RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
victus - 19.03.2010
Martwicie się o rybki, a jak do takie wąskiego akwarium rękę włożyć

Nie wyobrażam sobie sadzenia roślin w takim akwarium gdzie moja pięść ma prawie 10cm
agrareoligada na pewno ma drobniejszą dłoń, jednak trzeba mieć też jakąś swobodę
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
HELL BOY - 19.03.2010
ja mam w tym 9l około 13-14cm i ledwo tam sadzę mech;p, tzn niektóre końcówki powpychałem w żwirek żeby mech trzymał się podłoża. 10cm cieżko trochę. A biorąc pod uwagę wymiary akwarium:
100x12x45 [cm] to już całkowita udręka, 45cm wysokości do tego ;o. Jak myślisz że podołasz zadaniu to bierz, ale z rybek to ciężko, ewentualnie będziesz musiała poszukać jakichś 2cm.
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
agrareoligada - 20.03.2010
Dlaczego ten mój parapet nie ma jakiś 20 cm.Już ja coś wymyślę z tym parapetem.Podreperuje się finansowo,ponarzekam mężykowi ,że strasznie wąski ten mój parapet w kuchni...(to tak dla ściemy),zamówię dwudziesto kilku centymetrowy blat na parapet niby dla unkcjonalności,estetyki i kolorystyki kuchni,a potem z przyczajki zorganizuję parapeciak.Muszę mieć to akwa
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
Crevan - 20.03.2010
no jeśli poszerzysz to coś z tego pewnie będzie.. ja ze swojej strony życze powodzenia i oczekuje jakichś zdjęć po założeniu
więc pozdrawiam i powodzenia
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
apri cort - 20.03.2010
No to się nazywa determinacja!! Bardzo jestem ciekawa, jak potem przekonasz ślubnego, że ten parapeciak wpływa pozytywnie na Twoją wydajność w kuchni...? hiehie! Możesz mu powiedzieć, że będziesz spędzać w kuchni mnóstwo czasu, obserwując ryby, no i dopiero się zaczną przysmaki!!
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
carman - 20.03.2010
sądzę że jeżeli chodzi ot en pomysł to szerokość to min 20 cm chodzi również o wygodną obsługę
HELL BOY napisał(a):Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
a jeżeli chodzi o twoje akwarium to raczej mały litraż powoduje brak równowagi w zbiorniku a w takim środowisku wygrywają glony i nie musi stać na słońcu są również glony które wolą cień