Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
80L Prawie roślinne - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: 80L Prawie roślinne (/showthread.php?tid=28803)



80L Prawie roślinne - Thorgus - 22.08.2011

Witam

Moje pierwsze słodkowodne akwarium [wcześniej morskie miałem]

Proszę o wyrozumiałość!

Fauna:
2x glonojad syjamski
1x Drewniak
3x Molinezja Złota 1+2
[+około 25x narybku]
16x neon czerwony
4x Red cherry
Flora:
Limnophila Wodna 3x
Echinodorus Amazonicus 3x
Ophiopogon minima 8x
LIMNOPHILA SESSILIFLORA 1x
Hydrocotyle Japan [Wąkrotka Japońska] 2x
+jakiś mech

2x Kamień mahyer light pagoda łącznie 3kg
Korzeń 2x
łupka kokosa 1x

Oświetlenie 2x 15W phillips
filtr aquael 350 TURBO + Zeo Max
+jakaś grzałka

Podmianka po 3-4 dni 5-10%
nawożenie FERRO POL 5ml co 4 dni

żwirek : biały gress [chyba wymienię na biały kwarcowy]





RE: 80L Prawie roślinne - Saletra - 22.08.2011

Mnie się bardzo podoba to nie jest roślinne ani prawie roślinne. bo co tu jest? 10roślinek?!
Wymień żwirek, i będzie już git Smile


RE: 80L Prawie roślinne - Thorgus - 22.08.2011

Podłożę planuję zmienić
zamówiłem 10kg piasku kwarcowego

Czy jest dobrym pomysłem zrobienie zamiast 2x 15W 4x 15W lub 5x 15W?

Czy zrobienie bimbrownicy to dobry pomysł? 2L + 1L

Czy filtr kubełkowy będzie przydatny do takiego akwarium? mam Aquael turbo 350 z ZeoMax`em

Czy obniżenie temperatury z 28 na 25 stopni za pomocą chłodzenia 2x Wiatrak 60MM 5V/5mA jest dobrym pomysłem?


RE: 80L Prawie roślinne - Heisler - 01.09.2011

(22.08.2011, 15:57)Thorgus napisał(a):  Podłożę planuję zmienić
zamówiłem 10kg piasku kwarcowego

Czy jest dobrym pomysłem zrobienie zamiast 2x 15W 4x 15W lub 5x 15W?

Czy zrobienie bimbrownicy to dobry pomysł? 2L + 1L

Czy filtr kubełkowy będzie przydatny do takiego akwarium? mam Aquael turbo 350 z ZeoMax`em

Czy obniżenie temperatury z 28 na 25 stopni za pomocą chłodzenia 2x Wiatrak 60MM 5V/5mA jest dobrym pomysłem?

Wszystkie powyższe pomysły to dobre pomysły. Jedyny zły pomysł to Twoja obsada ale od tego są inne działy.
Jest sympatycznie i zielono, ale nie lepiej jakoś zaplanować przestrzeń?


RE: 80L Prawie roślinne - Tyberiusz - 01.09.2011

4 x 15W i 5 x 15W przy tej ilości roślin wydaje mi się zbędne Wink

Wiatraki wyciągające ciepło spod pokrywy? Wink

Mi w piasku kwarcowym niestety gniły rośliny.

Ogólnie zbiorniczek ciekawy Wink


RE: 80L Prawie roślinne - apri cort - 02.09.2011

Pierwszy raz się spotykam z tym, zeby ktoś z solniczki brał się za akwa słodkie, raczej zwykle jest w drugą stronę.
Nie jest to dobre, ale też nie jest tragiczne. Szkoda, że siępospieszyłeś z piaskiem kwarcowym, przy mocnym świetle będzie bił po oczach.
Słodziaki różnią się od solniczek tym, że w wytroju jest o wiele mniej geometrycznie. Tutaj widać, że niepotrzebnie próbujesz uzyskać jakiś wzór na ustawienie roślin, symetrię. Musi to wszystko na pewno "zdziczeć" i się rozrosnąć.


RE: 80L Prawie roślinne - Thorgus - 03.09.2011

tego akwarium już nie ma podobnie jak mojej solki 1056
więc proszę cię ale solka 80L to żałosna sprawa
wybór podłoża też jest problemowy
tam był piasek koralowy lub zwykły kwarc

tutaj jest problem z glonami, oraz parametrami nie było sensu kupować kropelek za 150 bo rośliny + ryby są mniej warte ^^