• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie
#18

Pokrywa wcale nie jest OK.
Producent przewidział 2 świetlówki T8 czyli 60W oświetlenia. To dla roślin zbyt mało. Trzeba by dołożyć trzecią.
Są do kupienia pokrywy modyfikowane z większą mocą światła, popatrz na allegro. Ja mam podobne akwarium i taką sama pokrywę, ale przerobiłem ją całkowicie dodając drugie tyle światła. Warto też wykleić ją od wewnątrz folią aluminiową, żeby odbijać światło na wodę.
Filtr Eheim 2226 jest bardzo dobry. Do 200l będziesz miał spory zapas filtracji (można nawet zmniejszyć wypływ wody).
Jeśli jak mówisz roślinki nie będą priorytetem to wybierz gatunki łatwe w uprawie, ale pamiętaj że i one też wymagają nawożenia i światła.
CO2 możesz podawać najtaniej z "bimbrowni" i kostki lipowej (opisy budowy są w wielu miejscach). Jeśli pytasz co jeszcze dokupić to radziłbym testy wody Smile Ph, KH, NO3 - to są najbardziej niezbędne. Jeśli lubisz zabawę z chemią to dokup GH, NO2, NH4, O2.
Przy małej obsadzie roślin przyda się napowietrzanie, czyli zakup pompki do powietrza.


Wiadomości w tym temacie
oswietlenie do akwa 200l - przez sylwii73 - 27.08.2007, 10:24
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez soul_hudson - 23.06.2010, 22:20
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez peter10 - 23.06.2010, 22:23
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Tadzik78LBN - 06.05.2011, 19:39
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez kacperkrzyz - 09.05.2011, 15:53
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Tadzik78LBN - 09.05.2011, 20:01
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez krzysio.k1 - 09.05.2011, 22:17
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Tadzik78LBN - 10.05.2011, 10:15
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez krzysio.k1 - 10.05.2011, 23:08
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez lasztom - 11.05.2011, 00:01
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez XeVion - 23.05.2011, 18:02
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez lasztom - 23.05.2011, 21:11
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez XeVion - 23.05.2011, 21:36
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez victus - 24.05.2011, 07:57
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez fur - 24.05.2011, 11:50
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Tyberiusz - 25.05.2011, 00:02
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Kondziu360 - 24.05.2011, 14:35
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez XeVion - 24.05.2011, 21:47
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Norka1990 - 24.05.2011, 22:01
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez fur - 25.05.2011, 10:20
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Tyberiusz - 25.05.2011, 10:36
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez wisnia0384 - 05.06.2011, 22:20
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Kondziu360 - 07.06.2011, 10:12
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez wisnia0384 - 07.06.2011, 11:08
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Kondziu360 - 07.06.2011, 14:00
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez wisnia0384 - 07.06.2011, 20:00
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Kondziu360 - 07.06.2011, 20:07
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez wisnia0384 - 08.06.2011, 10:46
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez MiYu - 08.09.2011, 20:35
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Buddhist_Monk - 10.09.2011, 13:50
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez LinekWPR - 01.03.2012, 18:12
Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez tomekk35 - 18.03.2012, 23:03
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez damianoos - 03.04.2012, 18:56
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez f_kuba - 06.06.2012, 11:44
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez reebok22 - 26.08.2012, 15:31
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez akwarystyk - 22.09.2012, 21:07
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez stan__ - 29.11.2012, 14:12
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez KS_ARMANI - 04.12.2012, 21:39
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Tyberiusz - 04.01.2013, 18:18
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Krynes - 04.01.2013, 00:17
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez KS_ARMANI - 04.01.2013, 10:55
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - przez Amonhell - 08.02.2014, 19:58
RE: oswietlenie do akwa 200l - przez PorannaRosa - 27.08.2007, 12:32
JAKI FILTR DO 200L... - przez darecki123! - 15.12.2007, 10:28
RE: JAKI FILTR DO 200L... - przez CzikO - 15.12.2007, 17:20
jak zmienić oświetlenie w standardowej pokrywie 200lakwa corner - przez hubert - 20.12.2007, 23:24
Świetlówki do 200l - przez Aru - 15.01.2008, 23:32
RE: Świetlówki do 200l - przez Jokeru - 16.01.2008, 00:11
Sprzęt do 200l - przez buziaczek555 - 26.02.2008, 22:11
RE: Sprzęt do 200l - przez dax1990 - 26.02.2008, 22:58
RE: Sprzęt do 200l - przez Kesi - 27.02.2008, 00:54
RE: Sprzęt do 200l - przez buziaczek555 - 27.02.2008, 11:41
RE: Sprzęt do 200l - przez dawid2b - 27.02.2008, 16:07
RE: Sprzęt do 200l - przez buziaczek555 - 27.02.2008, 19:16
RE: Sprzęt do 200l - przez dawid2b - 27.02.2008, 19:25
RE: Sprzęt do 200l - przez bumboo - 27.02.2008, 19:27
RE: Sprzęt do 200l - przez buziaczek555 - 27.02.2008, 22:04
Pomoc w wyborze sprzętu do 200L - przez dc12345 - 08.12.2008, 00:07
RE: Pomoc w wyborze sprzętu do 200L - przez Tarkus - 08.12.2008, 15:27
Filtr do 200l - przez gwipaw - 12.12.2008, 17:01
RE: Filtr do 200l - przez andrzejkowac - 12.12.2008, 18:11
RE: Filtr do 200l - przez bumboo - 12.12.2008, 18:16
RE: Filtr do 200l - przez gwipaw - 12.12.2008, 18:52
Jaki sprzęt kupić do 200l ? - przez Michal1292 - 25.12.2008, 21:44
RE: Moje akwarium - przez andrzejkowac - 26.12.2008, 12:32
RE: Moje akwarium - przez Michal1292 - 26.12.2008, 13:57
RE: Moje akwarium - przez trezet - 26.12.2008, 16:07
RE: Moje akwarium - przez bony14akwa - 26.12.2008, 17:11
RE: Moje akwarium - przez Michal1292 - 26.12.2008, 17:24
RE: Jaki sprzęt kupić do 200l ? - przez Patrykolo14 - 26.12.2008, 19:13
RE: Moje akwarium - przez trezet - 26.12.2008, 22:09
Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 09.01.2009, 20:39
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 09.01.2009, 21:04
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 09.01.2009, 23:46
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 09.01.2009, 23:54
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Furion - 09.01.2009, 23:57
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez bumboo - 10.01.2009, 09:19
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 10.01.2009, 11:39
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 10.01.2009, 13:07
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 10.01.2009, 13:58
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 10.01.2009, 15:21
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 10.01.2009, 20:19
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 10.01.2009, 20:34
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 10.01.2009, 23:08
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 11.01.2009, 14:14
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 11.01.2009, 15:02
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Jokeru - 11.01.2009, 16:45
RE: Wybór sprzętu do 200l - przez Martin - 11.01.2009, 18:24
Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 15.02.2009, 10:45
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez JOKER - 15.02.2009, 11:32
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez pablo1107 - 20.03.2009, 14:23
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez hudini - 20.03.2009, 18:57
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 20.03.2009, 19:35
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez prof.Animal - 20.03.2009, 19:56
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 20.03.2009, 20:59
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez prof.Animal - 21.03.2009, 10:02
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez kilarkoprz - 21.03.2009, 10:13
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 21.03.2009, 12:00
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez prof.Animal - 21.03.2009, 13:33
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Malgorzata - 21.03.2009, 17:11
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 21.03.2009, 19:29
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Radeek - 21.03.2009, 22:21
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Butorek1 - 21.03.2009, 22:42
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 22.03.2009, 09:31
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez kilarkoprz - 22.03.2009, 14:04
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Radeek - 22.03.2009, 14:25
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Trzciniak - 22.03.2009, 14:51
RE: Jaki filtr do200 l?? - przez Radeek - 22.03.2009, 17:34
200l akwa i grzlka 100watt - przez reich77 - 17.04.2009, 10:14
RE: 200l akwa i grzlka 100watt - przez Kesi - 17.04.2009, 15:56
RE: 200l akwa i grzlka 100watt - przez reich77 - 18.04.2009, 01:34
Czy Aqua Szut Senior wystarczy na akwa 200l - przez wisnia447 - 02.06.2009, 16:24
RE: Czy Aqua Szut Senior wystarczy na akwa 200l - przez Lobo77 - 06.06.2009, 14:15
RE: Czy Aqua Szut Senior wystarczy na akwa 200l - przez apri cort - 06.06.2009, 21:37
Filtr denny tłoczący w akwarium 200L - przez rahvin - 11.06.2009, 10:19
RE: Filtr denny tłoczący w akwarium 200L - przez muminek - 11.06.2009, 12:12
RE: Filtr denny tłoczący w akwarium 200L - przez rahvin - 11.06.2009, 12:21
Jbl e900 w 200 l ?? - przez Trzciniak - 11.06.2009, 12:42
Jaki kubełek możecie polecić do 200L - przez marcin-noe - 23.06.2009, 18:26
RE: Jaki kubełek możecie polecić do 200L - przez marcin-noe - 04.07.2009, 15:33
RE: Jaki kubełek możecie polecić do 200L - przez strojter - 04.07.2009, 15:49
RE: Jaki kubełek możecie polecić do 200L - przez marcin_mw24 - 06.07.2009, 13:46
RE: Jaki kubełek możecie polecić do 200L - przez marcin-noe - 06.07.2009, 18:28
RE: Jaki kubełek możecie polecić do 200L - przez marcin-noe - 13.07.2009, 19:13
Który filtr? akwa 200l - przez logan89 - 19.08.2009, 19:22
RE: Który filtr? - przez kasper - 19.08.2009, 19:51
RE: Który filtr? akwa 200l - przez ethnix - 19.08.2009, 21:46
RE: Który filtr? akwa 200l - przez logan89 - 21.08.2009, 23:07
RE: Który filtr? akwa 200l - przez strojter - 21.08.2009, 23:14
RE: Filtr denny tłoczący w akwarium 200L - przez CODY - 26.10.2009, 19:48
RE: Filtr denny tłoczący w akwarium 200L - przez ss_langa - 26.10.2009, 20:35
RE: Filtr denny tłoczący w akwarium 200L - przez rahvin - 26.10.2009, 20:48
Wyposażenie do akwarium 200L - przez aikr - 30.10.2009, 20:07
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez BaRaNeK - 30.10.2009, 20:10
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez strojter - 30.10.2009, 20:12
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez ethnix - 30.10.2009, 20:16
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez aikr - 30.10.2009, 20:28
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez ethnix - 30.10.2009, 20:57
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez ss_langa - 30.10.2009, 21:08
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez aikr - 30.10.2009, 21:17
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez ethnix - 30.10.2009, 22:54
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez aikr - 30.10.2009, 23:04
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez ethnix - 30.10.2009, 23:27
RE: Wyposażenie do akwarium 200L - przez aikr - 30.10.2009, 23:37
Akwarium 200 l -jaki filtr - przez mateuszek78 - 31.12.2009, 01:06
RE: Akwarium 200 l -jaki filtr - przez Kesi - 31.12.2009, 19:50
RE: Akwarium 200 l -jaki filtr - przez BaNaNeK - 31.12.2009, 22:03
RE: Akwarium 200 l -jaki filtr - przez HELL BOY - 31.12.2009, 22:39
RE: Akwarium 200 l -jaki filtr - przez baarrteek - 01.01.2010, 01:09
RE: Akwarium 200 l -jaki filtr - przez toomeka@wp.pl - 17.01.2010, 18:20
RE: Akwarium 200 l -jaki filtr - przez toomeka@wp.pl - 17.01.2010, 18:23
Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez agnieszkam1 - 26.03.2010, 13:01
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez Pardos - 26.03.2010, 15:28
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez kacperkrzyz - 26.03.2010, 17:09
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez agnieszkam1 - 26.03.2010, 17:12
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez spin21 - 26.03.2010, 18:03
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez agnieszkam1 - 26.03.2010, 18:04
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez spin21 - 26.03.2010, 18:18
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez agnieszkam1 - 26.03.2010, 18:21
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez spin21 - 26.03.2010, 18:28
RE: Jaki wybrać filtr zewnętrzny do 200l? - przez daroo - 26.03.2010, 23:58
600 zł do wydania - przez robto - 02.06.2010, 21:53
RE: 600 zł do wydania - przez Pardos - 02.06.2010, 22:00
RE: 600 zł do wydania - przez robto - 02.06.2010, 22:19
RE: 600 zł do wydania - przez peter10 - 02.06.2010, 22:21
RE: 600 zł do wydania - przez kacperkrzyz - 02.06.2010, 22:47
RE: 600 zł do wydania - przez sepher - 02.06.2010, 22:57
RE: 600 zł do wydania - przez kacperkrzyz - 02.06.2010, 23:05
KUBELEK - przez bartosz - 12.11.2012, 22:53
RE: KUBELEK - przez bobi - 13.11.2012, 11:40
Jaki filtr do akwarium 200l? - przez GOLUMN - 22.06.2014, 23:05
RE: Jaki filtr do akwarium 200l? - przez edison - 22.06.2014, 23:18
RE: Jaki filtr do akwarium 200l? - przez wtelek1 - 23.06.2014, 11:42
RE: Jaki filtr do akwarium 200l? - przez GOLUMN - 24.06.2014, 11:32

Skocz do: