• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

Twoje akwarium jest makabryczne... oddaj sztuczne rośliny i w ogóle załóż temat w zdjęcia akwarii tam ci pomożemy zmienić akwarium bo ryby mają tam strasznie źle.
Odnośnie pytania masz bojownika, mieczyki, molinezje, gupiki

Akwarium to nie zabawka. Tam żyją żywe zwierzęta których los zależy od ciebie.

Olek napisał(a):1.Molinezja 'black moly"
2.Platki
3.Molinezja żaglopłetwa
4.Ta pomarańczowa raczej też platka
Masz jeszcze bojownika........
Dokup dużo roślin-żywych
Twoje akwarium wystaje nie boisz się o nie?

Dzięki za odpowiedź Smile
niemożliwe żeby spadło Wink
niebawem kupie żywe rośliny

aa i jeszcze jedno... co zrobić, aby woda nie była mętna?? odczekać aż wszystko samo się ustabiluzuje czy dodawać jakiś specjalnych środków??

raqu93 napisał(a):Emp daj zdjęcia akwa. bo chyba jakieś fajnie Smile

mati_432 raczej tak danio weloniasty tylko nie znalazłem takiego :/

hehe, zamieszcze jak skończe, na razie rozgrzebaniec taki jest Smile

Dziękuję za pomoc z Danio, nigdzie nie mogłem znaleźć takich...
A co poprzednich postów ? Ze strony 8 ? Ne wiecie co to za tybki ?
Chodzi o te n ikolejny, kilka postów niżej:

http://www.akwaswiat.net/co-to-za-rybka-...l#pid81612


1 sztuka (podobno cenna)

7 sztuk ( nie mam pojęcia co to interesuje mnie rozmnażanie i max wielkość )

1 sztuka Wujek kupił swojemu małemu synkowi jemu się znudził a ja nie miałem sumienia aby ją zabił wiec wziąłem

6 sztuk ( nie mam pojęcia co to interesuje mnie rozmnażanie i max wielkość )

1 sztuka wielki 25 cm w moim posiadaniu około 4 lat ale jaki to nie mam pojęcia

Gurami mozaikowe ok 10 cm w moim posiadaniu od 3.5 - 4 lata 1 sztuka

4 sztuki kirysek spirzowy interesuje mnie ich wielkość max i rozmnażanie

1 sztuka nic o nim nie wiem w posiadaniu od 4 alt przez ojca u mnie dopiero od wczoraj

Posiadam samca i samice molinezji czarnej trzymam je tylko ze względu ja okresowy żywy pokarm ((narybek))

posiadam do tego akwa około 70lt pewnie o wiele za mało ale mniea bardziej interesuje co to za rybki z góry dziękuję

Domyślam się ze mam wielkie przerybienie ile proponujecie litrów na taki ekwipunek ??

1.Fajny glonojad(już pisałem co o nim wiem)
2.Brzanki sumatry(agresywne dziwne że welon nie jest pożarty ale to pewnie dla tego że masz stadko)
3.Welonka(odmiana z kapturkiem)
4.Żałobniczki(spokojne stadne rybki trochę płochliwe)
5.Gibbiceps
6.Gurami plamisty
7.Kirysek Spiżowy
8.Zbrojnik niebieski

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

Atlantis Wszystkie te ryby trzymasz w 70 l akwarium na dodatek z molinezjami ?
Zgadza się, masz ogromne przerybienie i źle dobraną obsadę.
Na dobrą sprawę jedyne co powinno zostać w 70 l to 7 brzanek i 4 kiryski.

Na fotce nr 1 jest Rineloricaria
Na fotce nr 5 jest nie gibbiceps a Liposarcus altipinnis - już jest ogromny a rośnie jeszcze większy. Tobie należy się dziwić dlaczego jeszcze pływa w tej klitce)
Powinieneś mieć akwarium min 300 l po modyfikacjach obsady i to bez welona.
Skoro ryby zidentyfikowane, to dalej powinniśmy rozmawiać w temacie :
http://www.akwaswiat.net/jaka-obsada-do-...-7193.html
Jeśli nie chcesz dalej męczyć swoich zwierząt, to zapraszam i radzę poczytać o 'posiadanych' przez Ciebie gatunkach a następnie redukować obsadę.
Olek bardzo miło z Twojej strony, że zauważyłeś jak uprzejmym akwarystą jest kolega Atlantis jednak za te ryby należy mu się raczej solidny ochrzan...

Edit : Zdjęcia dużych zbrojników dla zainteresowanych :
http://images.google.pl/imgres?imgurl=ht...l%26sa%3DN

tak też właśnie sądziłem w lutym pod koniec lub w marcu dokupię 300L bo bardzo zależy mi na glonojadach sa u mnie od maleńkości ale nie mam pojęcia co zrobić z resztą obsady bo nikt ich nie chce nawet sklep zoologiczny Sad
Toungue 

PAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

alas napisał(a):To raczej nie jest kirysek spiżowy Corydoras aeneus (trochę niewyraźne zdjęcie). To raczej kirysek pstry Corydoras paleatus.
To nie jest pstry to standard kirysek.
To jest pstry: http://images.google.pl/images?hl=pl&q=k...a=N&tab=wi

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

Kejdi napisał(a):Na fotce nr 5 jest nie gibbiceps a Liposarcus altipinnis - już jest
Czy to jednak nie synonimiczne nazwy?

Olek napisał(a):7.Kirysek Spiżowy

alas napisał(a):
Olek napisał(a):To nie jest pstry to standard kirysek.
Nie ma czegoś takiego jak: "standard kirysek". W/g mnie to kirysek pstry.
Bardzo słusznie, to k. pstry.

Potęga słów wielokrotnie powtarzanych jest wielka. Nie zwalnia nas to jednak z myślenia i dociekania prawdy drogą pogłębiania wiedzy i własnych doświadczeń.



Skocz do: