02.06.2009, 16:24
Witam posiadam filtr wewnętrzny "Aqua Szut Senior Plus (N) 1000"
http://www.aquaszut.pl/image_html/akwa_f..._plus.html
Producent zapewnia ze ten filtr obsłuży akwa do 250 litrów, ja posiadam 200 litrów i jakoś mi się wydaje że nie daje on rady. Woda po kilku dniach po czyszczeniu filtra lub podmianie wody robi sie brudnawa, na roslinkach które są blisko filtra osadza się muł. Regularnie co tydzien podmieniam 10-15% wody, odmulam dno i nie przekarmiam ryb.
A więc, czy to co zapewnia producent to tylko taka mała ściema, czy może filtry tej marki są po prostu słabe ?
Pozdrawiam
http://www.aquaszut.pl/image_html/akwa_f..._plus.html
Producent zapewnia ze ten filtr obsłuży akwa do 250 litrów, ja posiadam 200 litrów i jakoś mi się wydaje że nie daje on rady. Woda po kilku dniach po czyszczeniu filtra lub podmianie wody robi sie brudnawa, na roslinkach które są blisko filtra osadza się muł. Regularnie co tydzien podmieniam 10-15% wody, odmulam dno i nie przekarmiam ryb.
A więc, czy to co zapewnia producent to tylko taka mała ściema, czy może filtry tej marki są po prostu słabe ?
Pozdrawiam

czy ten filterek da rady w moim 200 l ??za wszelkie sugestie i informacje na temat filtra z góry dziękuje