Powoduje to wyczerpanie się zasobów CO2 i zahamowuje fotosyntezę roślin. Jeśli taki stan się utrzymuje, rośliny akwariowe nie rosną zdrowo i obficie. W Akwarium Naturalnym prowadzi się nawożenie CO2, aby zapewnić odpowiednie warunki i stymulować fotosyntezę roślin akwariowych. Jeśli w akwarium jest mało roślin albo światło jest słabe, duża podaż CO2 nie ma sensu. Z drugiej strony jeśli całe akwarium jest obsadzone roślinnością i doprowadza się jasne światło, prędzej czy później zasoby CO2 ulegną wyczerpaniu. Aby zapewnić roślinom akwariowym odpowiednią fotosyntezę, należy podawać adekwatną ilość CO2.

Jeżeli tak wyczytałaś to albo bimbrownia(dobra i tania żecz) zeo carbonit(co2 w płynie) albo co2 w puszkach(trochę drogo wychodzi-http://allegro.pl/item1055445564_co2_30_litrow_dyfuzor_gratis_wyprzedaz_lodz.html) Smile

RE: akwa 60L/2x24W czy muszę stosowac CO2? - krzychu777 - 25.05.2010 18:19

Nie wiem co ci inni radzą ale jedno jest pewne. Przy tym świetle MUSISZ mieć co2. i w dodatku jedyną opcja jest butla. inne wynalazki są za słabe. Można pokusić się że nawet przy świetle o,5- o,6 wata wprawiony roślinniarz sobie poradzi. ale 0,8 to zdecydowanie za dużo żeby byc bez silnego dozowania co2.

zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 01.06.2010 22:49

moje akwarium to 100x40x50 jaki zestaw co2 wybrac do takiego akwarium prosze o porady

RE: zestaw co2 jaki wybrac - kacperkrzyz - 02.06.2010 07:46

Również mam zbiornik 200l, wymiary te same.Ja zdecydowałem się na bimbrownię, lecz tylko ze względu na koszty, postawiłbym butlę gdyby było za co.

Z moich obserwacji wynika że:
-1,5l zacieru to trochę za mało CO2 przy dobrym drobnym dyfuzorze
-3l zacieru to minimalnie za dużo, rano ryby pływały przy samej tafli wody(nocą rosliny nie pobiorą CO2)
-chwilowo miałem też 4,5l zacieru, skończyło się na rozszczelnieniu zestawu(za duże ciśnienie)

Wszelkich tabletek nie polecam, za duże koszty.

RE: zestaw co2 jaki wybrac - toomeka@wp.pl - 02.06.2010 14:32

Panie Piotras a jaka kwota wchodzi w rachubę i czy firmowe sprzęty? Ja właśnie kompletowałem do swojego 100x50x50
Pewnie niejeden mi zarzuci, że przegiąłem ale osobiście jestem zadowolony i zestaw czeka na odpalenie za jakiś czas (dopiero będę zakładał nowe akwarium)

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 02.06.2010 23:37

jeśli chodzi o kwote to tak 300zł jeśli to możliwe a butle chciałbym mieć 2kg

RE: zestaw co2 jaki wybrac - peter10 - 02.06.2010 23:39

Tutaj masz wszystko co jest potrzebne ... http://www.akwaswiat.net/instalacja-co2-w-akwarium-t-20290.html a produkty znajdziesz na http://www.allegro.pl

RE: zestaw co2 jaki wybrac - SnakeX - 03.06.2010 00:25

Ostatnio gościu w sklepie mówił mi o preparatach CO2 zastępujących butle, jest to warte uwagi ? Bo sam się zastanawiałem tylko jak byłem u pewnej osoby i jak widziałem w jakim tempie mu rosną roślinki po nawożeniu CO2 z butli to troszkę się przeraziłem Big Grin Co ja bym później robił z tymi roślinami Big Grin

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 03.06.2010 01:04

http://www.allegro.pl/item1055372667_kompletny_zestaw_co2_na_sztywno_butla_wroclaw.html a co powiecie o tym zestawie warty kupna ??? i na jaki czas wystarczy mi butla 1,5 kg przy 170 litrowym akwarium ???

RE: zestaw co2 jaki wybrac - SnakeX - 03.06.2010 01:07

Jeśli o mnie chodzi, bo tak czytam i czytam o CO2 i wszędzie ceny to ok 300 zł to oferta ta z allegro jest bardzo ciekawa... gdybym miał akwa ponad 100L to bez zastanowienia się bym to brał... Dużo wyposażenia koleś oferuje Smile ale niech się wypowiedzą mądrzejsi co już takie coś posiadają Smile

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 03.06.2010 01:18

zastanawiam sie też czy nie kupić butli conajmniej 6 kg tak aby starczała na 12 miesiecy czy to dobry pomysł??? i gdzie kupić taką butle???

RE: zestaw co2 jaki wybrac - SnakeX - 03.06.2010 01:23

Kiedyś pracowałem w firmie w której kupowaliśmy butle kilku kilowe CO2, metanu itp... Są różne firmy które sprzedają i uzupełniają takie rzeczy, musiałbyś zasięgnąć informacji gdzie w twoim mieście takie coś można dostać... pamiętam że za wiele za uzupełnianie nie płaciliśmy... ale też nie robili tego od ręki...
A obliczenie jest prost, znajdz firmę w twoim rejonie co zajmuje sie butlami, dowiedz sie o ceny danych "pojemności" i o koszta uzupełnienia, i sobie przelicz co Cie lepiej wyjdzie Smile jak masz gdzie trzymać wielką butle...

RE: zestaw co2 jaki wybrac - krzychu777 - 03.06.2010 10:55

Tez zamierzałem kupować butle 6, jednak dzięki bogu kupiłem 1,5. Pamiętaj że te butle jednak swoją wagę mają i jeśli należysz do tych co po takie rzeczy chodzą pieszo to bierz 1,5 bo po prostu padniesz. ale też swoją drogą jeśli możesz sobie pozwolić żeby raz na parę lat ktoś cię podwiózł z butlą i masz miejsce na nią żeby schować to wygodnym rozwiązaniem jest taka duża butla.

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 03.06.2010 11:04

chyba będe musiał zrezygnować narazie z butli z co2 ze wzgledu na koszty,zrezygnować będe pewnie też musiał z niektórych gatunków roślin co mnie smuci bo do akwarium roślinnego wiele jeszcze w moim zbiorniku brakuje

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 03.06.2010 11:06

krzychu777 a na ile starcza Ci taka 1,5 kg butla?? i jaki zbiornik posiadasz ??? naprawde są takie efekty jak piszą po zamontowaniu co2???

RE: zestaw co2 jaki wybrac - krzychu777 - 03.06.2010 16:10

to znaczy sam butle mam od niedawna, ale mówią że z 3 miechy wytrzyma, doładowanie jej przynajmniej u mnie na pomorzu kosztuje około 13 zł więc tanio. Wcześniej jechałem na bimbrowni i w jednym akwa(ok 20L<-moje "testowe") gdzie mam większe światło i podawałem co2 różnica na prawde jest. Jeśli będziesz dobrze nawoził to glonów zero, ładne, w miare zdrowe rośliny i piękny szampan Wink. Tam gdzie mam światło 0,36 w/l(moje pierwsze, w którym jest prawie wszystko źle) mozna było zauważyć zmniejszenie występowania glonów i ogólnie jakby roślinki zdrowsze, jednak tempo wzrostu nie było duże ze wzgledu na limitowanie światłem. Butla w porównaniu do bimb to na prawde KOLOSALNE ułatwienie. W tym akwa z mniejszym światłem miałem troche nieustabilizowane środowisko i na dodatek bimbrownia nieregularnie działa przez co miałem skoki ph. Butla to jest maksymalna kontrola.

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 04.06.2010 11:15

mam problem z kupnem butli co2 w okolicach poznania podsunie ktoś jakieś adresy???

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 04.06.2010 13:30

myśle o zestawie co2 który składa sie z butli 1,5 kg,reduktora i dyfuzora czy to wystarczy i czy konieczny jest elektrozawór z czujnikiem czasowym ???

RE: zestaw co2 jaki wybrac - krzychu777 - 04.06.2010 14:18

"W Poznaniu butlę można kupić i nabijać na ul. Norwida 14 w Firmie SUPON. Reduktorów nie mają ale jest w necie sklep http://www.mar.sklep.pl mają różne i przysyłają bez problemu."

"Poznań ja obdzwonilem caly kupic i nabic butle mozna jeszcze na ul.Wołczyńskiej w firmie Lewgaz na terenie Pegazu nr.tel.0618678125 koszt butli np.6kg to 150zl a jej napelnienie to 12zl"

"W Poznaniu można nabić butle w firmie SUPON,która mieści się w Wysogotowie(pisze że w Poznaniu,bo to żabi skok)na ul.Olszynowej 7.(Trzeba skręcić w pierwszą ulicę w lewo za rondem na Bukowskiej jadąc w kierunku Przeźmierowa).Koszt nabicia 1,5kg butli to 5,50zł."

cytaty z forum akwariowe

elektrozawór to bajer, nie jest obowiązkowy. Od biedy możesz działać na takim zestawie ale będzie ci ciężko ustawić przepływ.
Za to potrzebny ci będzie szklany licznik bąbelków.

RE: zestaw co2 jaki wybrac - toomeka@wp.pl - 04.06.2010 20:08

Sratatata krzychu777. Elektrozawór nie służy do regulowania przepływu tylko kiedy ma się zaprzestać podawania CO2. Ja mam Butlę,reduktor,zaworek precyzyjny. Wedle tego połączenia co mam zakręcam butlę na noc i rano odkręcam i jest taka sama ilość gazu podawana do akwarium

RE: zestaw co2 jaki wybrac - krzychu777 - 04.06.2010 21:24

"Od biedy możesz działać na takim zestawie ale będzie ci ciężko ustawić przepływ."

Panie sratatata Tongue, chodziło mi w tamtym zdaniu nie o elektrozawór(bo akurat wiem do czego on służy Wink) tylko o brak w wyżej wymienionym sprzęcie zaworka precyzyjnego i trudności w ustawieniu przepływu na samym reduktorze. Wink

A co do twojego pomysłu zakręcania butli to można by się przyczepić że przez takie coś po odkręceniu butli możesz mieć mocny strzał co2 co przy nie zakręconym reduktorze może co najmniej rozwalić ci manometr Wink

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 04.06.2010 23:28

krzychu777 dzięki za namiary jutro zadzwonie na podany numer

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 04.06.2010 23:35

prosze jeszcze o rade który zestaw lepiej opłaca się kupić taki http://www.allegro.pl/item1055372667_kompletny_zestaw_co2_na_sztywno_butla_wroclaw.html ??? czy butla 6kg za 150 zł reduktor o taki http://www.allegro.pl/item1064674567_reduktor_argon_co2_rotametr_wroclaw.html , dyfuzor http://www.allegro.pl/item1051471638_szklany_dyfuzor_co2_30mm_z_zaworkiem.html łączny koszt to 260zł czyli oszczędził bym 130 zł od tego gotowego zestawu

RE: zestaw co2 jaki wybrac - peter10 - 05.06.2010 08:10

Sam sobie skompletuj i wyjdzie taniej ...

RE: zestaw co2 jaki wybrac - krzychu777 - 05.06.2010 14:24

Jak ja kompletowałem swój zestaw to miałem butle 1,5 za 160(akurat wszystkie ceny są podobne nie ważny jest rozmiar) i taki sam reduktor który nawet dobrze się sprawdza. A jestem ciekaw tego dyfuzora czy działa. i weź poszukaj jeszcze zaworka precyzyjnego bo z tych rzeczy mniej potrzebnych to on jest najpotrzebniejszy.

RE: zestaw co2 jaki wybrac - toomeka@wp.pl - 05.06.2010 14:36

krzychu777 napisał(a):A co do twojego pomysłu zakręcania butli to można by się przyczepić że przez takie coś po odkręceniu butli możesz mieć mocny strzał co2 co przy nie zakręconym reduktorze może co najmniej rozwalić ci manometr Wink

Co do tego strzału to bym polemizował. Zawór odkręca się stopniowo więc ryzyka nie ma co innego jak by go odkręcić w ułamku sekundy na maxa Smile

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 05.06.2010 15:04

a ten zaworek precyzyjny gdzie montuje ??? i jaki jest jego koszt ???

RE: zestaw co2 jaki wybrac - toomeka@wp.pl - 05.06.2010 21:20

Ja za swój dałem 40zł i montuje się go butla,reduktor i dalej zaworek na wężyku Smile

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 05.06.2010 23:37

a co ten zaworek precyzyjny daje ??

RE: zestaw co2 jaki wybrac - peter10 - 05.06.2010 23:43

Nic Smile jest dla ozdoby ... domyśl się , sama nazwa wskazuje

RE: zestaw co2 jaki wybrac - Piotras - 06.06.2010 00:43

pewnie do precyzyjnego podawania co2Smile ciekawy jestem czy te koszty z co2 będą wdzięczne Smile

Jaki reduktor do CO2 - krist81 - 07.06.2010 14:37

Witam mam pytanie odnośnie reduktora do instalacji CO2, czy może to być reduktor z butli tlenowej, manometry ma do 300bar a drugi bodajże do 15bar.

RE: Jaki reduktor do CO2 - toomeka@wp.pl - 07.06.2010 22:19

Z tego co wiem (bo sam przymierzałem się do CO2 i czytałem pytałem) nie może być. Ostateczne odpowiedzi dostałem od spawaczy a oni wg. mnie znają się na rzeczy.
Ja zakupiłem taki
http://www.allegro.pl/item1057302134_reduktor_co2_z_dwoma_zegarami_szybkozlaczka.html
Peter10 odradzał bo ciężko mu się regulowało a ja zrobiłem próbę i jest super.

RE: Jaki reduktor do CO2 - soul_hudson - 08.06.2010 21:30

Jakiej średnicy węzyki podpina się pod taki reduktor, to są jakieś wzmocnione wężyki ?

RE: Jaki reduktor do CO2 - toomeka@wp.pl - 09.06.2010 02:18

Tak. Ja do reduktora podpinałem PU a po zaworku precyzyjnym już zwykły (lepiej się układa jest mniej sztywny).
Średnica 4-6mm

CO2 wybór - dokke - 13.07.2010 11:38

Witam w najbliższej przyszłości zamierzam założyć zbiornik 200l.
Przygotowań czas skończyć lecz pozostaje ostatnia kwestia.... Technika Co2

Zamierzam kupić zestaw tylko proszę o radę który:
1) http://allegro.pl/item1124057670_zestaw_co2_professional.html
2) http://allegro.pl/item1124059125_zestaw_co2_z_elektrozaworem_promocja.html

z góry dzięki

RE: CO2 wybór - krzychu777 - 13.07.2010 13:58

ten zestaw jest bez butli więc dodaj sto parędziesiąt złotych

RE: CO2 wybór - kempa99 - 13.07.2010 15:53

jak chcesz kupować to lepiej już chyba wybrać ten 1 zestaw ale musisz dokupić oczywiście do niego butle bo tu same akcesoria są bez butli Wink

RE: CO2 wybór - krzychu777 - 13.07.2010 21:32

a kasa gra role dużą?

jbl bioCO2 - night17 - 25.07.2010 19:47

Czy warto kupić coś takiego do akwarium 125l ?
http://allegro.pl/item1161509729_jbl_bioco2_set_kompletny_zestaw_co2.html
Szczerze mówiąc nie chce mi się klecić tych butelek z kwaskiem...
Co o tym sądzicie ?

RE: jbl bioCO2 - susel - 25.07.2010 20:46

Fajne - jak masz kasę to się baw - ale to jest bimbrownia i wsypuje się drożdże winiarskie chyba - moim zdanie naciąganie - ale jak ktoś nie chce się bawić to warto Big Grin

RE: jbl bioCO2 - night17 - 25.07.2010 21:12

a można zrobić jakiś taki roztwór, który by był w jednej butelce, jak ten ? Bo do bimbrowni 2...
Żeby raz kupić, a potem tylko wlewać jakiś roztwór samemu zrobiony..

RE: jbl bioCO2 - RuLeZz - 25.07.2010 22:59

Za duze pieniadze za takie cos...
Na poczatek proponuje bimbrownie, a potem butle..

RE: jbl bioCO2 - susel - 26.07.2010 10:42

Wychodzi 1zł/dziennie Big Grin Tylko pytanie jak szybko słabnie moc bimbru np. po 20 dniach już może bardzo słabo lecieć Smile

RE: jbl bioCO2 - RuLeZz - 26.07.2010 10:48

U mnie slabo leci po kilku dniach Big Grin

RE: jbl bioCO2 - susel - 26.07.2010 13:09

No normalne.5 dni i ledwo ciśnie Big Grin Kwestia szczelności,zacieru i czy woda byłą ciepła Smile

jaki zestaw CO2 na 112l - emon123 - 15.08.2010 19:02

Witam chce zakupić zestaw CO2 jaki zestaw możecie mi polecić??

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - greg3or - 15.08.2010 20:09

Sam się zastanawiałem nad takim jak ten
http://allegro.pl/item1176166315_kompletny_zestaw_co2_na_sztywno_butla_wroclaw.html

ten tez nie jest zły
http://allegro.pl/item1178429279_zestaw_do_nawozenia_acti_co2_set_300_nowy_fv.html

lub coś tańszego
http://allegro.pl/item1188405374_sera_plant_care_set_co2_kompletne_nawozenie.html

Pytanie tylko czy chcesz mieć roślinniak i ile kasy chcesz przeznaczyć na cały system Tongue
Sam będę chciał niebawem coś zakupić możliwe, że jednak złożę sam sobie taki komplet zamiast kupować gotowca

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - emon123 - 15.08.2010 20:14

ja myslałem nad czyms takim na poczatek
http://allegro.pl/item1179503296_ferplast_zestaw_co2_energy_classic_promocja.html

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - toomeka@wp.pl - 15.08.2010 22:25

Jak chcesz dłużej pobawić się z CO2 to nie opłaca się tego brać tylko butlę.

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - greg3or - 15.08.2010 22:36

(15.08.2010 22:25)toomeka@wp.pl napisał(a):  Jak chcesz dłużej pobawić się z CO2 to nie opłaca się tego brać tylko butlę.

Prawda, butle nabijesz za 20 złoty i starczy spokojnie na przynajmniej miesiąc w zależności od pojemności, a tu to tak jak ja mam teraz z tetry kupuje sobie małą buteleczkę a koszt nie najmniejszy. Jeśli bym chciał całe akwa zasilic musiał bym mieć z 4 dzwony a to już większa suma no i potem do tych 4 trza dokupić 4 butle i znów koszty.
Pooglądaj sobie na necie oferty, poczytaj trochę i przemyśl za i przeciw bo w sumie może Ci taka jak podałeś wystarczy Wink

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - emon123 - 16.08.2010 07:30

ale wiecie tez nie chce by taka duża mi butla z boku stała

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - agrareoligada - 16.08.2010 15:25

a myślałeś na początek o bimbrowni??U mnie pracuje w trzech akwa od ponad roku i sobie chwalę.Do tego można wykorzystać niepracujący już zacierWink)))

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - susel - 16.08.2010 18:01

Przede wszystkim ile będziesz miał roślin i jakie światło?

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - emon123 - 16.08.2010 19:10

żarówki będę zmieniał na specjalne pod rośliny a roślin tak z 20sztuk gatunków tak ze pod korzeniami nawoź dla roślin w kulkach

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - susel - 16.08.2010 19:34

Najlepiej daj foto baniaczka...bo nie wiem ile masz tych roślin.A co do światła to chodzi mi o to ile ma W bo jeśli to pokrywa standard to nie kupuj CO2...chyba ,że dodasz świetlówkę Smile

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - emon123 - 16.08.2010 21:58

no pokrywa standard chce zmodyfikować oświetlenie

RE: jaki zestaw CO2 na 112l - susel - 17.08.2010 13:09

Na razie proponuję bimbrownię.Jak będziesz miał dobre światło i dużo roślin a będziesz zadowolony z efektów przerzucisz się na butlę wysokociśnieniową CO2 Smile

Zestaw CO2 do 112l - Michal1292 - 25.09.2010 18:28

Witam,
mam takie pytanie, z czego powinien składać się zestaw CO2, chodzi mi o zestaw z butlą oczywiście.
Dziękuje za pomoc.

RE: Zestaw CO2 do 112l - gnysiu - 25.09.2010 18:41

Przykładowo:
Butla - http://cgi.ebay.com/5-lb-CO2-Tank-Aluminum-Draft-Beer-Kegerator-Homebrew-/280554187904?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4152552c80

Zawór -
http://cgi.ebay.com/Aquarium-CO2-Regulator-Diffuser-plant-tank-Atomizer-/280561183291?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4152bfea3b

Licznik bąbelków -
http://cgi.ebay.com/Aquarium-CO2-CHECK-VALVE-Bubble-Counter-A-Diffuser-/270632217550?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f02efebce

Zawór zwrotny -
http://cgi.ebay.com/Stainless-Steel-Check-Valve-Air-Pump-CO2-Diffuser-/220594071644?pt=AU_Pet_Supplies&hash=item335c6e685c

Dyfuzor (wiele rodzajów do wyboru) -
http://cgi.ebay.com/Nano-CO2-Diffuser-Live-Aquarium-Moss-Fern-Plant-Java-/250701668619?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a5efbe10b
http://cgi.ebay.com/9Spiro-glass-CO2-Diffuser-Aquarium-Moss-Fern-Plant-ph-/270628060417?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f02b07d01
http://cgi.ebay.com/CO2-BUBBLES-COUNTER-DIFFUSER-SET-aqua-plants-o3-/280561717291?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4152c8102b
http://cgi.ebay.com/Aquarium-Fish-Tank-Multi-function-CO2-Diffuser-Reactor-/270605080206?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3f0151d68e

...albo taki jak mój domowej roboty (najwydajniejszy) -

[attachment=12396]

RE: Zestaw CO2 do 112l - Michal1292 - 25.09.2010 18:47

A jakieś złączki itp też trzeba kupić czy już będą przy zaworze

RE: Zestaw CO2 do 112l - gnysiu - 25.09.2010 18:48

(25.09.2010 18:47)Michal1292 napisał(a):  A jakieś złączki itp też trzeba kupić czy już będą przy zaworze

Złączki są, tylko jeszcze wężyk, najlepiej silikonowy.

RE: Zestaw CO2 do 112l - Michal1292 - 25.09.2010 19:09

A te rzeczy są dobre:
1.SZKLANY ZAWÓR PRZECIW ZWROTNY CO2:
[url=http://allegro.pl/show_item.php?item=1242868476&msg=Aukcja+została+dodana+do+obserwowanych.|%0D%0AAby+przed+zakończeniem+otrzymać+e-mail+lub+wiadomość+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C<br+%2F>zmień+ustawienia+w+zakładce+<i>Allegro+?+Moje+Allegro+?+Moje+zakupy+?+Obserwowane+oferty%3A+<a+href%3D"%2Fmyaccount%2Fwatch.php">Trwające<%2Fa>.<%2Fi>]Zawór przeciw zwrotny[/url]

2.SZKLANY LICZNIK BĄBELKÓW:
Licznik bąbelków

3.DYFUZOR NANO CO2
Dyfuzor

4. Reduktor CO2
Reduktor

5. Butla 1.5 Kg
Butla

6. Wąż 6x4
wąż

Czy taki wąż będzie dobry, tej średnicy?
Czy jeszcze mi czegoś do tego zestawu brakuje?

RE: Zestaw CO2 do 112l - gnysiu - 25.09.2010 19:30

Wszystko jest OK. To jest cały komplet. Jedynie o dyfuzorze nie powiem "na pewno", bo nie używałem takiego nigdy i nie wiem jak skutecznie będzie się CO2 w wodzie rozpuszczać, bo akwarium 112L nie jest takie małe. Umieść go przy dnie, żeby bąbelki miały jak najdalej do powierzchni wody i w razie potrzeby, tak żeby bąbelki były porywane przez wodę z wylotu filtra. Jeżeli bardzo niewielka część będzie dopływała do powierzchni, to jest dobrze ale jak połowa bąbelków dopłynie, to dobrze by było zmienić dyfuzor na jakiś wydajniejszy. Zależy oczywiście też od tego, jak dużo będziesz miał roślin, jak mocne światło i jakie nawożenie, bo to decyduje o zapotrzebowaniu na CO2 i najczęściej trzeba dobrać doświadczalnie.

CO2 - blue007ist - 03.10.2010 11:50

Mam takie pytanie czy co2 jest potrzebne bo chce sobie założyć akwarium 112l i chciałbym aby rośliny w akwarium było dużo i ładnie wyglondały

RE: CO2 - toomeka@wp.pl - 03.10.2010 12:04

Sam sobie odpowiedziałeś (prawie). Wystarczy poczytać o oświetleniu i roślinnych wymaganiach (w zależności jakie chcesz mieć gatunki) i sprawa jasna czy Ci potrzebne będzie czy nie.

zestaw gotowy co2 - blue007ist - 08.10.2010 16:40

chciałbym kupić ten nawóz co2 http://www.zoologiczny.sklep.pl/Filtus_Nawoz_CO2_wybierz_objetosc__25_49___362
a co musiałbym jeszcze kupić, a na ile by mi to wystarczyło w 112l akwarium

RE: zestaw gotowy co2 - kacperkrzyz - 08.10.2010 16:48

Bardzo nie opłacalne rozwiązanie, często będziesz musiał dokupować nowe puszki z gazem.Jeżeli możesz wydać jednorazowo z 200-250zł to poszukaj używanego zestawu z butlą CO2 tak z 1,5kg.A jeżeli nie chcesz w to zbytnio inwestować to bimbrownia 1,5l starczy.Koszty bimbrowni to około 1,5-2zł miesięcznie(na cukier) i 10 minut roboty.Na 112l na pewno starczy bimbrownia, u mnie 1,5l zacieru obsługuje 200l akwa.

RE: zestaw gotowy co2 - blue007ist - 08.10.2010 16:53

a jak zrobić tą bimbrownie
albo zna ktoś jakieś filmy z budową bimbrowni

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - susel - 08.10.2010 18:15

Wpisz w google...nawet na naszym forum znajdziesz - trochę wysiłku...

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - pawcio449 - 08.10.2010 18:19

Panowie co myślicie o tej butli ?? http://allegro.pl/zestaw-akwarystyka-butla-co2-pelna-reduktor-2020-i1246789079.html koleś z mojego miasta bym mógł odebrać osobiścieSmile bimbrownia już mnie denerwuje i myślałem żeby zainwestować Smile

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - greg3or - 08.10.2010 19:06

Ma legalizację do 2020 kolorki takie jak mieć powinna, nowy zawór, myślę że się opłaca ją kupić. WinkWink

Ja mam taką butlę

http://allegro.pl/nowa-butla-co2-2l-42cm-nowosc-i1262958717.html

ale by Cięto wyszło drożej więc się chyba nie opłaca

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - kacperkrzyz - 08.10.2010 21:56

Opłaca się tą z allegro, ja u siebie dawno miałbym butlę, gdyby nie fakt że za rok kończę liceum i na studia już gdzieś trzeba będzie wyjechać.Będę wtedy musiał akwa zlikwidować.Nie opłaca mi się po prostu inwestować, bo potem za pół ceny się sprzeda i dlatego mam bimbrownię.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - HELL BOY - 05.12.2010 18:27

Można podawać Symfonię złotą potas easy carbo potas i żelazo jednocześnie?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - bomboszek - 05.12.2010 19:59

Można.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Bulkas - 07.03.2011 14:47

Witam.

Chcę kupić butlę CO2.

Czy taki zestaw będzie ok?

Butla: http://allegro.pl/butla-co2-1-5-kg-pelna-idealna-do-akwarium-i1471557407.html
Reduktor z zaworem iglicowym: http://allegro.pl/reduktor-co2-z-rotametrem-i-zaworem-iglicowym-i1494134321.html

Dyfuzor i wężyki mam. To wystarczy? Czy ten reduktor będzie pasował do takiej butli?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - victus - 07.03.2011 15:32

Będzie ok. Posiadasz zaworki precyzyjne i zaworek zwrotny?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Bulkas - 07.03.2011 15:50

Zaworek zwrotny tak, a ten precyzyjny to nie jest ten zaworek iglicowy? Na aukcji pisze: precyzyjny zawór iglicowy

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - victus - 07.03.2011 17:07

Nie mam tego reduktora, ale wątpię by on był taki precyzyjny, co do precyzyjności zawora iglicowego przy reduktorze to mogę z pewnością polecić reduktory aqua-artu.
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Aqua_Art_Reduktor_CO2__25_49___459
Sam taki mam i mogę polecić, nie ma skoków ciśnienia, przepuszczania nieregularnej ilości co2.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - maksiu85 - 07.03.2011 22:42

Czy taki zestaw będzie odpowiedni?
http://allegro.pl/maxi-na-sztywno-kompletny-zestaw-co2-butla-1-5kg-i1491875563.html
Czy jest on wart swoich pieniędzy?
Czy może kompletować całość oddzielnie i wyjdzie taniej?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Bulkas - 10.03.2011 19:25

(07.03.2011 17:07)victus napisał(a):  Nie mam tego reduktora, ale wątpię by on był taki precyzyjny, co do precyzyjności zawora iglicowego przy reduktorze to mogę z pewnością polecić reduktory aqua-artu.
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Aqua_Art_Reduktor_CO2__25_49___459
Sam taki mam i mogę polecić, nie ma skoków ciśnienia, przepuszczania nieregularnej ilości co2.
Czy doregulować przepływ można za pomocą takiego plastikowego zawroka?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - raftaj - 10.03.2011 21:37

(07.03.2011 22:42)maksiu85 napisał(a):  Czy taki zestaw będzie odpowiedni?
http://allegro.pl/maxi-na-sztywno-kompletny-zestaw-co2-butla-1-5kg-i1491875563.html

Nikt nie może odpisać ?? pomóc ?? Ja mamjeszcze takie pytanie jaka jest różnica na sztywno a na złączki ??

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Bulkas - 11.03.2011 14:01

Potrzebuję pomocy z wyregulowaniem przepływu CO2. Kupiłem ten zestaw o którym pisałem wyżej, coś takiego:

I nie potrafię go wyregulować. Niby w rotametrze jest zaworek precyzyjny iglicowy, i faktycznie można dość dokładnie wyregulować przepływ, jednak gdy ustawię sobie wszystko to przez 10 minut leci ok, a później coraz bardziej przepływ się zmniejsza aż w końcu przestaje lecieć w ogóle.
Co mam z tym zrobić?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - toomeka@wp.pl - 20.03.2011 16:36

(10.03.2011 21:37)raftaj napisał(a):  

Nikt nie może odpisać ?? pomóc ?? Ja mamjeszcze takie pytanie jaka jest różnica na sztywno a na złączki ??

Wiem jedno. Posiadałem dwa takie reduktory co w tym zestawie i oba były do bani. Zmieniłem na jbl-a (fakt znacznie droższy ale jest idealnie)
Wiadomo. Człowiek patrzy na pieniądz ale niekiedy nie warto oszczędzać i nerwy tracić. Ktoś kiedyś mi pisał, że ciężko go wyregulować a ja swoje zrobiłem czego żałowałem.

Bulkas. Proponuję przetestować zestaw pod większym ciśnieniem. U mnie wyszło, że miałem dwa przecieki i też takie coś miało miejsce.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - victus - 20.03.2011 17:09

Zestaw ok, tylko reduktor nieciekawy. Tak jak toomeka@wp.pl pisał i Bulkas zauważył, te reduktory mają czasem problemy z trzymaniem stałego ciśnienia, miewają skoki. Wg mnie lepszy jest zestaw "na sztywno", posiadałem wcześniej na złączkach, nie było za dobrze, zdecydowałem się na "sztywno". Dlaczego? Gdy wszystko było na złączkach powstawały mi nieszczelności, złączki niezbyt dobrze trzymały wężyk, on się wyginał, lekko naciągał przez ciężar elektrozaworu, zaworka precyzyjnego, co potem prężyło na licznik bąbelek. Elektrozawór grzał wężyk przez co ten też miał nieszczelności. Po połączeniu wszystkiego na sztywno jest elegancko. Żadnych nieszczelności, elektrozawór już się nie grzeje (jest bezpośrednio połączony z reduktorem, który działa jako radiator),nic mi nie pręży na wężach.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - toomeka@wp.pl - 20.03.2011 18:50

http://www.youtube.com/watch?v=-Ia2iYC96lo&feature=related

Wg. mnie coś wspaniałego.
Piękna mgiełka nie licząc tych większych bąbelków ale ktoś przedobrzył z ciśnieniem. Myślicie, że to jest robione na bazie lipy?
Szkoda, że u nas tego nie sprzedają bo bym kupił od ręki.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - victus - 21.03.2011 13:05

Ale taki atomizer chyba jest podłączany pod kubełek o ile się nie mylę. Są lepsze rozwiązania, lepsze tzn wyższy stopień rozpuszczalności co2 w wodzie, czyt. reaktor co2 z filtra narurowego. Poza tym nie masz bąbelków w akwarium Smile

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - prazynka - 20.04.2011 21:32

(20.03.2011 17:09)victus napisał(a):  
Ja mamjeszcze takie pytanie jaka jest różnica na sztywno a na złączki ??
Zestaw ok, tylko reduktor nieciekawy. Tak jak toomeka@wp.pl pisał i Bulkas zauważył, te reduktory mają czasem problemy z trzymaniem stałego ciśnienia, miewają skoki. Wg mnie lepszy jest zestaw "na sztywno", posiadałem wcześniej na złączkach, nie było za dobrze, zdecydowałem się na "sztywno".

Przecież ten zestaw jest właśnie "na sztywno" chyba że coś źle interpretuję

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - wisnia0384 - 20.06.2011 21:33

Macie może jakiś sposób na w miarę efektywne rozprowadzanie CO2 z bimbrowni za pomocą kaskady FZN-3?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Kondziu360 - 20.06.2011 22:11

Według mnie, najlepiej jest ustawić dyfuzor pod wylotem filtra. Tzn. mocujesz go na dole zbiornika, ale tak żeby bąbelki lecąc do góry, były rozdmuchiwane przez filtr.
Nie chcesz tego tak rozwiązać? U mnie to się sprawdziało.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - wisnia0384 - 20.06.2011 22:29

(20.06.2011 22:11)Kondziu360 napisał(a):  Według mnie, najlepiej jest ustawić dyfuzor pod wylotem filtra. Tzn. mocujesz go na dole zbiornika, ale tak żeby bąbelki lecąc do góry, były rozdmuchiwane przez filtr.
Nie chcesz tego tak rozwiązać? U mnie to się sprawdziało.
Ale ja dyfuzora żadnego nie mam. Lipa to straszna lipa jest Smile
Może dać przewód od bimbrowni do wlotu filtra i CO2 będzie porywane do środka filtra na turbinę? Tam będzie dobrze rozbite a i z tego co wiem to co2 nie zaszkodzi bakteriom w filtrze.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Kondziu360 - 20.06.2011 22:48

Tego sposobu używałem kiedy miałem jeszcze 100l, była to moja pierwsza bimbrownia. Ale musiałem mieć nieszczelne zakrętki w butelkach, ponieważ z filtra leciało powietrze nawet wtedy, gdy zacier już nie pracował. Ale samo rozwiązanie na pewno nie jest złe, wydmuchiwane CO2 przez długi czas unosi się w toni.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - toomeka@wp.pl - 20.06.2011 22:51

Ja słyszałem, że szkodzi nie tylko bakteriom ale też głowicy a ile w tym prawdy???
Wolę nie próbować i kupię sobie niedługo coś takiego:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/dyfuzor-przeplywowy-sera-flore-aktywny-reaktor-p-8441.html?osCsid=6df84e45f95e8
Wydaje mi się najsensowniejszym rozwiązaniem wśród reaktorów

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Kondziu360 - 20.06.2011 22:55

toomeka@wp.pl napisał(a):Ja słyszałem, że szkodzi nie tylko bakteriom ale też głowicy a ile w tym prawdy???
P. Tomku, ale czemu dwutlenek z bimbrownii miałby szkodzić głowicy, a powietrze z otoczenia nie?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - toomeka@wp.pl - 20.06.2011 23:17

Nie wiem napisałem co wyczytałem. Na chłopski rozum nic nie powinno się stać ale być może jest jakieś ale Smile

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - wisnia0384 - 21.06.2011 12:19

Troszeczkę mnie wystraszyliście więc zrobię sobie ten dyfuzor z lipy.
Na pewno wędzie to lepsze rozwiązanie dla glowicy i dla moich wrażliwych uszu Wink

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - wisnia0384 - 23.10.2011 18:34

Czy ktoś z Was używa tego testu:
http://allegro.pl/jbl-test-staly-co2-ph-permanent-2x-odczynnik-i1841891242.html
Czy to jest coś warte?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - greg3or - 23.12.2011 09:58

Ja go używałem przez okres około pół roku. Pokazywał mi odpowiednie wartości do badanej wody. Wszystkie te mierniki są takie same, różnią się tylko wyglądem estetycznym. Czy jest coś wart na pewno tak, w końcu pokazuje jakie jest PH panujące w wodzie, nie trzeba co chwila robić testów Smile

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - 69cieN - 08.01.2012 12:09

witam chcę wmontować grzałkę 250 lub 300WAT do korpusu filtra wody (reaktora) i co2 ale waham się co do grzałki czy taka mocna grzałka może być? a co do grzania będzie grzać tak jak ma? chodzi mi tu o wydajność.aaaa i jeszcze jedno kupując grzałkę muszę patrzeć również na długość aby weszła do filtra a nie mam jeszcze nic kupionego zbieram dane Big Grin proszę o pomoc z góry dzięki pozdrawiam Łukasz

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - oskar777 - 15.10.2012 12:17

Witam. Dzisiaj kupiłem reaktor CO2 Aquatic Nature Tornado. Zamierzałem kupić Sera 500 ale pan w sklepie prezentując mi go pokazał jego "wytrzymałość". Otóż ułamał on przyłącze wężyka do CO2:-) Nie wiem czy to jednorazowy przypadek (toomeka@wp.pl taki posiada i mu służy, zresztą dziękuję mu za pomoc w wyborze) czy każdy z nich tak ma bo tworzywo z którego jest wykonany jest widać bardzo kruche. Po drugie Sera była na większą średnicę węży i musiałbym zastosować redukcje ale to już nie aż taki znowu kłopot. Co do Tornado to po podłączeniu od razu musiałem zmniejszyć dawkę CO2 gdyż bardzo dobrze rozpuszcza on dwutlenek węgla. Jeżeli ktoś zastanawia się nad którymś z nich to oba działają na tej samej zasadzie i myślę, że można to rozwiązanie śmiało polecić. Wiem, że masa osób robi reaktory z filtrów narurowych ale zamawiając poszczególne części z Allegro (korpus 30zł+przesyłka, w sklepie stacjonarnym korpus widziałem po 70 zł) wyszło by mnie na to samo jak nie więcej także kupiłem gotowe rozwiązanie. Jeśli ktoś się zastanawia to polecam.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Vszu - 18.10.2012 12:14

Witam!czy ktoś mógłby Mi zaproponować jakiś gotowy sprzęt Co2 do akwarium 112l.interesuję mnie tylko gotowy do zamontowania i użytku sprzęt tj;jaki?cena?może jakieś linki.Dziękuję za info.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - oskar777 - 18.10.2012 12:58

(18.10.2012 12:14)Vszu napisał(a):  Witam!czy ktoś mógłby Mi zaproponować jakiś gotowy sprzęt Co2 do akwarium 112l.interesuję mnie tylko gotowy do zamontowania i użytku sprzęt tj;jaki?cena?może jakieś linki.Dziękuję za info.

Z mojej strony mogę polecić to: http://allegro.pl/maxi-plant-zestaw-co2-butla-elektrozawor-dlawik-i2717278060.html Mam taki sam zestaw. Zainwestowałbym jednak w reaktor zamiast dyfuzora bo już w moim małym akwarium widziałem ile CO2 się marnowało.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Łukasz1989 - 14.12.2012 19:39

witam,
chciałbym kupic zestaw CO2 do akwarium 300l, wiem ze jest wiele postów w tym topicu na ten temat ale aukcje z allegro wygasają i cięzko zobaczyc o jaki zestaw ktos pytał. Wiadomo ze chciałoby sie wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzet. Proszę o jakieś konkretne porady.
mi po głowie chodzi taki zestaw
http://allegro.pl/zestaw-co2-professional-plus-z-butla-4l-i2812113888.html
czy jest to dobre rozwiazanie?
jesli nie to prosze o inne ale tak do 500zł za komplet. Z góry dzięki za pomoc

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - pepe977 - 05.01.2013 21:31

Witam
Mam zestaw Co2 kompletny ale mam jeden problem z zaworkiem precyzyjnym firmy Tekma (zaworek jest cały metalowy) gdy go wyreguluję na ilość 2 babelek na sek to po 2 dniach jest 1b/sek a po paru dniach 1b/5 sek dlaczego się tak dzieje albo co mam z tym zrobić proszę o odp.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - oskar777 - 10.01.2013 08:55

Wymienić zaworek albo dać do reklamacji bo chyba nic innego sensownego nie zrobisz. Miałem ten zawór bo dostałem w zestawie CO2 i o ile jego jakość pozwalała na bezproblemową regulację 3b/s to niżej już było ciężko. W obecnym Camozzi nawet 1b/10s nie stanowi żadnego problemu. Zawór TEKMA i tak jest nie najgorszy bo niektórym działa całkowicie bezproblemowo ale w starciu z Camozzi ogólnie wypada słabo.
Tak z ciekawości to pokombinuj jeszcze z ciśnieniem jakie dajesz z reduktora bo może przyczyna nie leży w zaworku. Być może reduktor też nie daje stabilnego ciśnienia i wtedy jakikolwiek zaworek będzie miał problemy z utrzymaniem nastawionej ilości bąbelków.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - matttm1 - 10.01.2013 19:26

Mam pytanie jakie dawkowanie CO2 powinno być w akwa 200 ile bąbelków na sekunde??

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - matttm1 - 10.01.2013 21:16

A możesz mi to jakoś wyliczyć wiedząc że KH mam 7 a pH 7,6-8 ?
Znalazłem w necie ze optymalna zawartość CO2 to 15- 25 ppm u mnie wyszło 5.27496 ciekawe ...

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - SnakeX - 19.05.2013 21:24

Mam butlę CO2 5KG jest całkowicie pełna, jak na reduktorze ustawię odpowiednią ilość bąbli to po paru godzinach wszystko się rozjeżdża...
Nie mam zaworka precyzyjnego, czy jak kupie taki zawór to wtedy będzie dało się dobrze ustwić na stałe ilość wpuszczanego gazu?
Jaki do tego zawór polecacie ?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Vszu - 06.06.2013 23:26

Chcę kupić kompletny nowy zestaw CO2 do 112l akwarium.Proszę o jakieś wskazowki,linki,propozycję.Dodam,że kompletnie się na tym nie znam,a jedynie chcę poprawić jakość swojego akwarium.Za wszelkie porady serdecznie dziękuję Smile

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - oskar777 - 07.06.2013 09:08

Generalnie butla to butla (nowa a nie tuning gaśnicy) więc tu masz całkowitą dowolność chociaż butla mniejsza niż 1,5 kg jest bez sensu bo będziesz biegał często napełniać. Z kolei wielkie 6 albo 10kg zagracają pokój. Reduktor może być z jednym zegarem bo ten drugi pokazuje ciśnienie w butli które jest w zasadzie stałe a spadnie dosłownie z dnia na dzień i dopiero wtedy zobaczysz, że butla jest pusta (bez tego zegara też to przecież zauważyszSmile). Nie kupuj żadnych z rotametrem bo to po prostu nie działa przy tak małych przepływach i tylko psuje wygląd. Co do marki to ja miałem zwykły chiński (standard w większości zestawówi) mi działał bez problemu. Unikałbym wszystkiego co jest sygnowane marką Pneumatic. Jak chcesz elektrozawór to proponuję sprawdzony ACL. Zaworek precyzyjny też metalowy (tu polecam Camozzi) a nie plastik i wszystko złączyć na sztywno. Poszukaj na Allegro to są tak wyposażone gotowe zestawy. A jak masz kubełek to z czasem możesz zainwestować w reaktor i uzyskasz większą rozpuszczalność oszczędzając siłą rzeczy gaz. A jak chcesz to całkowicie zautomatyzować to wstawiasz komputer pH ale odbiera to nieco (według mnie) przyjemność z doglądania parametrów w akwarium i czyści dość znacznie zasoby portfelaBig Grin

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Vszu - 07.06.2013 10:42

Jak napisalem-malo sie na tym znam Smile Dosć zawile to co napisałeś Oskat 777 powyżej.Na początek poproszę coś prostego,malo obslugowego,bezpiecznego,dobrego i w srdniej cenie...jakiś gotowy zestaw może? propozycje...

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - oskar777 - 07.06.2013 11:37

Jak będę na kompie to wrzucę bo w telefonie to mam dużo zabawy żeby kopiować i wklejać linki. Póki co to pooglądaj sobie filmy na YT jak się montuje takie zestawy i trochę poczytaj (od tego w zasadzie trzeba zacząć chcąc się bawić w CO2) a mój "enigmatyczny" tekst stanie się dla Ciebie bardzo prosty i zrozumiały.

EDIT:
Zgodnie z obietnicą polecane zestawy:
http://allegro.pl/zestaw-co2-premium-exclusive-acl-camozzi-butla-i3303532867.html
http://allegro.pl/maxi-plant-zestaw-co2-butla-elektrozawor-dlawik-i3289058403.html

Jeżeli uważasz, że nie potrzebujesz np. elektrozaworu to szukaj podobne komplety ale bez niego. Generalnie w pierwszym linku jest to co według mnie jest warte uwagi (tylko 2-zegarowy reduktor nie jest niezbędny ale niczemu nie przeszkadza). Ja akurat dla odmiany nabyłem dokładnie taki sam komplet jaki podałem w drugim przykładzie ale z czasem wymieniłem chociażby zaworek z TEKMA na Camozzi więc proponuję od razu zainwestować nieco więcej.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Vszu - 07.06.2013 23:29

Dzięki Oskar 777 za te linki.Ten pierwszy zestaw jest chyba na miarę moich mozliwosci finansowych Smile powiedz Mi jeszcze czy takie Co2 chodzi 24h na dobe? czy jak to sie wogle ma?...rzeczywiscie muszę wpierw o tym poczytać Smile czy taki system rzeczywiscie porawia jakosc roslin?

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - oskar777 - 08.06.2013 08:09

Jak masz elektrozawór to możesz sobie ustawić timer tak żeby w nocy nie podawał gazu. Czy poprawia wzrost roślin? W połączeniu z dobrym oświetleniem i nawożeniem tak. Jeżeli natomiast teraz Ci wszystko rośnie w miarę dobrze to osobiście bym sobie darował.

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - Vszu - 08.06.2013 09:07

O to chodzi,ża nie mam zbyt wymagających roślin i nie mam problemu z ich prwidlowym rozwojem.Wręcz przeciwnie -często trzeba przycinać ten busz.Dzięki za info Oskar-poczytam,przemyślę Smile

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - SnakeX - 08.06.2013 20:39

U mnie chodzi 24h

RE: CO2 - zestawy, pytania sprzętowe, dobierz właściwe rozwiązanie do swojego akwarium - wisnia0384 - 17.10.2016 16:18

Witam. przymierzam się do kupna zestawu co2 do awarium 120l. Chciałbym coś z butlą większą niż 2l.
Ja osobiście znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/zestaw-co2-premium-exclusive-z-butla-5l-pg-i6529285715.html

Co o tym sądzicie? Chciałbym aby w zestawie był elektorozawór aby w nocy co2 nie podawać.