27.11.2010, 12:40
Ja też postanowiłem sprawdzić działanie tego preparatu. Moje akwarium nie funkcjonowało dobrze od jakiegoś czasu, nowe ryby padały... itp.
Postanowiłem zrobić restart, a tak to przebiegało:
-wyczyściłem żwir, oddzieliłem piasek od kamyków
- Oczywiście wyczyściłem akwarium i grzałkę
-celowo nie umyłem filtra i jego wkładów tylko wypłukałem w starej wodzie
-Planowane było dodanie roślinek( kupiłem na allegro rogatka
) narazie sie trzyma 
Mój zbiornik:
temperatura wody około 25 *C
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
supervit, vitality& color firmy tropikal2 razy dzienie
+ od czasu do czasu żywy pokarm- otoska ostatnio była(mrożona)
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
co 7 dni 20% wody + odmulanie
- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
54 l
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
Obecna:
3 kiryski spiżowe
Planowana:
3 danio
6-8 gupik
(podobają mi eis
i napewno je kupie )
- obecność żywych roślin(mile widziana ilość i gatunki)
mam rogatka sztywnego
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny
Preparat IKOLA Mikroorganizmy
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium)
dojrzewa
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
niestety nie znam
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)grzałka 40 w z termostatem hailea + pomka filtr hailea 250l/h + oświetlenie i pokrywa
Wlałem około 6-7 ml tego preparatu ponieważ to pierwszy raz po restarcie.
Mam też małe pytanie: Czy muszę czekać 2 tygodnie jeśli nie umyłem filtra oraz wlałem ten preparat?
Mam nadzieje, że nie będzie się nic działo z rybkami
Foto przed restartem i po. Te rybki w słoiku to tak tylko na chwile tam były.
Przed restartem
obecnie
Postanowiłem zrobić restart, a tak to przebiegało:
-wyczyściłem żwir, oddzieliłem piasek od kamyków
- Oczywiście wyczyściłem akwarium i grzałkę
-celowo nie umyłem filtra i jego wkładów tylko wypłukałem w starej wodzie
-Planowane było dodanie roślinek( kupiłem na allegro rogatka
) narazie sie trzyma 
Mój zbiornik:
temperatura wody około 25 *C
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
supervit, vitality& color firmy tropikal2 razy dzienie
+ od czasu do czasu żywy pokarm- otoska ostatnio była(mrożona)
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
co 7 dni 20% wody + odmulanie
- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
54 l
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
Obecna:
3 kiryski spiżowe
Planowana:
3 danio
6-8 gupik
(podobają mi eis
i napewno je kupie )- obecność żywych roślin(mile widziana ilość i gatunki)
mam rogatka sztywnego
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny
Preparat IKOLA Mikroorganizmy
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium)
dojrzewa
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
niestety nie znam
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)grzałka 40 w z termostatem hailea + pomka filtr hailea 250l/h + oświetlenie i pokrywa
Wlałem około 6-7 ml tego preparatu ponieważ to pierwszy raz po restarcie.
Mam też małe pytanie: Czy muszę czekać 2 tygodnie jeśli nie umyłem filtra oraz wlałem ten preparat?
Mam nadzieje, że nie będzie się nic działo z rybkami
Foto przed restartem i po. Te rybki w słoiku to tak tylko na chwile tam były.
Przed restartem
obecnie
