• 3 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z wysokim NO3 - Tutaj zadajemy pytania

Marko napisał(a):Podmiany wody co drugi dzień aż do skutku.Toxivec firmy Sera dobrze zbija NO2, możesz dodać też bakterie-Nitrivec firmy Sera.

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Ile procent wody podmieniać?
Czy jeśli dodałam już te tabletke na start akwarium (niestety nie znam firmy) to mam jeszcze jakieś bakterie dodawać?

Cytat:Ile procent wody podmieniać?
30% w tej sytuacji jest dobre.
Cytat:Czy jeśli dodałam już te tabletke na start akwarium (niestety nie znam firmy) to mam jeszcze jakieś bakterie dodawać?
Nie wiem jaka tabletka ale pewnie był to Baktozyt a to jest tylko pożywka dla bakterii więc Nitrivec można dać.

Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie. Co z karmieniem rybki? Ograniczyć? Zrobić jednodniową głodówkę?

Proponuję ograniczyć do minimum aż azotyny spadną.Jednodniowa głodówka np. raz w tygodniu jest bardzo wskazana(nawet kiedy jest wszystko OK).
Jeszcze jedno,dodawaj Nitrivec w te dni kiedy nie będziesz podmieniać wody.

A jesteście pewni że te testy są wiarygodne ?

Młode ampularie do oddania !!!

andrzejkowa napisał(a):A jesteście pewni że te testy są wiarygodne ?
Skoro Anne pisze:"zawsze pokazywały zero" to myślę,że wiarygodne.Co innego gdyby był to pierwszy pomiar i taki wynik.

Testy powtarzałam kilka razy, w innym akwarium wyniki są inne, więc te testy się nie mylą.

A jakich testów używasz?

JBL EasyTest 5 in 1

Czy bardzo źle zrobiłam z tą tabletką, skoro to jednak pożywka to chyba bardzo źle...

Anne napisał(a):Czy bardzo źle zrobiłam z tą tabletką,
Dlaczego źle? Ta tabletka nic nie zaszkodziła tylko tyle,że nie pomogłaSmile

Skocz do: