• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada MALAWI/TANGANIKA
#11

Ja może wrócę do tego tła - zrobisz jak chcesz, ale myślę że lepiej będzie na zewnątrz ponieważ:

- zabiera miejsce wewnątrz akwarium (wcale nie mało),
- za nim mogą tworzyć się strefy o ograniczonym obiegu wody,
- jak porosną glonem to ani fajnie to nie wygląda, ani nie jest prosto i przyjemnie je czyścić, a jak jest za szybą to czyścik do ręki, minuta dwie i szyba czysta.

Co do obsady to proponuję jeden gatunek, p.saulosi, w proporcji 1 samiec na 3 samice.

Pozdrawiam.
#12

Czyli pewien pomysł na aranżacje zbiornika już mam. Tylko co mogli byście bardziej polecić; obsadę z Malawi czy Tanganiki?
Czy przykładowo Tropheus Moorii "Ilangi", Bemba lub Duboisi, były by dobre do mojego zbiornika, jeśli tak to w jakiej ilości?

Mówisz saulosi, jeśli jeden gatunek to ile ich kupić na początek do mojego akwa? Jakie maja mniej więcej wymagania?
Powinien mi starczyć sprzęt wypisany poniżej..?
#13

Wojto zajrzyj do galerii, poczytaj jaki ludzie mają sprzęt, jaką obsadę. POczytaj o rybach, które chcesz mieć. Był świetny temat "Malawi Macieja", wszystko krok po kroku opisane.
Wydaje mi się, że zbiornik i sprzęt masz ok, a jakie ryby zdecydujesz się wybrać, to już nie od nas zależy, tylko od tego, czy chcesz obsarwoawć zachowanie, barwy itd itp.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#14

apri cort napisał(a):Wojto zajrzyj do galerii, poczytaj jaki ludzie mają sprzęt, jaką obsadę. POczytaj o rybach, które chcesz mieć. Był świetny temat "Malawi Macieja", wszystko krok po kroku opisane.
Wydaje mi się, że zbiornik i sprzęt masz ok, a jakie ryby zdecydujesz się wybrać, to już nie od nas zależy, tylko od tego, czy chcesz obsarwoawć zachowanie, barwy itd itp.

Dzięki za rade! Tak tez zrobiłem i dość dużo na tym skorzystałem.
Co do obsady to zastanawiam się nad:

1 samiec i 4 samice Pseudotropheus Saulosi
1 samiec i 4 samice Labidochromis Caeurelus
1 samiec i 4 samice Pseudotropheus Socolofi Albino
Czy to dobra obsada samice/samce? Rozumiem że żadnych dodatkowych zwierząt do m-buna?

Pozdrawiam!
Wojtek


Skocz do: