Postów: 70
13
Dołączył: 28.03.2009
Witam serdecznie
Jako laik chcialbym poprosic o pomoc w doborze obsady w akwarium 200l, podloze zwirek bardzo drobny z ok 5% wiekszych kamykow, narazie brak roslin - rowniez prosze o wsparcie, wewnatrz dosc spory korzen ozdobny. Jestem nastawiony bardziej na wieksze "sztuki".
Pozdrawiam Marcin
Rybka lubi pływać ...
Postów: 680
10
Dołączył: 07.02.2009
Tak tylko zdecyduj się na jakiś biotop wtedy pomożemy
Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Proponuję czarne wody:
Na powierzchnię pistia, bez innych roślin
Obsada:
1. Kilka skalarów 4-6szt, na dno stado kirysków, 2-3 zbrojniki, jako uzupełnienie stado miedzików lub prystelek ok. 20szt.
LUB:
2. Para pielęgnic niebieskołuskich i jakiś duży zbrojnik, np. liposarcus
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
Postów: 680
10
Dołączył: 07.02.2009
Ja proponuję zrobić akwarium pod pielęgniczki ramireza myślę że byłoby ciekawie co?
Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
Postów: 78
11
Dołączył: 13.10.2008
Proponuje
para pielęgnic Thorichthys ellioti są naprawdę ładne a z czasem na pewno dochowasz się młodych
oraz na dno parę zbrojników niebieskich
Postów: 70
13
Dołączył: 28.03.2009
Bardzo dziekuję za pomysły. Mam już punkt zaczepienia, i dluuugi wieczor na wybór.
btw bardzo podoba mi się pomysł pielęgniczek ramireza tylko jakie roslinki dla nich ? i glownie 2 pkt kolegi apri cort ! swietne! wlasnie o czyms takim myslalem, nie za duzo ale z ladnym efektem - dzieki
Rybka lubi pływać ...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2009, 23:19 {2} przez
Cactus79.)
Postów: 680
10
Dołączył: 07.02.2009
można wiedzieć co jest tym punktem?
Piszę poprawnie po polsku.
Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
Pozdrawiam!
Krystian
Postów: 70
13
Dołączył: 28.03.2009
prof.Animal napisał(a):można wiedzieć co jest tym punktem?
Oczywiscie

widzę kolega tu za język mnie trzyma. Chcialbym uzyskac ladny efekt wizualny na dosc ograniczonej powierzchni. POmysl, ktory podpoiwedzial mi Apri Cort w pkt 2 jest wlasnie tym punktem, chcialbym miec 1 lub 2 gromadki ryb, ktre maja bardzo ladny wyglad tzw eye catch i dodatkow(y)e pare ktore zgrywaja sie z tlem a sa tez ozdobnikiem. Pewnie napiszesz,ze jestem snobem bez pojecia o rybach i moze masz rację ale jeżeli coś zaczynam to wkładam w to dużo poświecenia, czytam do upadlego aby sie dowiedziec jak najwiecej, pytam ile wlezie i jak nie mam odpowiedniej wiedzy to sie za to nie chwtyam. Dla zrozumialosci, napuscilem tylko wode, wlaczylem filtr, grzalke, dodalem chemii do wody i czekam az ktos dobrze, fachowo mi odpowie na moje pytania zanim kupie pierwsza rybke. Pozdrawiam
Rybka lubi pływać ...
Postów: 177
17
Dołączył: 20.03.2009
Proponuje Skalary + gurami (jest kilka rodzajow) i do tego jakas lawice malych kasaczowcow ,tak z 20-30 szt. Do tego kryptokoryne ,jedyna roslina jakiej mi skalary i gurami nie zjadaly ;D
Powodzenia
Na dno mozesz dac np. kilkanascie kiryskow i kilka zbrojnikow niebieskich.
_________________________________________________________________
http://www.akwaswiat.net/sklep-zoologicz...39027.html
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Rutek no zmiłuj się, jak czasemi coś walniesz, to się płakać chce normalnie... Albo skalary, albo gurami, poza tym skalary z pewnością nękałyby gurami.
co do pielęgnic niebiskołuskich, to oddałAM Ci Cactus swój pomysł

Poczytałam o tych rybach, koledzy naopowiadali, że mają bardzo ciekawe zwyczaje rozrodcze i w zbiorniku dużo się dziej podczas tarła. Jeśłi dodasz do tego 30cm glonojada, który wieczorem będzie zasuwał po zbiorniku jak łódź podwodna, to będzie naprawdę super! Tylko poczytaj sobie najpierw, bo takie większe pielęgnice to nie gupiki, trzeba trochę o nich wiedzieć. A ciekawe pomysły urządzania akwa dla dużych pielęgnic znajdziesz w galerii
www.pawiookie.pl
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com