• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak rozmnożyć miedzika?
#1

jakie akwariu przygotować dla miedzików?
Czy dać tam roślinki?
Jakie napowietrzanie?
Czy krewetki nie zjedzą im jajek?
Jak często się trą?
Z góry dzięki za odpowiedziBig Grin
#2

Rozmnażanie

Do tarła dojdzie tylko w wodzie miękkiej, kwaśnej, z dodatkiem garbników w temperaturze 28 C. Należy również zapewnić kępki pierzastych roślin, w których miedzik będzie mógł rozrzucić ikrę. Tarło zwykle następuje wieczorem, w nieco przytłumionym świetle. Może wyprodukować nawet 300 jaj. Rodzice mogą zjadać ikrę. Wylęganie trwa około jednego dnia. Pierwszym pokarmem młodych powinny być larwy solowca. W miarę wzrostu należy podawać coraz większy pokarm. Wychów i karmienie młodych nie powinny sprawiać większych problemów

Zródlo : www.superakwarium.pl
#3

dzisiaj przełożyłem parkę do akwa o pojemności 30l , są tam też 2 krewetki red cherry. Rybki na początku interesowały się sobą lecz teraz samiec ciąga się po dnie jakby był zmęczony ,samiczka w normie . Niewiem czy tej nocy coś się będzie działo . co moge z tym zrobić?
#4

Zauważyłam wczoraj wieczorem zmianę w wyglądzie i zachowaniu moich Miedzików Obrzeżonych. Wszystkie oznaki wskazują, że jest to tarło, jedna z ryb zdecydowanie pojaśniała i przybrała złotą barwę, zdecydowanie zaokrągliła się, zaś druga ma intensywniejszy kolor i ściga ją po akwarium.
Jestem początkującym akwarystą, więc nie wiem jak dalej postępować. Jakieś 2 tygodnie temu wpuściłam rybki do zbiornika. Nie wiem czy inne ryby nie zjedzą ikry (mama gupiki, miedziki, razbory klinowe, czerwonogłówkę, zbrojnika, kiryski, wszystko to młode osobniki, wiem, że obsada jest źle dobrana, jestem w trakcie poszukiwania nowego domu dla rybek źle dobranych)? Jaka jest szansa, że narybek przeżyje? Może lepiej byłoby przenieść miedziki szykujące się do tarła?


Skocz do: