29.10.2009, 21:44
Szczerze to też wolę większe akwaria... obecnie mam 30l i jest przerybione (proszę o wyrozumiałość bo właśnie staram się o lepsze warunki dla moich rybek) są tam:
6 neonki- było 10 ale 4 padły z powodu ospy
2 zbrojniki- wiem że potrzebują dużo większego akwa z powodu swoich rozmiarów...
2 sumiki (nie wiem jakie ale podobne do szklistych- ale to nie szkliste)
no i moje ulubienice 2 panny betta
Dlatego chciałam większe akwa góra 63l bo były by tam tylko neonki ( dokupiła bym 9 szt. żeby było do 15) zbrojniki- tak wiem że dla nich to i tak za mało, i sumiki, a te 30l zostawiłabym dla mojego haremu.
Skoro "standardowo" 1l to 1zł + klej i sylikon wychodzi ( mowa o 63l) ponad 63zł, a na necie były takie akwaria bez pokrywy po 45 zł + przesyłka 30zł = ponad 70zł. Więc najbardziej się opłaca (tak jak to mi mama powiedziała) akwarium "własnoręczne".
I tu się pojawia kolejne pytanie. Czy taki zwykły sylikon wystarczy do 5 tafli szkła- czy nie odklei się, nie będzie przemakać no i czy nie ZASZKODZI rybką??? A jest właściwie taki specjalny sylikon akwarystyczny czy coś?
6 neonki- było 10 ale 4 padły z powodu ospy

2 zbrojniki- wiem że potrzebują dużo większego akwa z powodu swoich rozmiarów...
2 sumiki (nie wiem jakie ale podobne do szklistych- ale to nie szkliste)
no i moje ulubienice 2 panny betta

Dlatego chciałam większe akwa góra 63l bo były by tam tylko neonki ( dokupiła bym 9 szt. żeby było do 15) zbrojniki- tak wiem że dla nich to i tak za mało, i sumiki, a te 30l zostawiłabym dla mojego haremu.
Skoro "standardowo" 1l to 1zł + klej i sylikon wychodzi ( mowa o 63l) ponad 63zł, a na necie były takie akwaria bez pokrywy po 45 zł + przesyłka 30zł = ponad 70zł. Więc najbardziej się opłaca (tak jak to mi mama powiedziała) akwarium "własnoręczne".
I tu się pojawia kolejne pytanie. Czy taki zwykły sylikon wystarczy do 5 tafli szkła- czy nie odklei się, nie będzie przemakać no i czy nie ZASZKODZI rybką??? A jest właściwie taki specjalny sylikon akwarystyczny czy coś?
