Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
parapeciak..dobry pomysł?? - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Obsady (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Temat: parapeciak..dobry pomysł?? (/showthread.php?tid=18484)

1 2


RE: parapeciak..dobry pomysł?? - victus - 19.03.2010

Martwicie się o rybki, a jak do takie wąskiego akwarium rękę włożyć Big Grin Nie wyobrażam sobie sadzenia roślin w takim akwarium gdzie moja pięść ma prawie 10cm Tongue agrareoligada na pewno ma drobniejszą dłoń, jednak trzeba mieć też jakąś swobodę Wink


RE: parapeciak..dobry pomysł?? - HELL BOY - 19.03.2010

ja mam w tym 9l około 13-14cm i ledwo tam sadzę mech;p, tzn niektóre końcówki powpychałem w żwirek żeby mech trzymał się podłoża. 10cm cieżko trochę. A biorąc pod uwagę wymiary akwarium:
100x12x45 [cm] to już całkowita udręka, 45cm wysokości do tego ;o. Jak myślisz że podołasz zadaniu to bierz, ale z rybek to ciężko, ewentualnie będziesz musiała poszukać jakichś 2cm.


RE: parapeciak..dobry pomysł?? - agrareoligada - 20.03.2010

Dlaczego ten mój parapet nie ma jakiś 20 cm.Już ja coś wymyślę z tym parapetem.Podreperuje się finansowo,ponarzekam mężykowi ,że strasznie wąski ten mój parapet w kuchni...(to tak dla ściemy),zamówię dwudziesto kilku centymetrowy blat na parapet niby dla unkcjonalności,estetyki i kolorystyki kuchni,a potem z przyczajki zorganizuję parapeciak.Muszę mieć to akwa


RE: parapeciak..dobry pomysł?? - Crevan - 20.03.2010

no jeśli poszerzysz to coś z tego pewnie będzie.. ja ze swojej strony życze powodzenia i oczekuje jakichś zdjęć po założeniuBig Grin
więc pozdrawiam i powodzeniaBig Grin


RE: parapeciak..dobry pomysł?? - apri cort - 20.03.2010

No to się nazywa determinacja!! Bardzo jestem ciekawa, jak potem przekonasz ślubnego, że ten parapeciak wpływa pozytywnie na Twoją wydajność w kuchni...? hiehie! Możesz mu powiedzieć, że będziesz spędzać w kuchni mnóstwo czasu, obserwując ryby, no i dopiero się zaczną przysmaki!! Wink


RE: parapeciak..dobry pomysł?? - carman - 20.03.2010

sądzę że jeżeli chodzi ot en pomysł to szerokość to min 20 cm chodzi również o wygodną obsługę
HELL BOY napisał(a):Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.

a jeżeli chodzi o twoje akwarium to raczej mały litraż powoduje brak równowagi w zbiorniku a w takim środowisku wygrywają glony i nie musi stać na słońcu są również glony które wolą cień