• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[62L]Moje Akwarium
#1
Big Grin 

Moje Akwarium:
Szerokość 60cm
Wysokość 26,5cm
Szerokość z lewego i prawego boku 32cm
Moje roślinki to trawa wodna(nie znam prawdziwej nazwy),coś podobnego jak palma wodna(też nie znam prawdziwej nazwy) i jakieś czerwone jeszcze nie znam nazw bo kupowałam na giełdzie Tongue
Mój sprzęt jest taki:
Grzałka z termostatem 50W,Filtr niestety nie wiem dokładnych danych bo kupiłam od kuzynaWink
Obsada:
5 Danio(czerwone)
3 Skalary
9 Neon(inessa)
2 Małe glonojady(nie wiem jakie ale czarne)
4 Kiryski 3 małe 1 duży(spiżowy)
4 Gupiki(zwykły)
I to wszystko co mam w akwarium a teraz fotki:
               
#2

Hey,

Zbiornik ogólnie ładnie się zapowiada,piach korzenie, mój styl... Jeszcze jakieś czarne tło i szyszki olchy. Będzie ładny klimat.

Ale za obsadę muszę Cię ochrzanić!

Skalary, oddaj od razu w lepsze warunki (Akwarium min. 160-200L).Teraz je torturujesz.
"glonojady"- rozumiem że są to zbrojniki, również do oddania.
Lub bierz się za zbiornik +200L.

Dwie proponowane obsady,

Neony+Kiryski lub Gupiki+Danio
Razem nie, bo ryby mają zupełnie inne wymagania.

Tak dla sprostowania, chyba widzę tam neona innesa..,

Dawid
200L
#3

Musisz zaopatrzyć się w porządne rośliny bo czuję że te nie pociągną długo..
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-r...-8391.html
Danio neonki i kiryski(stadne) to max w twoim akwarium bo zaczną się poważne problemy...
Masz neonki inessa a nie czerwone to duża różnica.

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#4

Więcej roślin neony inessa je lubią , skalary zdecydowanie oddaj za mały zbiornik.
Zamiast zbrojników kiryski i będzie ok.
Pozdrawiam.
#5

te zdjęcia to jakieś przestarzałe z 2007 r

obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty


#6

Aparat może nie mieć przestawionej daty,poczekajmy na sensowne wyjaśnienie. Smile

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#7

no możliwe sorry Smile akwa masz ładne tylko ta obsada

obsada: 112L
4 neonek
3 danio czerwonych
1 gurami całujące
13 kirysków z własnej hodowli :)
1 gurami dwu plamisty
1 glonojad
1 karlik szponiasty


#8

Ten filtr to FAN1 albo FAN2. Radził bym ci go wymienic na inny (np. TURBOFILTER 650) bo w moim akwarium i akwarium w szkole nie czyścił prawie nic. Teraz mam filtr TURBOFILTER 1100 i działa znakomicie, a co do akwarium to bardzo ładneSmile

Forget about your boyfriend and meet me at the hotel room
#9

W tak małym akwa potrzebny jest każdy kawałek miejsca pływania zwłaszcza przy takiej obsadzie...
To jest akwarium około 60 litrów a nie 100 czy 200l........
Ja aquaela chwalę szczególnie fan 2 plus(w 112l)

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#10

THX za te podpowiedzi a co do daty to z tego roku bo w aparacie nie ustawiona data sorka Smile


Skocz do: