Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Chyba coś pomieszałeś. 0.78W/L i sam nawóz a 0,58 z CO2 ? Z tego co wiem to jedna i druga wartość uprawnia do stosowania CO2 tylko moje pytanie tyczyło się czy otwarte akwarium działa na duży plus i można zaniechać CO2 nawet jak by się miało trochę bardziej wymagające rośliny czy nie. I czy tak można by było zaniechać przy jednej jak i drugiej mocy naświetlenia czy nie.
I co sądzicie o tym.
http://www.allegro.pl/item988441725_zest...wy_fv.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2010, 20:36 {2} przez
toomeka@wp.pl.)
Postów: 195
7
Dołączył: 16.12.2008
Drogi i mała butla spokojnie znajdziesz lepiej wyposażony i z większa butla za mniejszą kwotę.
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
Co do ceny tego zestawu to nie jest duża bo taniej w necie nie znalazłem a co do wielkości to nie potrzebuję większej (rozmiar szafki) z uzupełnianiem nie będę miał problemów. Lepiej wyposażony to może jakaś propozycja? He
Postów: 455
40
Dołączył: 18.08.2008
proponuje poszukać na allegro.Skoro chcesz tylko taką małą butle to tam też znajdziesz.Reszte osprzętu także i napewno wyjdzie ci duzo taniej.
Postów: 195
7
Dołączył: 16.12.2008
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2010, 10:45 {2} przez
Prezes-Artek.)
Postów: 1,627
36
Dołączył: 16.01.2010
A może ktoś napisze mi odpowiedź na główny wątek tego tematu bo to mnie najbardziej interesuje.
-Czy posiadając akwarium bez pokrywy (styczność lustra wody z powietrzem) i używając jednej lub drugiej opcji oświetlania akwarium jest potrzeba stosowania CO2 ?
Postów: 779
29
Dołączył: 30.04.2009
Tak, konieczne jest dozowanie co2. W zasadzie poprawne jest obliczanie W/L przy netto, które daje bardziej wiarygodne i rzetelne wyniki. Sama duża powierzchnia styku wody z powietrzem nie powoduje tego, że można zaniechać podawanie co2. Powietrze wytwarza zbyt małe ciśnienie i parcie na taflę wody by się mieszało ze sobą w takim stopniu by chociaż częściowo zaspokajało zapotrzebowanie. Także bez co2 ani rusz przy tym oświetleniu
Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl
805L
Postów: 138
16
Dołączył: 01.03.2009
Mam takie pytanie czym się rożni butla niemiecka od polskiej?
http://www.allegro.pl/item986488942_butl...tanio.html
chodzi mi oto czy nabiją mi w Polsce bez problemu
Nazwa tematu została poprawiona.
Powinna opisywać problem.
Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2010, 15:19 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 176
19
Dołączył: 20.02.2010
Z tego co się orientuję to musiałbyś ją przemalować a kwestia tego czy nabiją czy nie to chyba zawór.
Disturbed Najlepszy zespól rockowo/metalowy \m/
Postów: 455
40
Dołączył: 18.08.2008
kolor chyba nie wchodzi w gre musiałbyś zrobić polską legalizacje