Postów: 34
7
Dołączył: 30.05.2009
Ja w moim akwarium mam własnie Fluvala 305 i nie narzekam. Muszę też zaznaczyć że obsadę też mam nie małą. Nie wiem co mógł mieć sprzedawca na myśli
Postów: 5
0
Dołączył: 23.06.2009
Dziękuje Wam za rady:-) Rozważę opcję TetryEx1200 ze względu na tę pojemność, choć zużywa trochę więcej prądu.... Sprzedawca, z którym rozmawiałem sugerował, że jbl ma bardziej biologiczną filtrację -dlatego chyba go polecał... ja z tych dwóch jestem bardziej za fluvalem właśnie ze względu na większy prefiltr -na niekorzyść niestety gorszej biologii...
marcin_mw24 ,a w jak dużym zbiorniku używasz tego Fluvala 305...?
Postów: 5
0
Dołączył: 23.06.2009
Dziś kupiłem Fluvala 305, wszystkim dziękuję za rady i pomoc...
TOPIC DO ZAMKNIĘCIA.
Postów: 18
2
Dołączył: 16.08.2009
witam. Potrzebuje pomocy w wyborze filtra. Moje akwarium ma około 210l, zdecydowałem sie na filtr zewnetrzny kubełkowy ktos na forum mi wczesniej taki polecił i teraz zastanawiam sie miedzy:
http://www.allegro.pl/item717400774_filt...s_jbl.html
http://www.allegro.pl
http://www.allegromat.pl/aukcja30884
/item710453811_filtr_kubelkowy_503_do_akwarium_300l_gratis.html
http://www.allegromat.pl/aukcja30885
przy okazji pytanie dotyczace swietlowek: Maja to byc jakies specjalne swietlowki czy moga byc z elektrycznego u mnie na osiedlu? ile powinno ich byc i o jakiej mocy?
dziekuje za pomoc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2009, 20:12 {2} przez
Olek.)
Postów: 120
4
Dołączył: 04.08.2009
ja bym kupił ten drugi bo jest od 200l do 300 a ten pierwszy do 200
Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
Ja bym darowałbym sobie ten filtr, nie sugerowałbym się ceną, jest to China Noname. Przeczytaj w opisie jaką nagrodę zdobyły " Dzięki swoim wysokiej jakości towarów otrzymała niezwykle prestiżową nagrodę, ZHEJIANG FAMOUS BRAND PRODUCTS, przyznawaną najlepszym firmom za ich najlepsze produkty." Chińska nagroda jakości? Prosze cię. Filtr kubełkowy to nie żarty, wyjdziesz z domu i wypompuje ci wodę z akwarium jezeli zacznie ciec. Kubeł musi ci niezawodnie służyć przez długi czas, także powinieneś być pewien tego co masz.
Kup cokolwiek ale jakiejś firmy, za parę groszy więcej masz:
http://www.allegro.pl/item717844201_jbl_...atisy.html l ->
http://www.allegromat.pl/aukcja30911- ten polecam lub Fluval
http://www.allegro.pl/item710443364_fluv...ratis.html ->
http://www.allegromat.pl/aukcja30912
ewentualnie
http://www.allegro.pl/item710990257_unim...trowy.html ->
http://www.allegromat.pl/aukcja30913
Chyba, że mniejsze modele w zależności o tego co masz (bedziesz miał w zbiorniku)
http://www.allegro.pl/item718998227_fluv...ferta.html ->
http://www.allegromat.pl/aukcja30914
http://www.allegro.pl/item704775497_tetr...szawa.html ->
http://www.allegromat.pl/aukcja30915
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2009, 23:32 {2} przez
Olek.)
Postów: 18
2
Dołączył: 16.08.2009
ok w takim razie skorzystam z Twojej rady i wezme filtr: JBL Cristal Profi E 900.
http://www.akwarystyka.sklep.pl/Tetra_HT...5_43___501 - czy ta grzałka nadaje sie do akwarium 200l ?
i jeszcze raz odnosnie oswietlenia: ile swietlowek i o jakiej mocy powinienem umiescic? Moga to byc jarzeniowki ze sklepu elektrycznego?
Postów: 1,246
6
Dołączył: 20.04.2008
Grzałka jest ok.Ilość świetlówek zależy od tego co będziesz miał w akwarium.Jeśli nie planujesz wymagających roślin, to wystarczy to co jest w standardzie(prawdopodobnie 2 po 30w).Co do wyboru świetlówek to tak jak wyżej, jeśli nie planujesz niczego takiego to będą ok.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Postów: 29
1
Dołączył: 26.10.2009
Z tego co widzę to jest nie bardzo są chętni do zabierania głosu w tej sprawie ;/
[/quote]
Kolego ! planujesz mieć w akwarium ROŚLINY ? Jeśli tak to czym miałyby się odżywiać jeśli nie będzie w akwarium osadów z których będą sobie pobierać co im potrzebne . Ja od początku ( 18 miesięcy ) nie czyściłem dna akwarium ! To co sie podniesie przy podmianie wody i doleci do wlotu filtra to MAX jaki ubywa z akwarium . Kiedyś odmulałem akwarium co tydzień a co dwa tygodnie dokupowałem rośliny bo nic nie chciało rosnąć !Teraz to ja co dwa tygodnie zanosze moje rośliny do sklepu i dostaje w zamian pokarm , żelazo i multimineral . Łącznie akwarium posiadam już 5 lat z czego ostatnie 18 miesięcy to akwarium z którego jestem dumny !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2009, 19:49 {2} przez
CODY.)
Postów: 217
11
Dołączył: 08.10.2009
CODY napisał(a):Z tego co widzę to jest nie bardzo są chętni do zabierania głosu w tej sprawie ;/
Kolego ! planujesz mieć w akwarium ROŚLINY ? Jeśli tak to czym miałyby się odżywiać jeśli nie będzie w akwarium osadów z których będą sobie pobierać co im potrzebne . Ja od początku ( 18 miesięcy ) nie czyściłem dna akwarium ! To co sie podniesie przy podmianie wody i doleci do wlotu filtra to MAX jaki ubywa z akwarium . Kiedyś odmulałem akwarium co tydzień a co dwa tygodnie dokupowałem rośliny bo nic nie chciało rosnąć !Teraz to ja co dwa tygodnie zanosze moje rośliny do sklepu i dostaje w zamian pokarm , żelazo i multimineral . Łącznie akwarium posiadam już 5 lat z czego ostatnie 18 miesięcy to akwarium z którego jestem dumny !
Jeśli to ma być holender to odpada,ale jeśli nie to spokojnie możesz taki filtr podłączyć,zawsze można zrobić strefy dla rośli gdzie nie będzie rusztu.tylko pytanie masz zamiast zrobić ruszt czy stelaż z rur?Musisz ustalić jaki będzie przepływ.Ludzie którzy to stosują bardzo sobie chwalą ale jest jedna duża wada jak to czyścić?Po pewnym czasie rośliny przerosną filtr.poczytaj o Kafarski Koncept
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.10.2009, 20:37 {2} przez
ss_langa.)