Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Karmienie rybek groszkiem - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Karmienie ryb (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Temat: Karmienie rybek groszkiem (/showthread.php?tid=25811)

1 2 3 4 5


Karmienie rybek groszkiem - davvid - 23.02.2011

Witam.

Szukałem, ale nie znalazłem tego tematu. Mam tylko nadzieje, że dobrze szukałem Tongue

Wiec tak jak już napisałem w temacie. Przeczytałem, że można podawać ryba groszek, I zastanawia mnie czy ktoś to testował? Jakie były tego skutki? Również zastanawia mnie czy może być to groszek z puszki?

I jakie były tego skutki, jadły to ryby? Czy niekoniecznie?

Pozdrawiam.


RE: Karmienie rybek groszkiem - susel - 23.02.2011

Zależy jakie ryby... pyszczaki kochają mixy z groszkiem i krewetkami Wink


RE: Karmienie rybek groszkiem - davvid - 23.02.2011

(23.02.2011, 23:18)susel napisał(a):  Zależy jakie ryby... pyszczaki kochają mixy z groszkiem i krewetkami Wink

eeh na razie to w akwa mam gupiki, kiryski i zbrojnika niebieskiego. Będą jadły?


RE: Karmienie rybek groszkiem - maluch114 - 24.02.2011

Groszk nie może byc z puszki !!!!Musi to być groszek mrożony ,najlepiej jak zrobisz go dodajac do niego kewtki koktajlowe ,serce indycze.Proporcje są zależne,od rybek (czy to sa rybki roślinożerne czy mięsożerne) Dobierasz proporcje .


RE: Karmienie rybek groszkiem - top2107 - 24.02.2011

(24.02.2011, 08:49)maluch114 napisał(a):  Groszk nie może byc z puszki !!!!Musi to być groszek mrożony ,najlepiej jak zrobisz go dodajac do niego kewtki koktajlowe ,serce indycze.Proporcje są zależne,od rybek (czy to sa rybki roślinożerne czy mięsożerne) Dobierasz proporcje .

Dlaczego groszek nie może być z puszki ?


RE: Karmienie rybek groszkiem - maluch114 - 24.02.2011

Groszek z puszki jest konserwowy- pasteryzowany i poddany obróbce chemicznej ,jest w zalewie i nie jest groszkiem surowym .Mrożony groszek jest naturalny,a tylko naturalny podaje się rybkom. Konserwowy może im szkodzic ,poza tym jak go przemielisz przez maszynke będzie PAPKA.Mrożony rozdrobni sie na kawałeczki i jest przysmakiem wielu gatunków rybek (począwszy od paletek WinkMarchweki z puszki rownież sie nie podaje tylko surową. Krewtki tez sa surowe nie umyte z panierki Smiletylko surowe i mrożone ,srece indycze,wołowe tez surowe ,czosnek rownież nie przetworzony . NATURA i masz zdrowe rybki WinkSmile


RE: Karmienie rybek groszkiem - AquaNanoFauna - 28.02.2011

W przypadku dużych pielęgnic takich jak Uaru, ziemiojady, dorosłe tropheusy i glonojady można stosować groszek mrożony. Przed podaniem można go sparzyć żeby zmiękczyć łuskę. Nie jest szczególnie chętnie zjadany, brudzi wodę zwłaszcza po rozkruszeniu przez ryby. Sztuczne pokarmy w tym przypadku są zdecydowanie lepsze. Groszek bardziej nadaje się do karmienia krewetek i niektórych krabów.


RE: Karmienie rybek groszkiem - maluch114 - 28.02.2011

Stosuję z powodzeniem; mix groszku mrożonego,czosnku ,krewetki koltajlowej oraz serc indyczych .Wszystkie te produkty mielę przez maszynke do mielenia mięsa . Rybki się zajadają tak przygotowanym mixem ,są to pielegnice ,bocje i kiryśniki .


RE: Karmienie rybek groszkiem - pimpek98 - 28.02.2011

a gdzie można nabyć te krewetki


RE: Karmienie rybek groszkiem - maluch114 - 28.02.2011

Krewetki koktajlowe (bez panierki oczywiście ) możesz dostać na dziale mrożonek w wiekszych sklepach .Ja zaopatruje sie w Bomi albo w Tomi , są to takie sieci sklepów . Myśle ,że w każdym markecie również bez problemu bedziesz mógł je kupić .