• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada Ameryka Płd. - sugestie
#1
Question 

Chciałbym się poradzić jaką obsadę i nie tylko dać do:

100x40x50 profil
filtr tetra tec ex 700
grzałka 100W (spadek)
oświetlenie 30W Flora GLo + 30W aquarelle phillips

dekoracja:
czarny żwir
2 x korzeń mahoń

flora:
kabomby z jeziora (rosną jak oszalałe) (spadek)
anubias karłowaty
echinodorus sp.
mech jawajski
gałęzatka

fauna:
6 molinezja black molly (spadek)
2 pielęgnica Ramireza (jak odróżnić płeć u młodych osobników)
2 zbrojnik niebieski

Wiem że rośliny to niezła mieszanka z całego świata ale nie umiem wybrać gat. płd. amerykańskich może coś polecicie. Nawożenie florettte A sera

Z fauny chciałbym dodać:
15 neon czerwony
10 neon zielony
5 kirysek panda
5 otosek
może Radostomusy, ale nie wiem czy nie będzie i tak już za ciasno??
Mogę dodać jakieś kamienie jeśli tak to jakie?? (łupki czy jakieś inne)
Proszę o sugestie w sprawie obsady i nie tylko.
Pozdrawiam

Piszę poprawnie po polsku
#2

zdecyduj się na jedną odmianę neonów. Dwie będą ci się rozbijać . A jedna odmiana pływa w pięknym szyku Smile
#3

Mao106 napisał(a):zdecyduj się na jedną odmianę neonów. Dwie będą ci się rozbijać . A jedna odmiana pływa w pięknym szyku Smile

hmmm... a myślałem, że razem będą pływać... ale skoro tak, to tak zrobię i chyba postawię na czerwone co sądzicie??

Piszę poprawnie po polsku
#4

Tak , czerwone są najładniejsze. Nie myślisz o jakimś rozpraszczu?? np. harem pielęgniczek ramireza itp.
#5

Mam parę (chyba, ciężko rozpoznać bo są jeszcze bardzo małe) i chyba wystarczy jeśli to para, bo one chyba są monogamiczne... Czy może dokupić jeszcze kilka i stworzyć kilka parek w jednym zbiorniku??

Piszę poprawnie po polsku
#6

Myślę , że dobrze by było tak:
-20x neon czerwony
-2 (może 3) parki p.Ramireza
-8x kirys
-5x otosek


Skocz do: