Odpowiedz  Napisz temat 
Zwinnik Blehera - Hemigrammus Bleheri
Autor Wiadomość
Kondziu360
Weteran
*****


Postów: 1,083
Grupa: Akwaryści
Dołączył: 15.06.2010
Status: Offline
Płeć: Mężczyzna
Post: #1
Zwinnik Blehera - Hemigrammus Bleheri

Hemigrammus Bleheri - Zwinnik Blehera

Rodzina - Kąsaczowate

Pochodzenie - Ameryka Południowa

Długość - Zarówno samce jak i samice dorastają do 5cm.

Dymorfizm płciowy - Samiczki są nieco grubsze od samców.

Temperatura -22-28'C

Charakterystyka i zachowanie - Ryba ciesząca się dużym powodzeniem wśród amatorów akwariów typowo roślinnych. Widok stada wyłaniającego się z gąszczu roślin robi wrażenie. Gatunek często mylony z Czerwonogłówką oraz Zwinnikiem Czerwonoustym. Często w sklepie zauważam wymieszane gatunki, wpuszczone pod jedną nazwą.
Ryby te bywają zadziorne. Podczas tarła moich Skalarów, nie raz próbowały podgryzać ikrę. Atakują wtedy całym stadem, są jednak płochliwe. Mój samiec Skalara Żaglowca, nie miał problemów z odpędzeniem najeźdźców...
Zwinnikom zdarza się też ''szturchnąć'' krewetki. Wrzucenie do zbiornika tabletki dla skorupiaków wywołuję wielką wrzawę Smile Zwinniki przybywają do tabletki pierwsze, krewetki mają natomiast nie mały problem z odpędzeniem intruzów. 'Czerwonogłowi' wówczas, zbierają się w gromadę i starają się odeprzeć atak, co często im się udaje. W pojedyńczych grupach są łatwo przeganiane...Warunki hodowlane - Zbiorniki porośnięte roślinami, ze sporą ilością miejsca do pływania. Długość zbiornika co najmniej 60cm. Zwinnik Blehera to ryba stadna, trzymamy je w grupie nie mniejszej niż 6-7 sztuk. W większych grupach stają się odważniejsze, pływają po całym zbiorniku.

Odżywianie - Urozmaicony pokarm suchy, mrożonki, żywe larwy. Moje stado chętnie podskubuje też pokarm dla raków i krewetek, a od czasu do czasu nawet sparzonego banana. Mają problemy z połykaniem większych płatków, dlatego pokarm przed podaniem należy pokruszyć.
Rozmnażanie - Ryba wedlug mnie, trudna do rozmnożenia. Wymaga zbiornika jednogatunkowego, ikra jest rozrzucana po całym dnie akwarium. Wylęg następuje po 72-96h. Akwarium podczas tarła należy lekko zaciemnić, temperatura podniesiona do 32'C.


30l - Forgotten Island
220l -Typowe Black Water
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2011 20:46 przez Kondziu360.)
29.01.2011 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 

Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych
 
  • 4 Głosów - 4 Średnio

Skocz do:
Witajcie