• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak pozbyć się kamienia z pokrywy oświetleniowej i ze ścian akwarium ?
#51

Sadwitam mam problem jak w temacie otrzymałem duze ładne 200l akwa stało około roku nie używane i od środka na szybie jest matowy nalot po wodzie próbowałem wszystkiego tak mi się wydaje lecz osad pozostaje
plis podajcie sposób jak się go pozbyc SadSadSadSad

Tematy zostały połączone.
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ - Kejdi
#52

Jak skutecznie czyścić przednią szybę ( na zewnątrz), zacieki itp? Czym i jak czyścicie swoje frontowe szyby w akwarium?
Pozdrawiam Pardos

Tematy zostały połączone
- Olek
#53

Ja używam do tego celu wody z dzbanka z filtrem.Woda z tego wynalazku jest sterylna więc też bez kamienia.Po polaniu kamienia na szybie zostaje on rozpuszczony, wewnątrz zbiornika też można stosować, to w końcu tylko woda, bez żadnej chemii.

Wiem że w tym dzbanku zachodzi filtracja chemiczna, wkłady są z węgla aktywnego (w postaci proszku) i jeszcze jakiegoś białego proszku, nie wiem jednak czym jest druga substancja.
#54

(15.08.2010, 15:19)Pardos napisał(a):  Jak skutecznie czyścić przednią szybę ( na zewnątrz), zacieki itp? Czym i jak czyścicie swoje frontowe szyby w akwarium?
Pozdrawiam Pardos

witam
ja używam płynów do czyszczenia okien lub np. cyllit bang . Mam pokrywe na aQa więc nie ma możliwości skażenia wody. Jak się boisz bezpośrednio pryskac na szkło pryskaj na szmatkę i po prostu myj ,a potem na sucho papierowym ręcznikiem.
#55

Lub czysty ocet spirytusowy Smile

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water


#56

Jak akwarium jest puste to nie ma sensu bawić się w prowizorki i domorosłe wynalazki.
Chemii "łazienkowej" na rynku jest sporo (również w postaci żelu), zastosować , dokładnie wypłukać i włala.
#57

Spin napisał(a):Jak akwarium jest puste to nie ma sensu bawić się w prowizorki i domorosłe wynalazki.
Chemii "łazienkowej" na rynku jest sporo (również w postaci żelu), zastosować , dokładnie wypłukać i włala.

Pytanie jak mniemam dotyczyło przedniej szyby napełnionego akwarium od strony zewnętrznej. Patrz na daty postów.

A w temacie. Ja od zawsze używam płynu do szyb i według mnie najlepiej zdaje to egzamin. Ważne aby płyn był na bazie alkoholu, a nie amoniaku (bo nie zostawia "szarych" smug). Czasem używam papierowego ręcznika do wycierania, ale czysta szmatka przeznaczona wyłącznie do tego też jest dobra.
#58

Czy puste czy od strony zewnętrznej to ja problemu nie widzę
Jak ktoś chce być wyjątkowo ostrożny to można ocet albo cytrynę, też sposoby z brodą.
#59
Smile 

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post tutaj.

Wydaje mi się, że znalazłem sposób na pozbycie się tego wrednego kamienia. Próbowałem różnych rzeczy - pryskania cifami, cleanami itp, szorowania szczoteczką do zębów, polewania octem ale nic nie przynosiło pożądanych rezultatów. Wreszcie jednak odkryłem sposób.

Trzeba mianowicie używać DRUCIAKA DO MYCIA NACZYŃ. Na prawdę taka prosta rzecz a czyni cuda. Warto zwrócić uwagę na fakt, że często może nam się wydawać, że coś nie schodzi a wina leży w tym, że zanieczyszczenie jest w istocie z drugiej strony. Ja dzisiaj robiłem to tak, że robiłem na zmianę - Druciak, potem ręcznik papierowy z octem bądź clean'em, znów druciak itd. Niesamowicie ciężko jest osiągnąć idealny efekt ale gorliwi mogą sobie ułatwić sprawę zakładając druciak na mikser bądź wiertarkę. Jeszcze robiłem tak, że w rogach, gdzie były największe zgary, to namaczałem papierowy ręcznik octem i po prostu przyczepiałem do ścianki akwarium (ładnie przywiera) i zostawiałem na jakiś czas. Jeszcze lepiej zadziała gorący, podgrzany ocet ale już mi się w to nie chciało bawić. Na koniec całość warto przetrzeć wodą destylowaną, żeby się broń Boże nie porobiły nowe ogniska/zacieki.

Pozdrawiam Smile


Skocz do: