• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pyszczaki dla początkującego
#21

W zależności od agresywności i wielkości gatunku. 112l to tak zwane absolutne minimum (nie polecam). Moim zdaniem 240l dla 2 lub góra 3 gatunków mbuny, albo aulonki (tylko te mniejsze). jeśli idzie o drapieżniki to akwarium o długości nie mniejszej niż 180 - 200cm. Dobierając gatunki patrz na preferencje żywieniowe. Wink

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#22

Witam!
Mam pytanie . Czy są może jakieś pyszczaki które rosną do 6-7cm ???
#23

jedne z najmniejszych...
http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubo...ulosi.html

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#24

namniejsze sa P. demasoni ale to nie dla ciebie, rowniez melanochromis dialeptos rosnie do okolo 8cm nie chodzi o to jakie dorastaja tylko o ich agresje tak wiec do 112l wejdzie ci najlagodniejszy saulosi i tylko on!

1x4 M.msobo magunga 2x5 P.demasoni 1x4L.sp hongi SRT
Moje szklo
Sprzedam mlode hongi SRT http://allegro.pl/show_item.php?item=1447369787
#25

Zazwyczaj na forum są "starcia" początkujących z zaawansowanymi. Przykładowo Jokeru i bumboo mają sporą wiedzę na ten temat i patrzą na zagadnienie z perspektywy wygody ryb co jest jakby nie patrzeć najważniejszym elementem akwarium. Bumboo nie mam ojca dyrektora, a Ty bufona, będziesz wiedział o co chodzi, pozdrawiam. Oprócz baniaczka 375l trzymałem w 112l Saulosi 1+3 i tarło momentami przypominało wielkie szukanie schronienia, dodatkowo jedna mniejsza samiczka została "zdeptana" przez pozostałe samiczki, nie wspominając o trzepiącym się samcu. Obecnie w 112l trzymam ok 70 malutkich nawet nie cm Saulosi i Demasoni, ale jeszcze chwilka i znajdą nowego właściciela. Rybka zawsze znajdzie sobie miejsce na harce tak samo jak ludzie Smile, wiadomo, że w 112l "pięknie" będzie wyglądała para żaglowców po 15 cm Smile, ale pomyślmy czy lepiej rodzinie mieszkać w M4 czy M2. Pyszczak to nie jest może zbyt trudna rybka, ale jeżeli chcemy podpatrywać zachowanie i dać jej to co najbardziej potrzebuje, zacznijmy od dużej ilości miejsca. Kiedyś też dla mnie było to dziwne i jakoś nie wierzyłem. Śmiałem się nawet do siebie mówiąc "Co za goście", "Baseny dla małej rybki". Wszystko wychodzi kilka miesięcy później, a dokładnie kilka centymetrów później. Więc Twoja decyzja, albo zaczniesz od innych rybek, albo sam zrozumiesz "testując" na tym baniaczku. Pamiętaj, że te rybki nie wyginą do jutra więc mogą poczekać. Pozdrawiam.
#26

Witam!
przejzalem Wasze forum i uznalem ze moglibyscie mi pomocWink
wczoraj zakupilem sobie 2 samce i 3 samiczki pyszczakó Saulosa.
chcialem sie dowiedziec o wszystkim co musze zrobic aby moje pociechy dlugo pozyly...
moje akwarium ma 60l
podobno maja byc kamienie..
zwirek jest gruby
mam tez 2 roslinki jedna zywa druga sztuczna
prosze doradzcie co nalezy zrobic
pozdrawaimWink
#27

kryszka19942 napisał(a):Witam!
przejzalem Wasze forum i uznalem ze moglibyscie mi pomocWink
wczoraj zakupilem sobie 2 samce i 3 samiczki pyszczakó Saulosa.
chcialem sie dowiedziec o wszystkim co musze zrobic aby moje pociechy dlugo pozyly...
moje akwarium ma 60l
podobno maja byc kamienie..
zwirek jest gruby
mam tez 2 roslinki jedna zywa druga sztuczna
prosze doradzcie co nalezy zrobic
pozdrawaimWink

Nie chcę Cię zniechęcać, ale pomimo tego, że saulosi można trzymać w małym akwarium - najmniejszy litraż zalecany jest dwa razy większy od Twojego.
Podłoże to piach, dekoracja skały, głazy, kamienie. Co do roślin - możesz sobie odpuścić - jeśli się upierasz, to tylko żywe z (valisnerii, anubiasa, cryptocorine - co Ci podejdzie)
Poważnie - jeśli nie masz co najmniej 120l - odpuść pyszczaki...

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#28

noo dzieki za rade ale raczej nie zamierzam zmianic akwy, a ryb tez przeciez nie wywale...
wiem ze moze nie maja za dobrze ale chce aby pozyly
wiec moze powiedz jesli mozesz co jescze potrzeba
nie wiem czym zywic,,,
jakies parametry wody
wszystko co powinienem wiedziecWink
#29

Pyski z rodziny mbuna żyją w haremach. Saulosi przynajmniej 1m+3f w 112l. Moja rada - ryby oddaj lub zamień, bo nawet jeśli teraz żyją i wszystko wygląda ok (są młode) - to już niedługo gdy podrosną, wzrośnie agresja i samiec obejmując terytorium - zabije wszystkie inne ryby ;(
Poza tym w takim akwarium nigdy nie utrzymasz wymaganych warunków w postaci odpowiedniej ilości kryjówek czy równowagi biologicznej. Malawi to specyficzne, mądre i wymagające ryby. Wymagają wysokiego ph (co najmniej 7,5) i bardzo niskiego NO2 iNO3. Nie spełniając tych warunków - ryby będą agresywne, płochliwe a w końcu w niedługim czasie padną.
Zajrzyj na moje akwarium i podejmij decyzję.
Pozdrawiam.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#30

ok dziekiWink


Skocz do: