akwarium 60 litrów - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Szybkie pytanie, Szybka odpowiedź (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Temat: akwarium 60 litrów (
/showthread.php?tid=39274)
RE: akwarium 60 litrów -
desperado64 - 02.02.2015
Ja bym zaczął od mieczyków, bo są odporniejsze, a kranówkę przed podmianą odstaw na 24 h, jeśli są w niej jakieś uzdatniacze z oczyszczalni lub choćby śladowe ilości chloru, to przez dobę odparują.
RE: akwarium 60 litrów -
Mmarcin - 02.02.2015
Mieczyk do 60l ???
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/mieczyk-hellera-mieczyki/
Ryby po min 2-3 tygodniach, żeby później nie było tematów typu "Rybki mi chorują pomocy"
http://www.akwaswiat.net/zakladanie-i-pielegnacja-zbiornika-kompedium-wiedzy-t-36438.html
RE: akwarium 60 litrów -
Tomaszek7777 - 09.02.2015
(03.02.2015, 09:40)stefan85 napisał(a): Przemyśl jeszcze obsadę. Neony lubią miękką wodę, mieczyki i gupiki twardą. Poza tym kwestia preferencji temperatury - od tego zależy czy ryby będą żyć czy zdychać.
A jak myślicie wytrzyma mi komoda 60 litrów ?
110 cm długości 98 cm wysokości i jest zrobiona z materiału o grubości 2,5 cm i 2 cm
Tu macie zdj :
RE: akwarium 60 litrów -
Kelvezu - 09.02.2015
Możesz to szybko sprawdzić, akwarium będzie ważyło jakieś 70-80 kilo. Nie wiem ile Ty ważysz ale wejdz na szafkę i postój chwilę, jak sie nie zawali to będzię ok

Ja tak sprawadziłem moją, miałem szczęście i wytrzymała
RE: akwarium 60 litrów -
Piczu14 - 09.02.2015
Komoda spokojnie wytrzyma. Ryby wpuszczaj najwcześniej po 2 tygodniach od zalania, im później, tym lepiej. Co do bakterii, to możesz im wrzucić z raz szczyptę pokarmu dla ryb, ale nie jest to konieczne, nie zaczną wymierać.