Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Chemia wody (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Temat: WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA (/showthread.php?tid=27239)



WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - mlodyon - 20.05.2011

Witam, od pewnego czasu zauważyłam że są oferowane zamienniki oryginalnych drogich wkładów na allegro http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=1868615 , ktoś się skusił, używał ich? Po opiniach wygląda na to że to są bardzo dobre wkłady no i przede wszystkim tanie Smile
Jeżeli ktoś miał do czynienia z nimi bardzo proszę o opinie.


RE: WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - Ciupak - 21.05.2011

Nie wiem czy aż tak potrzebna jest włóknina jeśli się ma ceramikę ,gąbki i zeolit - chyba ,że się mylę.


RE: WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - lasztom - 21.05.2011

przez włókninę nie przeleci prawie żadne zanieczyszczenie mechaniczne, więc coś daje.
A nie lepiej kupić włókninę i samemu zrobić wkład?


RE: WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - mlodyon - 21.05.2011

Jak ktoś ma tylko czas i ochotę bawienie się w wycinanie wkładów to pewnie że może tak robić, nawet i akwarium może sobie sam posklejać, chodziło mi o opinie tych zamienników Smile Jeżeli mam tracić czas albo dać 2zł to wybieram to drugie, majątek to nie jest Smile no nic...zamówię sobie parę sztuk i napisze opinie Smile
aaa..i jeśli chodzi o to czy warto stosować włóknine to żadna gąbka ani wkład biologiczny nie wyłapie DROBNYCH zanieczyszczeń ;] więc tu nawet nie ma co dyskutować ;]


RE: WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - lasztom - 21.05.2011

ja nie mówię o wycinaniu. Jak biorę włókniną w paczkach takich samych jak wata i układam w filtrze.


RE: WKŁADY Z WŁÓKNINY-FILTRACJA - mlodyon - 25.05.2011

Kupiłam do tetry 700, dostałam i powiem że rewelacja. Praktycznie identyczne jak oryginały, grubsze no i przede wszystkim tańsze. Jak ktoś się zastanawia to nie ma nad czym, na pewno będzie zadowolony. Ja osobiście polecam i na pewno kupię ponownie. Wreszcie koniec z przepłacaniem za oryginały.