Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
112 litrów, wiem że za małe dla skalarów, ale nie mam komu oddać (w zoologu ich nie chcieli)
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Spokojnie tu na tym forum w mniejszych trzymają ale masz racje że troszkę przymałe ale kupisz sobie napewno większe w przyszłości
Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
jak będę miał troche kabony to planuję 240 litrów
Postów: 398
5
Dołączył: 07.05.2008
radze nie przenosic ikry, niech sie uczą opieki nad młodymi... jeżeli będziemy zabierac ikre rodzicom, to w koncu zrobi sie tak jak ze skalarami - zero radości z obserwacji...
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Czytaj dokładniej ja mu radziłem żeby przeniósł ikre dopiero jak się nią przestaną zajmować co jest prawdopodobne
Postów: 398
5
Dołączył: 07.05.2008
czytam dokładnie słonko, zwykle przy pierwszych tarłach ryby przestają interesowac sie ikrą, ale przy następnych już się nią opiekują... jeżeli na początku im zabierzesz, nie nabędą takich umiejętności.
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Po co marnować ikrę jak im i tak ona zwisa a tak to może by się jeszcze uratowało pare rybek i obdarowało kolegów

Ale zobaczymy co się będzie działo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2008, 20:14 {2} przez
peter10.)
Postów: 430
23
Dołączył: 24.09.2007
odłów ryby które mogły by zjeść ikrę najlepiej zostawić tylko parkę samą w akwarium ;]
Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]
300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm
www.Pawiookie.pl
Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
a po ilu dniach następuje wylęg?
Postów: 1,652
3
Dołączył: 04.03.2008
MaaX napisał(a):a po ilu dniach następuje wylęg?
Larwy lęgną się czwartego dnia i leżą na kamieniu lubsą przenoszone przez rodziców do dołka w piasku. Po dalszych ośmiu dniach narybek rozpływa się. Młode początkowo żywią się larwami solow-ca i widłonogów. Gdy trochę podrosną, podajemy im żywy pokarm małych rozmiarów. Rosną stosunkowo wolno. Żyją od półtora do dwóch lat.