• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwa dla muszlowców 60l Zrobione :DDDDDDDDDDDD.
#21

Neolamprologus similis są bardzo podobne do Neolamprologus multifasciatus jedynie różnią się kolorami a pod względem zachowania są bardzo podobne
proponowałbym 1+2 gdyż między samcami mogłoby dochodzić do walk więc lepiej nie ryzykować można oczywiście trzymać jednego samca z większą ilością samic lecz wybór należy do ciebie

Cactus79
poszukaj na internecie jaki gatunek chcesz trzymać i wtedy postaramy się pomóc w jakiej ilości i czy w ogóle możesz trzymać ten dany gatunek
#22

znalazłem pewien bardzo ciekawy artykuł o tym gatunku : http://www.kfa.dysk.one.pl/articles.php?id=82 i co myślisz że wejdą 2-3 parki? Przeczytaj jest bardzo interesujący

Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
#23

no wiesz można z pewnością trzymać w tym akwa 2 pary ale ja bym proponował jednak kilka samiczek więcej
jeśli chcesz koniecznie dwa samce to proponuje 2+4 lub 2+6
najlepiej to kupić od jakiegoś hodowcy albo harem albo kilkanaście młodych z których później dobiorą się pary

P.S.
muszlowce to naprawdę ciekawe ryby

Tanganika[1+2 XX młodych neolamprologus multifasciatus]
Pozdrawiam
#24

prof.Animal przyznam że bardzo ciekawy artykuł przeczytałęm sobie go i wiem wiecej.
Mówcie dalej rady jak przekonać rodziców żeby pozwolili mi oddac rybki.
Apri cort może po prostu ty weźmiesz (rodzice sie o tym nie dowiedzą) jako wymiane moje rybki za twoje rybki kamyki i roślinki.
Chyba że nie masz gdzie je upchnać.
Mam własnie taki problem jeśli się nie pozbęde tych ryb to narazie nie moge myśleć o muszlowcach ;/
#25

możesz przecież powiedzieć rodzicom że sprzedajesz ryby a zaniesiesz je do sklepu chyba że rodzice mają dać ci kasę na muszlowce to wtedy pojawia się problem [/align]

Tanganika[1+2 XX młodych neolamprologus multifasciatus]
Pozdrawiam
#26

Matti92 napisał(a):no wiesz można z pewnością trzymać w tym akwa 2 pary ale ja bym proponował jednak kilka samiczek więcej
jeśli chcesz koniecznie dwa samce to proponuje 2+4 lub 2+6
najlepiej to kupić od jakiegoś hodowcy albo harem albo kilkanaście młodych z których później dobiorą się pary

P.S.
muszlowce to naprawdę ciekawe ryby

Tak, tylko nie chciałbym tam mieć więcej niż 1 samicę na samca, przecież tam pisze(a może nie tam ale czytałem) że samice mogą się wtedy bić o samca. Chciałbym 2 parki i zobaczymy jak to się rozwinie.Tongue Powiem Wam szczerze że w moich okolicach jest kompletna zoologiczno-akwarystyczna czarna dziura. Nie wiem czy w ogóle dostane te muszlowce, bo nie chciałbym ich sprowadzać z drugiego końca polski, chociaż jak nie będę miał innego wyjścia...

Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
#27

Mogę tak zarobić że ''niby sprzedam'' ale jak się zapytają o pieniądze które dostałem za ryby to co ?? :/
A muszlowce będę miał na razie jedną parę od Apri cort
#28

prof.Animal
jeśli tak czytałeś że samice mogą walczyć o samce to lepiej będzie jeśli kupisz 2 pary
P.S.
u mnie też jest czarna dziura z zoologii lecz w końcu z jednym kolesiem się dogadałem z forum i są nawet mi za małą dopłatą dowiózł

Tanganika[1+2 XX młodych neolamprologus multifasciatus]
Pozdrawiam
#29

Obym i ja miał takie szczęścieTongue Hmm a co myślisz lepsze będą muszle winniczka czy morskie?

Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
#30

jeśli ktoś chce poszukać informacji na temat jakichś gatunków muszlowców to tutaj można znaleźć opisy http://tooold.superhost.pl/opisy.html

ja myślę że lepiej winniczka ponieważ mam u siebie i dobrze im w nich lecz z pewnością nie pogardzą i morskimiWink

prof.Animal
znam forum o muszlowcach na którym z pewnością pan coś dla siebie znajdzie lecz są tam osoby z całej polski więc różnie może być z transportem oto link
http://tooold.superhost.pl/forum/viewforum.php?f=15

Tanganika[1+2 XX młodych neolamprologus multifasciatus]
Pozdrawiam


Skocz do: