Prętnik karłowaty i jego zachowanie... - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Ryby w akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Temat: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... (
/showthread.php?tid=14060)
Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
lukaso2504 - 27.10.2009
W swojej 112litrówce mam 2x Samice prętnika karłowatego i jednego samca. Samiec jest jakiś taki spokojny, ma olewatorski stosunek do samic..

Mianowicie siedzi sobie w roślinach, koło korzenia... A dwie samice ganiają się nawzajem...

Czy to jest normalne
RE: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
apri cort - 27.10.2009
Podaj info, obsadę i parametry.
RE: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
_Maksymilian_ - 27.10.2009
Czasem zachowanie ryby zależy jaka ona sama jest np u ciebie prętnik jest leń , a u innych wariat to różnie jest jak samo z bojka mi czasem leniuchy ( jak mój ) , a czasem jak zabójcy jak z piły 5
RE: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
lukaso2504 - 27.10.2009
apri cort napisał(a):Podaj info, obsadę i parametry.
1x Zbrojnik Albinos
1x Zbrojnik niebieski
22 x Neon innesa
6 x otosek
6 x kirysek
3x Prętnik karłowaty
Red Cherry, ampularie..
Z parametrów mierzę tylko NO2 i jest ono na poziomie zerowym..
RE: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
_Maksymilian_ - 03.11.2009
Czyli tylko twój samiec to leniuch , a samice to ... sprinterki
RE: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
daciel6 - 03.11.2009
Samiec kiedy będzie miał ochotę na igraszki to
zbuduje gniazdo i samica złoży ikrę. Możliwe też, że taki charakterek. A jak chcesz żeby ci się jak maszyny rozmnażały to kup sobie gupiki.
RE: Prętnik karłowaty i jego zachowanie... -
ptaku2020 - 03.11.2009
Mój prętnik też był spokojny,nie zwracał uwagi na samicę.Nagle zrobił się czarny w kilku miejscach i zaczęło się wielkie budowanie gniazda i ganianie wszystkich samic.