Postów: 95
8
Dołączył: 01.02.2006
Ja może wrócę do tego tła - zrobisz jak chcesz, ale myślę że lepiej będzie na zewnątrz ponieważ:
- zabiera miejsce wewnątrz akwarium (wcale nie mało),
- za nim mogą tworzyć się strefy o ograniczonym obiegu wody,
- jak porosną glonem to ani fajnie to nie wygląda, ani nie jest prosto i przyjemnie je czyścić, a jak jest za szybą to czyścik do ręki, minuta dwie i szyba czysta.
Co do obsady to proponuję jeden gatunek, p.saulosi, w proporcji 1 samiec na 3 samice.
Pozdrawiam.
Postów: 31
5
Dołączył: 13.03.2009
Czyli pewien pomysł na aranżacje zbiornika już mam. Tylko co mogli byście bardziej polecić; obsadę z Malawi czy Tanganiki?
Czy przykładowo Tropheus Moorii "Ilangi", Bemba lub Duboisi, były by dobre do mojego zbiornika, jeśli tak to w jakiej ilości?
Mówisz saulosi, jeśli jeden gatunek to ile ich kupić na początek do mojego akwa? Jakie maja mniej więcej wymagania?
Powinien mi starczyć sprzęt wypisany poniżej..?
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Wojto zajrzyj do galerii, poczytaj jaki ludzie mają sprzęt, jaką obsadę. POczytaj o rybach, które chcesz mieć. Był świetny temat "Malawi Macieja", wszystko krok po kroku opisane.
Wydaje mi się, że zbiornik i sprzęt masz ok, a jakie ryby zdecydujesz się wybrać, to już nie od nas zależy, tylko od tego, czy chcesz obsarwoawć zachowanie, barwy itd itp.
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 31
5
Dołączył: 13.03.2009
apri cort napisał(a):Wojto zajrzyj do galerii, poczytaj jaki ludzie mają sprzęt, jaką obsadę. POczytaj o rybach, które chcesz mieć. Był świetny temat "Malawi Macieja", wszystko krok po kroku opisane.
Wydaje mi się, że zbiornik i sprzęt masz ok, a jakie ryby zdecydujesz się wybrać, to już nie od nas zależy, tylko od tego, czy chcesz obsarwoawć zachowanie, barwy itd itp.
Dzięki za rade! Tak tez zrobiłem i dość dużo na tym skorzystałem.
Co do obsady to zastanawiam się nad:
1 samiec i 4 samice Pseudotropheus Saulosi
1 samiec i 4 samice Labidochromis Caeurelus
1 samiec i 4 samice Pseudotropheus Socolofi Albino
Czy to dobra obsada samice/samce? Rozumiem że żadnych dodatkowych zwierząt do m-buna?
Pozdrawiam!
Wojtek