• 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Najczęstsze przyczyny chorób......
#11

A jakie mogą być mało znane przyczyny w pozornie dobrych warunkach ? Bo u mnie jedna jest chora i nie mam pojęcia dlaczego... Wszystko jest chyba ok...Akwa 450l w nim 5 żałobniczek (będzie 20), gibiceps i 10 (a niedługo pewnie 9) kirysków panda,pstrych i albinosów nieznanego rodzaju Big Grin. Ph-6,8 gh-10 zero chloru i no2 za to no3 przez 2 dni było 25mg/l teraz 10mg/l. Woda czysta, podmiany 50l odstanej wody 2 razy w tygodniu + odmulane dno. Rybki mają jedzonko przygotowywane przeze mnie (szpinak,kalafior,brokuł,marchewka wg.przepisu z innego forum) do tego tabletki,mrożonki,spirulina i płatki tropical. Wszystkie zdrowe i pięknie wybarwione tylko moja Piratka choruje... Ma już prawie 2 lata i tak nagle zachorowała... Odpadł prawie cały ogonek w niecałe 2 dni ! Do tego leży na dnie czasem zaczyna pływać tak jak dawniej ale głównie leży. Wygląda mi to na martwicę, przełożyłam ją do szpitalika z wodą z akwa ogólnego + filt,żwir i grzałka. Dałam 3ml cmf na 50l wody ale ryba raczej nie dożyje rana Sad Zastanawiam się jakie mogą być przyczyny, bo przecież jakieś być muszą...
#12

Widzę, żę bardzo dbasz o nie to ciężko będzie znaleźć przyczynę. Możliwe, że jednak powodem jest pokarm, może coś nie tak zostało przygotowane i stąd tak wyszło. A jak jest z zachowaniem reszty rybek ? Zachowują się normalnie czy zauważyłaś coś podejrzanego w ich zachowaniu ?

Tutaj usuniesz - żylaki laserowo.
#13

Są zupełnie normalne, żywe, radosne i ładnie wybarwione. Jedzonko mają ze sklepu zawsze świeże, dobrej firmy dostosowane do nich także nie sądze żeby to było to. Może to wina warzyw bo kirysy i glonojad dostają warzywa tzw. "kamień szczęścia" tu jest przepis http://www.zbrojniki.pl/index.php?option...&Itemid=32 Big Grin Ale jedzą to od dawna i żadnej innej rybie nic nie jest.
#14

Jeżeli twoim pozostałym rybką nic nie jest to raczej można wykluczyć racje żywnościowe, ponieważ jeśli miałaby być wina żywności to reszta zachorowałaby. Szczerze to ciężko stwierdzić co może być dokładną winą skoro tylko ona zachowuje się podejrzanie a reszta rybek zachowuje się normalnie. Trzyma się jakoś rybka ? Może zapytaj się w sklepie zoologicznym co może być przyczyną i dostaniesz jakieś specjalne kropelki czy coś co jej skutecznie pomoże, szkoda jej..

Tralalala masło maślane (czyt. spam).

Tutaj usuniesz - żylaki laserowo.
#15

W sklepach w mojej okolicy to mają o rybach pojęcie jak ja o historii Filipin... Nie mogę znaleźć nikogo w Krakowie kto by się zajmował rybami, ale za to udało mi się dodzwonić do ichtiologa który za prawdopodobną przyczynę wziął niedawne przenosiny rybek do nowego akwarium (ale to było z miesiąc tamu i Piratka jako pierwsza "zwiedziła" nowy dom) Nie wyglądała na nieszczęśliwą czy zestresowaną a tu takie nieszczęście Sad Strasznie mi jej szkoda bo to jedna z najfajniejszych rybek w moim akwa Sad
#16

Bardzo możliwe, że właśnie te przenosiny spowodowały tą chorobę. Wystarczy, że do poprzedniego była dobrze zaklimatyzowana a tutaj jej coś nei dopasowało i od razu spotkała ją taka choroba. Mam nadzieję, że resztę twoich rybek nie spotka ten sam los tylko będą zdrowo się trzymały

Tutaj usuniesz - żylaki laserowo.
#17

Ostatnio zauważyłem że na moich rybkach w akwarium domowym pojawiły się żółte plamki, nie na wszystkich rybkach ale tylko nie których. Pływają jak zawsze, nie widać po zachowaniu żeby były chore. Nie mam pojęcia co to za gatunek, jest to akwarium moich rodziców.
Czy to jakaś choroba dopadła te rybki?
#18

My tym bardziej nie wiemy.


Skocz do: