Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
lakier do paznokci - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Akwarystyka ogólnie (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Temat: lakier do paznokci (/showthread.php?tid=23105)



lakier do paznokci - trilia - 31.10.2010

głupia sprawa...
normalnie nie grzebię paluchami we żwirze, ale raz się zdarzyło. w trakcie odprysł mi lakier z paznokci. to niewielkie kawałki ale musiało być ich kilka. nie jestem w stanie tego znaleźć i wyjąć. a czerwony kolor przypomina trochę pokarm.
jakie to może wyrządzić szkody w akwarium? co jeśli zje to ryba?
w akwarium jest zbrojnik i krewetki, a i danio lubią po dnie się rozglądać...


RE: lakier do paznokci - gnysiu - 31.10.2010

Prawdopodobnie nic się nie stanie. Ryba nawet jeżeli będzie próbowała to zjeść, to wypluje. One też mają jakieś gusta smakowe ;o)


RE: lakier do paznokci - susel - 31.10.2010

Popieram przedmówcę...odchody też próbują ale ostatecznie wypluwają Smile


RE: lakier do paznokci - trilia - 31.10.2010

dzięki, uspokoiliście mnie Smile


RE: lakier do paznokci - apri cort - 31.10.2010

Spokojnie, aż tak głupie nie są, wyplują słabo namoczone płatki, a co dopiero supertwardy lakier Wink
A na przyszłość zmywamy pazury przed grzebaniem w akwa, tak? Wink Ja już nie pamiętam kiedy moje lakier widziały Wink


RE: lakier do paznokci - trilia - 02.11.2010

heh, na błędach się człowiek uczy... a to moje pierwsze akwarium. więcej tego nie zrobię Smile
prawdę mówiąc najbardziej martwiłam się o zbrojnika - skoro zajada drewno to lakier chyba też dałby radę. ale nie wygląda żeby mu coś dolegało, więc chyba przesadzam.