Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Chemia wody (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Temat: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS (/showthread.php?tid=28110)

1 2


RE: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - kolcubuch - 13.07.2011

Bez sensu, wyjdzie właściwie na to samo jeśli postawisz zwykłą wodę na 24h. Podobno z uzdatniaczem w ogóle nie trzeba odstawać wody.
I piszę się 'odstanie' a nie 'octanie'.


RE: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - Kejdi - 13.07.2011

(13.07.2011, 10:22)toomeka@wp.pl napisał(a):  Tak ma się, że metale ciężkie po odstawieniu osiadają na dnie i wlewając wodę do zbiornika należy uważać by nie zruszyć dennej warstwy czyli najlepiej odciągać wężykiem(nie z dna tylko z powierzchni) pozostawiając jakąś ilość wody na dnie. Resztę wylać.
Big Grin
Kurcze, gdyby na dnie miały osiadać jakieś gwoździe czy coś to mógłbyś mieć pewność, że nie wprowadzasz ich do akwarium a tak to szczerze wątpię Smile
Skoro jednak uspokaja to Twoje sumienie, to się nie wtrącam...
A co z chloraminą? Wąchasz czasem odstawioną wodę tuż przed wlaniem do akwarium?


RE: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - toomeka@wp.pl - 13.07.2011

(13.07.2011, 19:14)Kejdi napisał(a):  Skoro jednak uspokaja to Twoje sumienie, to się nie wtrącam...
A co z chloraminą? Wąchasz czasem odstawioną wodę tuż przed wlaniem do akwarium?

Jeśli chcesz być zgryźliwa to niestety nie ruszyło mnie to.
Nie mam pojęcia czy u mnie używają samego chloru czy chloraminy.
Dla Twojego uspokojenia, że nie jestem człowiekiem idealnym w akwarystyce-
używam uzdatniaczyTongue a tylko tak napisałem jak powinno być prawidłowoSmile


RE: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - Kejdi - 13.07.2011

(13.07.2011, 19:33)toomeka@wp.pl napisał(a):  Jeśli chcesz być zgryźliwa to niestety nie ruszyło mnie to.
I słusznie, bo nie chciałam być zgryźliwa.
(13.07.2011, 19:33)toomeka@wp.pl napisał(a):  Nie mam pojęcia czy u mnie używają samego chloru czy chloraminy.
Dla Twojego uspokojenia, że nie jestem człowiekiem idealnym w akwarystyce-
używam uzdatniaczyTongue
Ja też nie jestem i nie rozumiem tego o uzdatniaczach.
(13.07.2011, 19:33)toomeka@wp.pl napisał(a):  a tylko tak napisałem jak powinno być prawidłowoSmile
No to teraz już wszyscy będą wiedzieć, że prawidłowo jest odstawiać wodę na 24h a woda prosto z kranu nawet w małych ilościach rybom szkodzi Smile
Odstawianie na pewno nie jest błędem, ale naprawdę nie jest konieczne.


RE: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - mateusz15 - 16.07.2011

to w końcu jak mam robić


RE: CZY PRZEGOTOWANIE WODY MA SENS - tosic - 16.07.2011

wlej wode z kranu do baniaka i odczekaj 24h Smile nie gotuj szkoda gazu czy czego Ty tam używasz Smile pozdro