29.03.2009, 09:56
Witam serdecznie na samym początku chciałbym pozdrowić wszystkich obecnych?) jestem nowy na tym forum i chciałbym zaczerpnąć trochę pomocy i porad od specjalistów.
Mam parę pytań po pierwsze:
- mam zbiornik 240L obecnie posiadam tam nie wiele ryb chciałbym powiększyć daną obsadę, ale tez nie chce przedobrzyć chce żeby im się fajnie i miło u mnie żyło a nie cisnęły się jak śledzie w beczce?
Moja obsada to:
- 1 paletka (chce dokupić jeszcze 3)
- 8 molinezji (3 samce 5 samiczek)
- 5 neonków (chce dokupić 10 czarnych + 10 niebieskich + 10złotych)
- 3 gupiki pawie oko ( myślałem nad 10 szt. 5 samczyków i 5 samiczek)
Rybek miałem więcej niech nikt nie myśli ze kupuje po jednej sztuce? ale miałem chorubstwo jakieś i nie dawno dopiero wszystko wróciło do normy.
Myslełem jeszcze nad daniem tu pielęgnic papuzich, ale obawiam się, że może być tu dla nich za mało miejsca i słyszałem, co do tych rybek zróżnicowane zdanie jedni twierdza ze to bardzo agresywne rybki inni ze akurat ta odmiana jest spokojna wiec nie wiem czy je dorzucić a podobają mnie się jak cała reszta w tym akwarium.
Gorąco proszę i z góry dziękuje za komentarze, co do ilości i do zmiany ewentualnie obsady
PS. Nie chce zaczynać nowego postu w innym dziale, ale może mi ktoś doradzić, co jest najlepszym sposobem na zwalczenie ślimaków
Mam parę pytań po pierwsze:
- mam zbiornik 240L obecnie posiadam tam nie wiele ryb chciałbym powiększyć daną obsadę, ale tez nie chce przedobrzyć chce żeby im się fajnie i miło u mnie żyło a nie cisnęły się jak śledzie w beczce?
Moja obsada to:
- 1 paletka (chce dokupić jeszcze 3)
- 8 molinezji (3 samce 5 samiczek)
- 5 neonków (chce dokupić 10 czarnych + 10 niebieskich + 10złotych)
- 3 gupiki pawie oko ( myślałem nad 10 szt. 5 samczyków i 5 samiczek)
Rybek miałem więcej niech nikt nie myśli ze kupuje po jednej sztuce? ale miałem chorubstwo jakieś i nie dawno dopiero wszystko wróciło do normy.
Myslełem jeszcze nad daniem tu pielęgnic papuzich, ale obawiam się, że może być tu dla nich za mało miejsca i słyszałem, co do tych rybek zróżnicowane zdanie jedni twierdza ze to bardzo agresywne rybki inni ze akurat ta odmiana jest spokojna wiec nie wiem czy je dorzucić a podobają mnie się jak cała reszta w tym akwarium.
Gorąco proszę i z góry dziękuje za komentarze, co do ilości i do zmiany ewentualnie obsady
PS. Nie chce zaczynać nowego postu w innym dziale, ale może mi ktoś doradzić, co jest najlepszym sposobem na zwalczenie ślimaków
