• 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ikola Mikroorganizmy
#7

Ja też postanowiłem sprawdzić działanie tego preparatu. Moje akwarium nie funkcjonowało dobrze od jakiegoś czasu, nowe ryby padały... itp.
Postanowiłem zrobić restart, a tak to przebiegało:
-wyczyściłem żwir, oddzieliłem piasek od kamyków
- Oczywiście wyczyściłem akwarium i grzałkę
-celowo nie umyłem filtra i jego wkładów tylko wypłukałem w starej wodzie
-Planowane było dodanie roślinek( kupiłem na allegro rogatka Smile ) narazie sie trzyma Smile

Mój zbiornik:
temperatura wody około 25 *C

- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
supervit, vitality& color firmy tropikal2 razy dzienie
+ od czasu do czasu żywy pokarm- otoska ostatnio była(mrożona)

- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
co 7 dni 20% wody + odmulanie

- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
54 l
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
Obecna:

3 kiryski spiżowe
Planowana:
3 danio
6-8 gupik Smile (podobają mi eis Tongue i napewno je kupie )
- obecność żywych roślin(mile widziana ilość i gatunki)
mam rogatka sztywnego Smile
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny
Preparat IKOLA Mikroorganizmy
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium)
dojrzewa Smile
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
niestety nie znam
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)grzałka 40 w z termostatem hailea + pomka filtr hailea 250l/h + oświetlenie i pokrywa

Wlałem około 6-7 ml tego preparatu ponieważ to pierwszy raz po restarcie.
Mam też małe pytanie: Czy muszę czekać 2 tygodnie jeśli nie umyłem filtra oraz wlałem ten preparat?

Mam nadzieje, że nie będzie się nic działo z rybkami Smile

Foto przed restartem i po. Te rybki w słoiku to tak tylko na chwile tam były.
Przed restartem
obecnie


Wiadomości w tym temacie
Ikola Mikroorganizmy - przez wolfik - 11.11.2010, 12:43
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez hubabuuba - 20.11.2010, 19:43
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez wolfik - 21.11.2010, 12:11
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez hubabuuba - 26.11.2010, 00:41
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez Kroczek33 - 26.11.2010, 06:23
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez Renata/Marcin - 26.11.2010, 17:33
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez mimor555 - 27.11.2010, 12:40
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez mimor555 - 15.01.2011, 14:41
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez wolfik - 09.01.2011, 18:30
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez neonek09 - 13.01.2011, 16:15
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez Patrykolo14 - 13.01.2011, 17:34
Recommended Apenft Art Advice - przez FrankJScott - 03.06.2022, 20:14
RE: Ikola Mikroorganizmy - przez mimor555 - 18.01.2011, 13:17

Skocz do: