08.12.2008, 15:27
Pokrywa wcale nie jest OK.
Producent przewidział 2 świetlówki T8 czyli 60W oświetlenia. To dla roślin zbyt mało. Trzeba by dołożyć trzecią.
Są do kupienia pokrywy modyfikowane z większą mocą światła, popatrz na allegro. Ja mam podobne akwarium i taką sama pokrywę, ale przerobiłem ją całkowicie dodając drugie tyle światła. Warto też wykleić ją od wewnątrz folią aluminiową, żeby odbijać światło na wodę.
Filtr Eheim 2226 jest bardzo dobry. Do 200l będziesz miał spory zapas filtracji (można nawet zmniejszyć wypływ wody).
Jeśli jak mówisz roślinki nie będą priorytetem to wybierz gatunki łatwe w uprawie, ale pamiętaj że i one też wymagają nawożenia i światła.
CO2 możesz podawać najtaniej z "bimbrowni" i kostki lipowej (opisy budowy są w wielu miejscach). Jeśli pytasz co jeszcze dokupić to radziłbym testy wody
Ph, KH, NO3 - to są najbardziej niezbędne. Jeśli lubisz zabawę z chemią to dokup GH, NO2, NH4, O2.
Przy małej obsadzie roślin przyda się napowietrzanie, czyli zakup pompki do powietrza.
Producent przewidział 2 świetlówki T8 czyli 60W oświetlenia. To dla roślin zbyt mało. Trzeba by dołożyć trzecią.
Są do kupienia pokrywy modyfikowane z większą mocą światła, popatrz na allegro. Ja mam podobne akwarium i taką sama pokrywę, ale przerobiłem ją całkowicie dodając drugie tyle światła. Warto też wykleić ją od wewnątrz folią aluminiową, żeby odbijać światło na wodę.
Filtr Eheim 2226 jest bardzo dobry. Do 200l będziesz miał spory zapas filtracji (można nawet zmniejszyć wypływ wody).
Jeśli jak mówisz roślinki nie będą priorytetem to wybierz gatunki łatwe w uprawie, ale pamiętaj że i one też wymagają nawożenia i światła.
CO2 możesz podawać najtaniej z "bimbrowni" i kostki lipowej (opisy budowy są w wielu miejscach). Jeśli pytasz co jeszcze dokupić to radziłbym testy wody
Ph, KH, NO3 - to są najbardziej niezbędne. Jeśli lubisz zabawę z chemią to dokup GH, NO2, NH4, O2.Przy małej obsadzie roślin przyda się napowietrzanie, czyli zakup pompki do powietrza.
