akwarium 60 litrów - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Szybkie pytanie, Szybka odpowiedź (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Temat: akwarium 60 litrów (
/showthread.php?tid=39274)
akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 01.02.2015
Witam mam zamiar kupić akwarium które będzie stało na komodzie,akwarium będzie miało 60 litrów i nie wiem jak i czy trzeba wzmacniać ją jakoś ? oto zdj
RE: akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 02.02.2015
(02.02.2015, 15:21)stefan85 napisał(a): Samo zdjęcie nie wiele mówi o jakości szafki. Trudno coś doradzić na odległość.
A mam jeszcze jedno pytanie,słyszałem dziś w pracy ze wodę do akwarium można odrazu wlać z klanu i niech pochodzą wszystkie przyrządy przez dwa dni bez dodawania żadnych uzdatniaczy i potem już można wpuszcza rybki. co o tym myślicie ?
RE: akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 02.02.2015
(02.02.2015, 15:49)stefan85 napisał(a): Jezeli w kranie nie jest chlorowana to oczywiście. Problem tylko w tym że pewnie zimniejsza będzie więc nie wolno zbyt dużych podmian. Wszelkie uzdatniacze to tylko marketing i dojenie klienta. Każda chemia bardziej szkodzi niż pomaga - chyba że to nawóz albo starter z bakteriami - tu opinie też sa podzielone.
Czyli dziś wlewam prosto z klanu wodę i włączam filtr,grzałkę itp i niech chodzi przez dwa dni,jak myślicie dobry plan ?
RE: akwarium 60 litrów -
tokatoka - 02.02.2015
Nie 2 dni tylko co najmniej 2 tygodnie a najlepiej to i miesiąc.
RE: akwarium 60 litrów -
mariusz404 - 02.02.2015
Akwarium nie będzie dużo ważyło komoda spokojnie wytrzyma.
A z zakupem obsady naprawde nie ma co się spieszyć.
RE: akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 02.02.2015
(02.02.2015, 16:14)mariusz404 napisał(a): Akwarium nie będzie dużo ważyło komoda spokojnie wytrzyma.
A z zakupem obsady naprawde nie ma co się spieszyć.
Komoda jest bardzo masywna,jeszcze jedno pytanie czy mogę te akwarium postawić na rogu a w drugim rogu co innego ? chodzi mi czy nie przewazy xd
RE: akwarium 60 litrów -
serpico23 - 02.02.2015
Szkoda ryb, lepiej od razu wrzucić pół kostki np. mrożonej artemii
RE: akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 02.02.2015
to w końcu po jakim czasie wpuścić pierwsze rybki i jaki gatunek na początek ?
RE: akwarium 60 litrów -
kptchris - 02.02.2015
Cytat:Komoda jest bardzo masywna,jeszcze jedno pytanie czy mogę te akwarium postawić na rogu a w drugim rogu co innego ? chodzi mi czy nie przewazy xd
Nie przeważy
RE: akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 02.02.2015
(02.02.2015, 19:33)serpico23 napisał(a): Szkoda ryb, lepiej od razu wrzucić pół kostki np. mrożonej artemii
Co myślicie na temat ze po tyg wpuszczę 6 sztuk Neon Innesa potem po 3-ch dniach parę mieczyków i potem znowu po 3-ch dniach parę gupików ?