RE: Moja obsada akwa. 25l. -
apri cort - 23.10.2008
To na pewno prętnik, kiedyś podawali nazwę trichogaster chuna. Prętnik trójbarwny.
Twoje rybki nie mają w miarę dobrych warunków. Mają kiepsie warunki. Kirysów za mało, danio w takim słoiczku to porażka.
Możesz zostawić bojka, neonów dobrać do 10-12szt, a kirysy wymienić na otoski, ze 4szt. Reszta do oddania.
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
Kejdi - 23.10.2008
Ryby do oddania, może zostać najwyżej 1 bojownik. Jak przywiązałaś się do ryb to kup im większe akwarium.
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
BETTAmaniak - 23.10.2008
gosiunia12 napisał(a):Wiem z góry mówię że mam przerybienie.
Ale nie ma szans na oddanie ich...
W akwa. 25l. filtr i grzałka (temperatura 25 stopni) mam
1x bojownik (samiec)
6x neonki
3 x danio pręgowane (2 samice i jeden samiec)
2 kiryski ( 1 samica i 1 samiec)
Oraz jedna taka rybka płaska, oddychająca labiryntowo długość 4cm. pomarańczowa z końcówkami błękitnymi.
Wszystkie te rybki mogą być z bojkiem
(co to za rybka??)
Czy moje rybki mają w miarę dobre warunki??
Pozdrawiam!
Cześć, niestety, musisz sprzedać: danio, wymień może na mikrorazborki "Galaxy", jeśli już je miałaś albo drobniczkę, kiryski odpadają, rybka stadna i do minimum 55 l, a i tak najwyżej 4 sztuki. Neonki-jak uważasz. Bojownik może od biedy zostać, ale nie będzie zadowolony, szkoda, bo to przepiękna rybka o wspaniałych zachowaniach, nie tylko w czasie tarła (wiem, bo mam 11, w tym 8 urodzonych u siebie

). Ta rybka to prawie na 100 % prętnik, być może miodowy, mylony czasem z trójbarwnym, w sklepach mieszają często nazwy polskie, w każdym razie to prętnik, Colisa Chuna-prętnik miodowy. Absolutnie nie nadaje się do 25 l

!
Minimum to 64 l, na parkę i kilka małych ryb stadnych, + coś na dno.
Kamil_eq napisał(a):moim zdaniem to prętnik trójbarwny (Colisa chuna) on tak mniejwiecej wyglada pomaranczowy z niebieskimi końcowkami zdjecie jest niewyraźne ale raczej niejest to prętnik karłowatyu
Różnie to bywa, w sklepach mieszają nazwy polskie, jak już mówiłam, a i odmian kolorystycznych przybywa mnóstwo

.
strojter napisał(a):Też sądzę iż jest to tróhbarwny.
apri cort napisał(a):To na pewno prętnik, kiedyś podawali nazwę trichogaster chuna. Prętnik trójbarwny.
Twoje rybki nie mają w miarę dobrych warunków. Mają kiepsie warunki. Kirysów za mało, danio w takim słoiczku to porażka.
Możesz zostawić bojka, neonów dobrać do 10-12szt, a kirysy wymienić na otoski, ze 4szt. Reszta do oddania.
Trichogaster Chuna-gurami miodowy, nazywany też prętnikiem miodowym, Colisa Chuna, w każdym razie ta sama rybka, ślicznotka

.
Kejdi napisał(a):Ryby do oddania, może zostać najwyżej 1 bojownik. Jak przywiązałaś się do ryb to kup im większe akwarium.
Zgadzam się z Kejdi, ja w ogóle albo kupiłabym większe akwarium, z 64 l, albo sprzedałabym wszystkie ryby i zrobiłabym krewetkarium lub karlikarium, poszperajcie na
www.google.pl. Szkoda trzymać rybki, jeśli nie mogą się rozmnażać, wcale nie muszą tego robić, ale potencjalnych partnerów powinny mieć

. Pozdrawiam!
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
Kejdi - 23.10.2008
Ja widziałam tą odmianę barwną pod nazwą 'Prętnik morelowy'
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
werka123 - 31.01.2009
Mam pytanie nigdzie nie znalazłam o tym forum więc myślę że ten temat jest najbardziej do tego odpowiedni jesli chce kupic gupiki a teraz jest zima i mróz jesli wyjde z zoologika to rybki mi zamarzną co mam zrobić?Ijeszcze jedno czy to prawda że ryby trzeba razem z tą foliówką w którą są zapakowane wkładać do papierowej torby żeby nie doznały jakiegoś szoku na widok szybko zmieniającego sie otoczenia?
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
-papla131- - 31.01.2009
mi się wydaje że to jest prętnik karłowaty odmiana "sun set"...
werka123 co do twojego pytania wystarczy że je wciśniesz pod kurtkę a ciepłota twego ciała je ogrzeje...
i tak trzeba je na conajmniej 10min wsadzić w worku,ale nie żeby nie doznały szoku na widok nowego otoczenia ale żeby nie dostały szoku termicznego...
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
Nowicjusz - 31.01.2009
a moze oddasz danio i kiryski chociaz?? reszcie nie bedzie zle
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
werka123 - 02.02.2009
Mam nadzieje że to moje ostatnie pytanie

.Czy ktoś z was zn jakieś rybki które jedzą glony a nie rosną olbżymie?Brdzo proszę o odpowiedż ponieważ szybki akwa mi się bardzo szybko zabrudzają
(a jeśli nie ma takich rybek to co mam zrobić z np. przerośniętą molinezją?)Z góry dziękuję za odpowiedź.
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
bromid - 09.07.2010
odświeżę staaaary temat tylko po to, by Was wyśmiać:
w innym poście zjechana została dziewczyna, która w 20l ma 3 neony, a tu koleś ma zupę rybną 3 razy gęstszą, ale tylko "trochę za małe akwarium".
Żałosne. Radzę zmienić forum.
RE: Moja obsada akwa. 25l. -
kolcubuch - 09.07.2010
(09.07.2010, 15:48)bromid napisał(a): Radzę zmienić forum.
To zmień sam, nikt za Tobą płakać nie będzie.

Chyba, że chcesz być wielkim obrońcą praw osób z akwariami 20l. Poza tym zachowujesz się jakbyś pierwszy raz na forum był, odkopujesz tematy z przed roku ponad.