• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie

Witam! posiadam akwarium o wymiarach 120X40X50 o zastanawiam sie jaki rodzaj światła dobrać do niego.
Aktualnie mam dwie świetlówki dołączone do pokrywy ale chyba one nie są dość dobre. Czekam na rady Smile

zastanawiam się czy pod akwarium dać coś takiego: http://www.clarias.pl/diversa-podstawka-...p-196.html czy to: http://www.clarias.pl/diversa-mata-podkl...p-190.html

A co myślicie o tym: http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/f...14227.html

200L - Tanganika

Cześć chce zapytać jaki kubelek poleciacie do 200l mam zamiar trzymac channy a wiec?



JBL E901

oświetlenie SYLVANIA AQUASTAR T5 35W 742mm - swietlówka SYLVANIA GROLUX T5 35W 742mm , takie dwie swietlowki chcialbym zalozyc

FILTR KASKADOWY HBL-701 600l/h + SKIMMER 100-200l

HANZA GRZAŁKA Z TERMOSTATEM 200W DO 150-200 LITRÓW

czy ten sprzet jest ok? akwarium 112 -150 litrów

Mam pytanie techniczne. Otóż będę robił przeprowadzkę do akwarium o pojemności 240l. (obecnie 112) mam filtr Tetra tec ex 600. czy wydoli on w tym nowym zbiorniku? Rybek mam niewiele gdyż to jest głównie akwarium roślinne. Czemu pytam? Porównałem wydajności filtrów i pojemności akwariów do których się nadają, i tak:

Eheim 2215+
Wydajność: 620l/h do akwarium < 350 l
Wysokość słupa wody: 1.8m
Pojemność filtra: 4.8l
Pojemność wypełnień: 4l
Pobór mocy: 15W

Tetratec EX 600
Wydajność: 600 l/h do akwarium 60-120l
Wysokość podnoszenia: 0.81m
Pojemność: 5.7l
Pobór mocy: 10W

różnica 20l/h (teoretycznie) a pojemność zbiornika x3

Witam!
Kupilem dzisiaj filtr Sunsun JP-025F, wydajność 1600l/h.
Kupiony na giełdzie i został mi polecony konkretnie ten przez sprzedawce do zbiornika 200l.
Tylko tutaj jest problem: kiedy włożyłem filtr do akwarium, ustawilem i wlaczylem to moje rośliny zaczęły się giąć, ryby miały problemy z pływaniem itd.
Czy da się jakoś ten filtr inaczej ustawić, czy może jest za mocny do takiego zbiornika?

Masz pozamiatane kolego (i to dosłownie) możesz spróbować zrobić sobie deszczownie (byle długą) żeby rozłożyć tą moc.
Jak możesz to go wymień na coś słabszego, tylko najpierw pooglądaj testy na youtube bo sprzedawca z pudełka wyczytał że będzie dobrze, a tu czarna d***.

(04.12.2012, 21:39)KS_ARMANI napisał(a):  Mam pytanie techniczne. Otóż będę robił przeprowadzkę do akwarium o pojemności 240l. (obecnie 112) mam filtr Tetra tec ex 600. czy wydoli on w tym nowym zbiorniku? Rybek mam niewiele gdyż to jest głównie akwarium roślinne. Czemu pytam? Porównałem wydajności filtrów i pojemności akwariów do których się nadają, i tak:

Eheim 2215+
Wydajność: 620l/h do akwarium < 350 l
Wysokość słupa wody: 1.8m
Pojemność filtra: 4.8l
Pojemność wypełnień: 4l
Pobór mocy: 15W

Tetratec EX 600
Wydajność: 600 l/h do akwarium 60-120l
Wysokość podnoszenia: 0.81m
Pojemność: 5.7l
Pobór mocy: 10W

różnica 20l/h (teoretycznie) a pojemność zbiornika x3

Poradzi sobie, choć odpowiedniejszy byłby model ex1200.
(04.01.2013, 00:17)Krynes napisał(a):  Witam!
Kupilem dzisiaj filtr Sunsun JP-025F, wydajność 1600l/h.
Kupiony na giełdzie i został mi polecony konkretnie ten przez sprzedawce do zbiornika 200l.
Tylko tutaj jest problem: kiedy włożyłem filtr do akwarium, ustawilem i wlaczylem to moje rośliny zaczęły się giąć, ryby miały problemy z pływaniem itd.
Czy da się jakoś ten filtr inaczej ustawić, czy może jest za mocny do takiego zbiornika?

Odpowiednią, to on ma tylko przepustowośc, bo do takich akwariów to już powinno stosować się zewnętrzne. Ja też mam na zapasie tego samego producenta, ale model z wydajnością 600 l/h, chyba JP-22F.

Można zrobić tak, jak kolega wyżej radzi, bo te filtry nie mają niestety regulacji.

Witam, zabieram się do zakupu akwarium 80x40x45. Chciałbym zrobić w nim czarne wody. Mam pytanie odnośnie oświetlenia, czy lepiej kupić jedną belkę oświetleniową T5 2x24W 80cm(ustawiona podłużnie), czy wystarcza dwie belki T5 2x8W 42cm(ustawione poprzecznie).


Skocz do: