• 6 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgniczka RAMIREZA - wszystko co związane z rozmnażaniem
#11

kiedy ramirezy mają tarło, pięknie się wybarwiają i intensywnie czyszczą miejsce w którym będą składać ikrę, przykładowo korzeń
#12

AaaaSmile Dzięki, już się nie mogę doczekaćTongue

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#13

Wczorajszego popołudnia ramirezy złożyły ikrę na liściu. Oboje rodzice (z wyraźną przewagą samca) opiekują się ikrą. Co robić?

Tematy zostały połączone - Kejdi
#14

Jeżeli masz w zbiorniku kiryski albo glonojady odłów je
Nic nie rób tylko czekaj i podziwiaj
#15

odłowiłem już glonojady (przy pierwszym tarle zjadły mi ikrę), to jest drugie tarło moich ramirezek Smile zauważyłem że bardziej troskliwie niż przy pierwszym opiekują się ikrą i bronią terytorium. Aż miło popatrzeć Big Grin
#16

ja też mam taką nadzieje Big Grin hmmm tylko jeżeli sie uda to czym karmić narybek? może być artemia?
#17

Przez pierwsze dni same się będą karmić mają woreczek żółciowy i im to wystarczy a potem to tak artemią
Jak rodzice przestaną się opiekować to wyjmij liść z ikrą wsadź do osobnego akwa dobrze napowietrzaj i utrzymaj taką samą temp. najlepiej jakby była woda z tamtego akwa co jest teraz ikra dodaj trochę liści dęby suchych z tamtego roku (ikra nie spleśnieje)
#18

tak jak powiedzial peter10

tylko musisz silnie napowietrzac to drugie akwa gdzie bedzie ikra lisc niech bedzie w górze jakoś musisz go przymocowac i niech powietrze porusza troche lisciem

Oddam suma rekiniego za darmo.
#19

a może to być np. 20 litrowy zbiornik i czy koniecznie trzeba przenosić ikrę? w zbiorniku ogólnym oprócz ramirez mam stadko 15 neonek i 3 skalary
#20

Ikre przenieś jak rodzice się skończą opiekować nią bo spleśnieje a jak się będą opiekować to zostaw
Zbiornik obojętny tylko żeby tam weszła grzałka i filtr
A tak z ciekawości jakie masz ogólne akwa?? (pojemność)


Skocz do: