• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pyszczaki dla początkującego
#31

koleżcy!
mam pytanko... moje pyszczki ci panowie caly czas siedza pod galezia... co im moze byc?
#32

Zły wystrój akwa , złe parametry.

Poczytaj , popatrz jak wygląda aranż akwa dla pysiów.
Nigdy nie dajemy gałęzi czy korzeni bo obniżają pH wody lub zmiękczają ją .

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#33

Nie trzymajcie zadnych pyszczaków w 112l, chyba ze muszlowce. Wszędzie piszą, że moze byc w takim akwa np. harem Pseudotropheus saulosi.
Sam sie na to skusiłem, najpierw fakt zrobiłem błąd, bo kupiłem jedna samice wieksza od samca i samiec był atakowany, zamieniłem samice, i teraz mam 1 samca i 3 samice, które sa od niego o 2 cm mniejsze no i co? problem nie znikł samice nadal go atakują,płetwy pogryzione, wogle nie wypływa z za skały, kiedy daje im pokarm to samice biją samca i nie dają mu nawet zjeśc, heh tarła to sie nie doczekam nigdy.

Niby wszędzie piszą, ze Pseudotropheus saulosi sa najmniejsze i nadaja sie do tego 112l, ale one wcale nie sa małe, moim zdaniem MINIMUM dla takiego haremu jest 200l. I mówie to z własnego doswiadczenia, bo literatura i stronki www o tych rybach niestety mówia nieprawdę Sad

Chyba, ze sie myle i niedoczytałem wszystkiego i taka agresja w tym gatunku co do samca jest normalna.
#34

Przeglądam sobie tak forum, bo mam zamiar za jakiś czas zmienić swoje ogólne akwarium i kupić pyszczaki. Tylko nurtuje mnie jedno pytanie, tzn znalazłem gdzieś iż u pyszczaków ważne jest w wodzie ph, NO2 i NO3 a jak doprowadzić do prawidłowych tych wskaźników jeżeli wlałem wode z kranu i odstała jakiś czas ? czy są jakieś środki które wyrównują te poziomy czy na jakiej zasadzie to działa ? już kiedys przymierzałem się do mieżenia ph itp ale zrezygnowałem bo naczytałem się sporo o tym i powiem szczeże że przestraszyło mnie to troche, trudne jest utrzymanie odpowiednich warunków chemicznych wody w akwarium ? Mam akwarium 220 l więc myślę że nie jest źle.
#35

Do podnoszenia pH soda oczyszczona,sól i grys koralowy...do filtracji biologicznej najlepiej filtr kubełkowy (do twojego litrażu FLUVAL 305 + mechaniczny) a do niego grys koralowy i ceramika....sprawa pH i azotynów załatwiona... + oczywiście odpowiednia pielęgnacja zbiornika Wink

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water


#36

Aha czyli musiał bym sobie kupić podłoże bo narazie posiadam grys bazaltowy ( a nie dało by się na moim dotychczasowym grysie ? ) , a nie przeszło by na filtrze wewnętrznym ?
#37

(30.08.2010, 17:44)spriterank napisał(a):  Aha czyli musiał bym sobie kupić podłoże bo narazie posiadam grys bazaltowy ( a nie dało by się na moim dotychczasowym grysie ? ) , a nie przeszło by na filtrze wewnętrznym ?



grys do kubełka jako wkład filtracyjny, a nie jako podłoże Smile chociaż niektórzy stosują grys koralowy również jako podłoże w akwarium :]

Więc odpowiedź jest prosta

chcesz zmienić to zmień a jak nie to zostaw bazalt, chociaż moim zdaniem najlepszy jest piasek kwarcowy albo znad morza :]
#38

Malawi potrzebuje sporej nadfiltracji.
http://www.malawi.org.pl/?view1=filtracja
Zależy ile ryb będzie w tym 220l ale moim zdaniem kubełek i wewnętrzny jako mechaniczny.
#39

Nie ukrywam że na ten interes chciał bym przeznaczyć jak najmniej kasy. obecnie posiadam taki zestaw:

Filtr wewnętrzny, grzałka, grys bazaltowy biały, łupki alby porobić im liczne kryjówki, dwa anubiasy, do akwarium jest doprowadzone natlenianie.

Czy to wystarczy aby zagospodarować wnętrze akwarium z pyszczakami ? i czego ewentualnie brakuje mi ?
#40

Podaj model filtra.
Jakie i ile ryb zamierzasz wpuścić?


Skocz do: