Postów: 529
15
Dołączył: 18.01.2008
kiedy ramirezy mają tarło, pięknie się wybarwiają i intensywnie czyszczą miejsce w którym będą składać ikrę, przykładowo korzeń
Postów: 709
22
Dołączył: 10.01.2008
Aaaa

Dzięki, już się nie mogę doczekać
Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.
Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
Wczorajszego popołudnia ramirezy złożyły ikrę na liściu. Oboje rodzice (z wyraźną przewagą samca) opiekują się ikrą. Co robić?
Tematy zostały połączone - Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2009, 19:05 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Jeżeli masz w zbiorniku kiryski albo glonojady odłów je
Nic nie rób tylko czekaj i podziwiaj
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2008, 17:01 {2} przez
peter10.)
Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
odłowiłem już glonojady (przy pierwszym tarle zjadły mi ikrę), to jest drugie tarło moich ramirezek

zauważyłem że bardziej troskliwie niż przy pierwszym opiekują się ikrą i bronią terytorium. Aż miło popatrzeć
Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
ja też mam taką nadzieje

hmmm tylko jeżeli sie uda to czym karmić narybek? może być artemia?
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Przez pierwsze dni same się będą karmić mają woreczek żółciowy i im to wystarczy a potem to tak artemią
Jak rodzice przestaną się opiekować to wyjmij liść z ikrą wsadź do osobnego akwa dobrze napowietrzaj i utrzymaj taką samą temp. najlepiej jakby była woda z tamtego akwa co jest teraz ikra dodaj trochę liści dęby suchych z tamtego roku (ikra nie spleśnieje)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2008, 17:50 {2} przez
peter10.)
Postów: 340
11
Dołączył: 16.02.2008
tak jak powiedzial peter10
tylko musisz silnie napowietrzac to drugie akwa gdzie bedzie ikra lisc niech bedzie w górze jakoś musisz go przymocowac i niech powietrze porusza troche lisciem
Oddam suma rekiniego za darmo.
Postów: 51
8
Dołączył: 23.02.2008
a może to być np. 20 litrowy zbiornik i czy koniecznie trzeba przenosić ikrę? w zbiorniku ogólnym oprócz ramirez mam stadko 15 neonek i 3 skalary
Postów: 1,894
8
Dołączył: 08.06.2008
Ikre przenieś jak rodzice się skończą opiekować nią bo spleśnieje a jak się będą opiekować to zostaw
Zbiornik obojętny tylko żeby tam weszła grzałka i filtr
A tak z ciekawości jakie masz ogólne akwa?? (pojemność)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2008, 19:27 {2} przez
peter10.)