• 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bimbrownia i wszystko co z nią związane

(22.04.2012, 22:08)Wiejko napisał(a):  
(22.04.2012, 19:04)lufa555 napisał(a):  czy kostka kamienna jako dyfuzor spełni swoją rolę dostatecznie.

Bąble mogą być dość duże, podłączysz to zobaczysz.

Dokładnie. Znajdź lipę, utnij gałąź i wsadź w strzykawkę 1,5-2 cm - nie ma lepszego sposobu na rozprowadzanie co2 z bimbrowni. U mnie sprawdza się idealnie. Nie kupuj tylko tych kostek lipowych w zoologu - drogie i nie spełniają dobrze swojego zadania. Poza tym gniją.

Dzięki, podzieliłem się informacjami, w jakim stopniu zwiększa światło przyklejona folia aluminiowa. Powinno wystarczyć. Jednak najpierw spróbuję węgiel w płynie. U mnie akwa dopiero dojrzewa 5 dzień więc jak coś urośnie szybciej na pewno dam znać

Witam czy mogę użyć zamiast butelki 1.5 L butelkę 1 L?

Czy przy butelkach: 1L i 0.5L przepis jest taki sam?Czyli: 1/4 drożdży piekarskich
4 szklanki cukru

Jeśli nie,to proszę o podanie przepisu w odpowiednich proporcjach

Proporcje jakich używałem to grunwaldzkie 1410:
-1000ml wody
-400g cukru
-10g drożdży

A czy to sobie podzielisz na 2 nie ma różnicy, na butelkę litrową dasz po prostu:
-500ml wody
-200g cukru
-5g drożdży

A na 1,5L:
-750ml wody
-300g cukru
-7,5g drożdży

Pany i Panie Big Grin

Ale receptura z litrem wody to trza użyć 1,5 litrowej butelki, bo cukier też ma swoją objętość Smile

Witam, dzisiaj skonstruowałem bimbrownię i dałem zacier według przepisu 1410, po mniej więcej 2 godzinach pojawiło się musowanie w butelce ze składnikami, które teraz ustabilizowało się na mniej więcej tym samym poziomie. Ze zbiornika z zacierem idzie wężyk do mniejszej, 0,5 litrowej butelki, tutaj zaczyna się problem, bąble przelatują z dużej butelki do mniejszej w częstotliwości około 1 na sekundę ale z mniejszej butelki nie przedostają się do akwarium. Wykluczam nieszczelność, wężyki są wsadzone w dość wąskie dziurki dodatkowo obklejone sylikonem. Co może być przyczyną? Jak to naprawić, czy może przeczekać jeszcze trochę?

a butelka z wodą jest miękka jak ją dotykasz jak tak to poczekaj troszeczkę jak się zrobi większe ciśnienie potem powinno popchać do akwarium

Zrobiłem drugą bimbrownię, obydwie butelki 1,5 litrowe, ta ruszyła pół godziny po zalaniu i podawała CO2 do akwarium, obecnie coś przestało lecieć także czekam aż zacznie ponownie, jeśli zacznie znów lecieć to przypuszczam, że jest to wina butli.

Witam mam pytanie bede robił bimbrownie podłacze narazie pod filtr i teraz pytanie bo napowietrzacz cały czas chodzi chce go wyłaczyc, strumien z filtra skierowac bardziej w gore zeby zwiekszyc ruch tafli czy to wystarczy nie udusza mi sie ryby??

Stosowanie napowietrzania zwyczajnie "kłóci się" z podawaniem CO2 dlatego dobrze, że je odłączasz (o ile zwalczyłeś już pierwotniaki). Falowanie wody wystarcza i już nawet nie pamiętam od jak dawna nie stosowałem dodatkowych napowietrzaczy. CO2 dawkowałem z butli z pomocą reaktora więc rozpuszczalność wynosiła niemal 100% a mimo to nic się nie działo. Oczywiście na początku dość często sprawdzałem stężenie CO2 żeby odpowiednią dawkę dobrać.
P.S. Oświetlenie masz wystarczające, żeby stosowanie CO2 miało sens?


Skocz do: