Postów: 51
14
Dołączył: 16.04.2011
Witam
Moje pierwsze słodkowodne akwarium [wcześniej morskie miałem]
Proszę o wyrozumiałość!
Fauna:
2x glonojad syjamski
1x Drewniak
3x Molinezja Złota 1+2
[+około 25x narybku]
16x neon czerwony
4x Red cherry
Flora:
Limnophila Wodna 3x
Echinodorus Amazonicus 3x
Ophiopogon minima 8x
LIMNOPHILA SESSILIFLORA 1x
Hydrocotyle Japan [Wąkrotka Japońska] 2x
+jakiś mech
2x Kamień mahyer light pagoda łącznie 3kg
Korzeń 2x
łupka kokosa 1x
Oświetlenie 2x 15W phillips
filtr aquael 350 TURBO + Zeo Max
+jakaś grzałka
Podmianka po 3-4 dni 5-10%
nawożenie FERRO POL 5ml co 4 dni
żwirek : biały gress [chyba wymienię na biały kwarcowy]
Postów: 992
66
Dołączył: 20.03.2010
Mnie się bardzo podoba to nie jest roślinne ani prawie roślinne. bo co tu jest? 10roślinek?!
Wymień żwirek, i będzie już git
240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)
Postów: 51
14
Dołączył: 16.04.2011
Podłożę planuję zmienić
zamówiłem 10kg piasku kwarcowego
Czy jest dobrym pomysłem zrobienie zamiast 2x 15W 4x 15W lub 5x 15W?
Czy zrobienie bimbrownicy to dobry pomysł? 2L + 1L
Czy filtr kubełkowy będzie przydatny do takiego akwarium? mam Aquael turbo 350 z ZeoMax`em
Czy obniżenie temperatury z 28 na 25 stopni za pomocą chłodzenia 2x Wiatrak 60MM 5V/5mA jest dobrym pomysłem?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2011, 00:30 {2} przez
Thorgus.)
Postów: 18
3
Dołączył: 13.08.2011
(22.08.2011, 15:57)Thorgus napisał(a): Podłożę planuję zmienić
zamówiłem 10kg piasku kwarcowego
Czy jest dobrym pomysłem zrobienie zamiast 2x 15W 4x 15W lub 5x 15W?
Czy zrobienie bimbrownicy to dobry pomysł? 2L + 1L
Czy filtr kubełkowy będzie przydatny do takiego akwarium? mam Aquael turbo 350 z ZeoMax`em
Czy obniżenie temperatury z 28 na 25 stopni za pomocą chłodzenia 2x Wiatrak 60MM 5V/5mA jest dobrym pomysłem?
Wszystkie powyższe pomysły to dobre pomysły. Jedyny zły pomysł to Twoja obsada ale od tego są inne działy.
Jest sympatycznie i zielono, ale nie lepiej jakoś zaplanować przestrzeń?
Postów: 1,044
20
Dołączył: 22.05.2011
4 x 15W i 5 x 15W przy tej ilości roślin wydaje mi się zbędne
Wiatraki wyciągające ciepło spod pokrywy?
Mi w piasku kwarcowym niestety gniły rośliny.
Ogólnie zbiorniczek ciekawy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2011, 23:40 {2} przez
Tyberiusz.)
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Pierwszy raz się spotykam z tym, zeby ktoś z solniczki brał się za akwa słodkie, raczej zwykle jest w drugą stronę.
Nie jest to dobre, ale też nie jest tragiczne. Szkoda, że siępospieszyłeś z piaskiem kwarcowym, przy mocnym świetle będzie bił po oczach.
Słodziaki różnią się od solniczek tym, że w wytroju jest o wiele mniej geometrycznie. Tutaj widać, że niepotrzebnie próbujesz uzyskać jakiś wzór na ustawienie roślin, symetrię. Musi to wszystko na pewno "zdziczeć" i się rozrosnąć.
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 51
14
Dołączył: 16.04.2011
tego akwarium już nie ma podobnie jak mojej solki 1056
więc proszę cię ale solka 80L to żałosna sprawa
wybór podłoża też jest problemowy
tam był piasek koralowy lub zwykły kwarc
tutaj jest problem z glonami, oraz parametrami nie było sensu kupować kropelek za 150 bo rośliny + ryby są mniej warte ^^