Postów: 2
1
Dołączył: 27.03.2009
Witam serdecznie doświadczonych kolegów akwarystów mam problem następujący obecnie posiadam akwa 200l a w nim 4 kiryski
spiżowe 4 kiryski mozaikowe czy jak im tam

8 żałobniczek jedna niestety bo jej mąż umarł ramirezke

6 neonków i rybke którą sprzedano mi pod nazwą "glonojad"

najprawdopodobniej z.niebieski no i ze 30 ampularii aha jeszcze 4 krewetki filt. i 2 te małe białe ale ponieważ ostatnio czesto leżałam w szpitalu z brzuchem

miesiąc temu urodziłam synka no i z akwarium z kórego byłam kiedyś dumna został obraz nędzy i rozpaczy

chce zrobić kapitalny remont wywalić wszystko i urzadzić od nowa bo jedne roślinki pogniły a z reszty utworzyła sie podwodna dżungla rybki na ten czas przenoszę do 63 l akw. i tu moje pytanie czy ta obsada mogła by zostać w tak małym akwarium bym w 2oo mogła założyc cos innego?
Nazwa tematu została poprawiona - Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2009, 14:53 {2} przez
Olek.)
Postów: 1,587
131
Dołączył: 17.02.2009
Te wszystkie rybki co wymieniłaś w akwa 63l długo nie pożyją,lepiej niech zostaną w 200l.
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Przede wszystkim gratuluję brzdąca i witam w gronie mamusiek

Ale do rzeczy:
8x kirys (spiżowy i pstry?)
8x żałobniczka
1x ramirezka
6x neon
zbrojnik
ampularie
krewetki
Proponuję jedną ławicę zostawić w 200l i powiększyć do 30-40szt, np neony można zostawić i dodać do nich zbrojnika, kirysy i ramirezkę, której dokup towarzystwo. Zapewnij im kryjówki i jako równowagę dodaj parę lub dwie skalarów/kilka paletek. Jeśli od małego będą z neonami to nie będa ich ruszać.
Do 63l przerzuć żałobniczki i krewetki, dodaj harem bojownika lub prętnika karłowatego (samiec+2 samice)
Tymczasowo możesz wszystkie ryby trzymać w 63l. W 200l zrób czarne wody, mnóstwo korzeni, z roślin tylko pistia na powierzchnię, a przy dnie połamane skorupy kokosa i niewielki dywanik mchów dla ramirezek. Będą takie prawie czarne wody. W małym akwa gąszcz roślinny. Ale będzie super! Już ja wiem jak się urządza zbiornik z wymagającym opieki dzidziusiem: szybko i efektywnie! POWODZENIA!
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2009, 23:40 {2} przez
apri cort.)
Postów: 2
1
Dołączył: 27.03.2009
Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Domownicy namawiaja mnie aby w tym 2oo l.
urządzić zbiornik z kolorowymi rybkami bo moje"jakieś takie szare" .Ale ja moje
rybcie kocham nie chcę im zrobic krzywdy wiedz jesli nie mogą byc w 63 l razem to może w troche wiekszym zbiorniku jeszcze drugiego nie kupiłam. 200
idzie do salonu a mniejsze ma zostac w sypialni a te rybki ze względu na to ze
nie są pstrokate pozwalaja sie przy nich odprężyć natomiast w salonie mialy by byc rybcie bardziej "ozdobne"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2009, 14:50 {2} przez
Olek.)
Postów: 5,267
123
Dołączył: 02.05.2008
Ja dałam do pokoju dziecięcego muszlowce, są szaro-bure i non stop się chowają, a mała i tak je uwielbia!
<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com