Postów: 89
14
Dołączył: 24.06.2009
Ostatnio po głowie chodzi mi myśl założenia parapeciaka.Zrobiłabym go na zamówienie.100x12x45.Czy mogłabym tam hodować jakieś ryby obok krewetek????Muszę coś sobie zorganizować na wąziutki parapet do kuchni,bo niestety tam najczęściej spędzam czas w domu,a uwielbiam mieć zawsze akwa na oku

.Radźcie
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
No 10cm to za mało na ryby...
Moja kostka stała kiedyś na parapecie. Zimą było ok. Wyszło wiosenne słoneczko, w ciągu kilka dni miałam jeden glut sinic i zielenic. Zniknęły po kilku miesiącach stania w zacienionym miejscu.
Tyle moich rad
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 89
14
Dołączył: 24.06.2009
Też myślę ,że to 10 cm to mało,ale może jakieś microrasbory galaxy i krewetki?????Okno mam północne i nie ujrzysz w nim ni grama słonka.Radźcie ....może faktycznie to niewypał.Kurczątko...no parapetu nie poszerzę
Postów: 75
10
Dołączył: 16.03.2010
a neonki by nie dały rady tam przesiedzieć?? chodzi mi o czerwone, albo jakieś inne małe rybki.. u mnie przez 2 tygodnie siedziały takie drobinki w akwarium 100 długość 15 szerokość 50 wysokość.. takie bardziej panoramiczne to akwarium.. ale wczęsniej było terrarium ptaszników

jak podzieliłem.. i dobrze im się żyło.. śmigały w tą i z powrotem...(siedziały tam iż gdyż ponieważ brat cioteczny ciut pijany wpadł do środka poprzedniego i trochę się potłukło.. ale na szczęście rybkom nic się stało)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2010, 16:58 {2} przez
Crevan.)
Postów: 1,927
26
Dołączył: 07.01.2008
Nie niestety nie. Neonki są spore 5,5 cm do tego żywe jak diabli.
agrareoligada--> niestety ten pomysł nie jest za dobry.
NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
Postów: 1,196
67
Dołączył: 13.04.2008
Parpaeciak, dobry pomysł!

Ja porponuję krewecie, bo jednak przy parapeciaku zawszą są jakieś małe glonki, ale nie ma dużej plagi
Postów: 71
5
Dołączył: 14.03.2010
bercia289 napisał(a):Nie niestety nie. Neonki są spore 5,5 cm do tego żywe jak diabli.
agrareoligada--> niestety ten pomysł nie jest za dobry.
a może neonki simulans/małe rasbory
Postów: 535
28
Dołączył: 30.11.2009
Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
Postów: 19
2
Dołączył: 19.03.2010
krewetki... Parapeciak to dobry pomysł przy krewetkach i, ewentualnie glonojadach (różnych). W słońcu rośnie dużo glonów. Widać to wyraźnie w moim akwarium, w którym połowa jest oświetlona światłem słonecznym, a druga- lampą. W świetle słońca glony pojawiają się błyskawicznie, zaś w świetle lampy - powoli. Dlatego parapeciaki polecam dla wszelakich ryb jedzących glony. Oczywiście o odpowiedniej wielkości... 10 cm to zbyt mało...
HELL BOY napisał(a):Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
Załóż żaluzję. poza tym innego sposobu nie ma, jest tak jak pisałam wcześniej. No i oczywiście tło mozesz kupić. ale poza tym - ZONK
Pisz poprawnie, nie pisz post pod postem, używaj opcji edytuj.
Bercia289
[/url]
[url=http://dragcave.net/view/IGaI]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2010, 18:49 {2} przez
bercia289.)
Postów: 535
28
Dołączył: 30.11.2009
ZONK? czemu?
Czyli glony będą? To ok, dam białe tło