Pierwsze akwarium -
klase - 07.11.2010
Witam
Postanowiłem założyć swoje pierwsze akwarium po 9 latach przerwy. Pierwsze akwarium miałem gdy chodziłem do pierwszej gimnazjum. O tym jak one wyglądało wole nie pisać. Teraz postanowiłem założyć nowe jako ,że ze starego sprzętu nic mi nie zostało zakupiłem nowe. Zrobiłem oczywiście błąd najpierw kupiłem potem czytam forum. Akwarium jest małe 25l Wygląda to od dzisiaj tak jak na załączniku.
Poczytałem trochę forum i postanowiłem
-wywalić kamyczki
-wywalić te plastikowe rośliny
-kupić brązowy żwirek oraz żywe roślinki
-już mam parę pomysłów co do ozdób zaczerpniętych z forum
Pytania:
1.Co ma mieszkać w moim akwarium?? No cóż po paru postach odpowiedź jest prosta bojownik. Pytanie jakie towarzystwo mu zafundować??(oczywiście to na końcu)
2.Co myślicie o termometrze naklejanym na szybę?? (Taki właśnie posiadam)
3.Mój filtr firmy "HAILEA"(o ile to jakaś firma

) Można używać na dwa sposoby 1To wystająca rurka z dziurkami z której leje się woda(obecnie tak chodzi) lub mogę ją wyciągnąć i podłączyć wężyk. Który sposób jest lepszy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi a postępy będę systematycznie zamieszczał.[attachment=12961]
RE: Pierwsze akwarium -
sylwunia 20 - 07.11.2010
Do 25 litrów to tylko bojownik i nic więcej

Te wielkie kamole koniecznie wyrzuć i kup jakiś drobny żwirek lub zwykły piasek. Kup żywe rośliny i możesz jeszcze jakiś mały korzonek dorzucić. AA i zrób jakieś tło

najlepiej czarne, nawet z bristolu czy jakiejś czarnej koszulki.
Ta "rurka z dziurkami" to deszczownica, która napowietrza wodę
RE: Pierwsze akwarium -
klase - 07.11.2010
Kurcze tylko 1 bojownik

Myślałem żeby chociaż mu dwie koleżanki kupić

albo chociaż jakiegoś ślimaczka
RE: Pierwsze akwarium -
sylwunia 20 - 07.11.2010
Na samca z samiczkami to 45 litrów byś musiała mieć chociaż

Co do ślimaków to się nie wypowiadam, bo nie wiem jakie są ich "wymagania"
RE: Pierwsze akwarium -
klase - 07.11.2010
A co myślisz na temat połączenia go z krewetkami??
RE: Pierwsze akwarium -
Maciej_krakow - 07.11.2010
możesz mu dać ampularie albo coś innego spokojnie,
krewetki jeśli tylko ich nie będzie zjadał też mogą być.
RE: Pierwsze akwarium -
sylwunia 20 - 07.11.2010
Nie wiem, bo nie mam krewetek

Inni użytkownicy często piszą, że to zły pomysł, bo bojek zrobi sobie z nich obiad

Chyba, że na prawdę dobrze urządzisz akwarium tzn duuuużo roślin (w tym szczególnie ważny dla krewetek jest mech) i stworzysz im dużo kryjówek. Ale ja w tak małym akwarium bym nie ryzykowała, bo szkoda krewetek
RE: Pierwsze akwarium -
klase - 07.11.2010
Rozumiem dzięki za pomoc. Na razie poprzeglądam galerie a od jutra zaczynam działać.
RE: Pierwsze akwarium -
Bulkas - 07.11.2010
Może nie koniecznie bojek? Microrazbory "Galaxy" są ładnymi i malutkimi rybkami, ok. 2cm.
Chciałem je kiedyś do mojego 35l, ale ciężko jest zdobyć i są dość drogie.
RE: Pierwsze akwarium -
klase - 07.11.2010
Właśnie szperając po forum odnalazłem taką wypowiedź:
Seoo napisał(a):25l/30l:
1.
1xbojownik
+krewetki(ewentualnie)
+ślimak/i
2.
krewetki -ilość zależy od gatunku
+ślimaki
3.
10-12xmicrorasbora galaxy
+krewetki
+ślimak/i
4.
5xszczupieńczyk karłowaty
5.
5xdrobniczka jednodniówka
Także jakiś wybór jest