Postów: 2,347
15
Dołączył: 17.06.2009
tomqi napisał(a):czy ktoś wie co to za ryba? mam ich 6 trzy z różowym paskiem,2 z zielonym,1czarna ,1 fioletowa nie bardzo to widać na zdjęciu ale to wygląda jakby ktoś pomalował je fluorescencyjnym mazakiem
Parambassis ranga - Przeźroczka indyjska
Stadko masz zdecydowanie za małe. Jaki zbiornik i pozostała obsada? Wymagają specyficznych parametrów wody.
Postów: 4
1
Dołączył: 13.04.2010
ethnix napisał(a):tomqi napisał(a):czy ktoś wie co to za ryba? mam ich 6 trzy z różowym paskiem,2 z zielonym,1czarna ,1 fioletowa nie bardzo to widać na zdjęciu ale to wygląda jakby ktoś pomalował je fluorescencyjnym mazakiem
Parambassis ranga - Przeźroczka indyjska
Stadko masz zdecydowanie za małe. Jaki zbiornik i pozostała obsada? Wymagają specyficznych parametrów wody.
tylko tyle bylo w sklepie i sa tylko one w akwa 35l na kwarantanne potem ida do 80l jakie parametry wody wiesz cos wiecej o tych rybkach chodzi mi o twoje doświadczenie
Postów: 1
1
Dołączył: 17.04.2008
Czy ktoś rozpoznaje ryby na fotkach jak poniżej:
www.akwafoto.pl/DSC_0050.jpg
www.akwafoto.pl/DSC_0066.jpg
www.akwafoto.pl/DSC_0096.jpg
Może to będzie jakąś wskazówką, że ryby były umieszczone w akwarium
wraz z innymi gatunkami preferującymi lekko posoloną wodę.
Pozdrawiam
Andrzej Zabawski
Postów: 4
0
Dołączył: 15.04.2010
Co to jest?
Sprzedawca powiedzial, ze to kosiarka zlota, ale za zadne pierniczki nie znajdujemy takiej ryby!!
wsrod kosiarek:
Tak spedza najwiecej czasu:
Jest bardzo ruchliwy i wszedzie go pelno, w jednym miejscu wytrzymuje tylko chwile...
Postów: 2,149
37
Dołączył: 14.02.2008
karoo-kp przezentowana przez Ciebie ryba to glonojad syjamski(albinos) lub jak kto woli "złoty"

Ma zupełnie inny temperament i zachowanie niż "kosiarki". Dorosłe mogą przejawiać silny terytorializm między sobą jak i innymi rybami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2010, 20:08 {2} przez
Olek.)
Postów: 4
0
Dołączył: 15.04.2010
Hmm, dziekuje za odpowiedz
Coz, poki co najbardziej trzymaja sie oba z kosiarkami, ale sa jeszcze malutkie...
Postów: 20
3
Dołączył: 29.12.2007
witam!
co to za ryba?
proszę o pomoc!
na ogonie i pysku ma małą białą kropkę.
wiem, że foto słabej jakosci ale innego nie mogę zrobić.

pozostałę foto tu:
http://picasaweb.google.pl/patkarola/Ryb...5291458898
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
Młody(bardzo) Duch amazoński.
Postów: 20
3
Dołączył: 29.12.2007
dzięki!
kurcze.. młoda i zdechła chyba.
wczoraj kupiłam. dziś już leży na dnie i przechyla się na boki...
kurczeeeeeeeee....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2010, 10:56 {2} przez
patkarola.)
Postów: 5
0
Dołączył: 17.04.2010
witam znalazłem takie zdjęcie neon blue jack dempsej czy może ktoś wie więcej na temat tej rybki bo ja nic nie znalazłem
Tematy zostały połączone.
Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2010, 12:48 {2} przez
Kejdi.)