• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

czy mozna... pomózcie
#1

witajcie!
mam akwarium 63L, obecnie posiadam w nim 1x Gurami mozaikowe oraz glonojada białego. Chcę dokupić rybki, tylko chcę to zrobić rozsądnie i dlatego proszę was o rady, mianowicie.

planuje kupic 6 szt. neon inessa oraz 5-6 szt. razbor klinowa, i moze coś na dno akwa, tylko nie za bardzo wiem co:/

czy beda sobie spokojnie żyły powyższe rybki w zgodzie ze sobą?
otwarty jestem rownież na wasze propozycje co do obsady

z góry dziękuję
#2

zdecyduj sie albo na neony albo rasbory
#3

gurami i glonojad do oddania niestety, 100l minimum
#4

zamiast glonojada możesz np.kilka otosów
gurami za duże.
proponuje:
10xneon innesa
5xotosek
parka ramirez lub bojownik
5xkirysek
#5

Popieram poprzednikow ,gurami i glonojad do oddania.
Polecam na dno albo otoska ,ale jak juz to 2 ,bo to bardzo towarzyskie ryby lub długonosa ciernistego ,tez 2 szt. albo kilka kiryskow
neonki dobry pomysl, ramirezki tez ,a moze pretniki albo wielkopletwy ??? co o tym sadzisz?
brzanek nie kupuj do neonkow ;/
z roslin : moczarka ,zabienica , lobelia ,galezatek ,cabomba i mach jawajski
i do tego mozesz jeszcze kilka krewetek ;D

_________________________________________________________________
http://www.akwaswiat.net/sklep-zoologicz...39027.html
#6

Długonos Ciernisty jest za duży na to akwarium.

Pozdrawiam
Rafał
#7

Rutek namieszałeś i głupot napisałeś... Czy 2 otoski to wg ciebie stado?
W 63l nie poszalejesz, jeśli masz dobry dom dla gurami i zbrojnika to rzeczywiście oddaj.
Moja propozycja:

razbora klinowa 12szt.
prętniki karłowate lub bojowniki - samiec+2 samice
kilka otosków lub małych kirysków (panda, julii)

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#8

raczej zdecyduje się na razborki Big Grin podobają mi się te rybki i co najważniejsze nie sa trudne w hodowli. wlaśnie może ktoś posiada/ł ? podzielcie sie wrażeniamiTongue
a co do gurami i zbrojnika... nie mam komu oddać, ale popytam w sklepach akwarystycznych, może przyjmą
#9

Ja mam razborki - są śliczne. Szczególnie pięknie prezentuja się w rozproszonym (przez pływające po powierzchni rośliny) świetle.
#10

Ja kiedyś miałam, kilka szt odziedziczone po poprzednim właścicielu akwa. Mało o nich wówczas wiedziałam i popełniałam jeszcze mnóstwo błędów. Przymierzam się do powtórnego ich posiadania, są ruchliwe, wdzięczne, tak fajnie "latają" po akwa Wink

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com


Skocz do: