• 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przycinka - jak przycinać rośliny w akwarium - mchy,rotale,moczarki,nurzańce i inne

nie, tam też jest napisane że nana

Moczarka. Kiedy i jak ją uciąć by dalej rosła w dłuż i szerz?

A więc.Smile Przycinasz ja gdy dotyka tafli wody, ucinasz mniej więcej w połowie łodygi, odcięty pęd możesz wsadzić obok, przycięta roślina wypuści 1-2 nowe pędy.

Mam kryptokoryne aponogetifolie i niektóre liście są troszke zniszczone ( nie będę o tym pisał bo nie o to mi chodzi) i chciałbym je odciąć. Czy można to zrobić? Chcę poprostu odciąć w punkcie łodygi, a i czy jak odciął bym to z łodygi wyrósł by nowy liść?

Czy kabombe mozna rozsadzac jak moczarke? Tzn. Uciac w dowolnym miejscy i wsadzic do zwiru?

Nie męcz ryb w kuli.

Hemianthus Callitrichoides jak rośnie?Kiedy i w jaki sposób go przyciąć?

Przy silnym świetle rośnie na boki ,potrafi rosnąć warstwami jeden na drugim.Jeśli jest za duża warstwa potrafi się oderwać cały dywan bo ma małe korzenie.

Kiedy jest już kilka warstw ja podcinam regularnie poziomo do 1 cm i co wypłynie wywalam.
Jeśli chcesz przesadzić w inne miejsce przycinasz np. cały kwadrat pionowo 5x5cm i wyciągasz z korzeniami. Między pustymi przerwami roślina przez krótki czas zarośnie.

A więc jeżeli mam go po rosadzanego po całym akwa to mi ładna trawka wyrośnie

Wymagania światła od 0,5w/l wymagane co2 i bogate podłoże

ok czyli wszystko pasuje

Skocz do: